Logo

Курси для вагітних в Харкові

Курси для вагітних – освітні програми, призначені для майбутніх батьків, щоб допомогти їм підготуватися до вагітності, пологів, материнства та батьківства. За допомогою курсів для майбутніх мам можна дізнатися інформацію про правила підготовки до планування вагітності, фізіологічні зміни організму, пологи, відновлення після народження дитини та догляд за новонародженим.

Навіщо потрібні курси для вагітних

Курси для молодих батьків допомагають фізично та морально підготуватися до народження дитини. Переваги курсів для вагітних:

 • правильне планування вагітності. Після відвідування курсів майбутні батьки дізнаються про підготовку до вагітності, необхідні дослідження для чоловіків і жінок (наприклад, про здавання аналізів та проходження обстежень організму), обмеження (відмову від куріння та алкоголю), дієту;
 • отримання інформації. На курсах можна отримати інформацію про фізичні (токсикоз, біль у спині, часте сечовипускання) та емоційні (дратівливість, нервозність, різкі перепади настрою) зміни під час вагітності. Курси допомагають підготуватися до першої вагітності, позбутися страхів та сумнівів;
 • підготовка до пологів. Лікар на курсах допомагає фізично підготуватися до пологів, навчає методів релаксації, дихальних вправ та стратегій управління болем під час переймів та потуг;
 • підтримка психологічного здоров'я. Вагітність може бути емоційно складним періодом, тому на курсах дають поради щодо управління стресом, контролю емоцій. Учасниці також можуть спілкуватися одна з одною, надаючи психологічну допомогу та підтримку;
 • знайомство з іншими майбутніми матерями. Курси допомагають створити соціальні зв'язки з людьми, які переживають такий досвід. Спілкування допомагає зменшити почуття ізоляції та самотності (за їх наявності), отримати психологічну підтримку;
 • навчання догляду за дитиною. Курси включають інформацію про правильний догляд за новонародженим, грудне вигодовування, введення прикорму.

Курси допомагають майбутнім батькам психологічно підготуватися до вагітності та народження дитини. На заняттях також є можливість поставити запитання лікарю про всі симптоми, хвилювання та побоювання, фізичну активність, харчування та питний режим.

Курси для майбутніх батьків у Харкові

Курси для вагітних у «Європейському Радіологічному Центрі» проводить сімейний лікар Головко Ірина Іванівна. Теми, що розглядаються на курсі «11 кроків до щасливого материнства»:

 1. Пологи – природний процес. На занятті проходить вивчення фізіології природних пологів та кесаревого розтину, розгляд різних стадій пологів, включаючи перейми, відкриття шийки матки, виштовхування дитини та народження плаценти.
 2. Вибір лікаря та команди в пологи. Майбутня мама дізнається про правила вибору лікаря та медичного центру для пологів, партнерські пологи, роль кожного медичного фахівця.
 3. Самодопомога під час пологів. Як проживати перейми. Лікар навчає технік релаксації та дихальних вправ для управління переймами, розповідає про пози, рухи та дії, які допоможуть полегшити біль та прискорити процес пологів.
 4. Потуги. Плацентарний період. На занятті розглядається процес безпосереднього виштовхування дитини та відходження плаценти, обговорюється правильність потуг та важливість відпочинку між ними.
 5. Післяпологовий період. Як відновитися жінці. Жінка дізнається про післяпологові зміни в організмі, отримує інформацію щодо догляду за собою після народження дитини, включаючи рекомендації стосовно харчування, фізичної активності та догляду за швами, якщо вони є. Також обговорюються питання психологічних аспектів після пологів, запобігання та раннього виявлення ознак післяпологової депресії.
 6. Транзиторні (перехідні) стани новонародженого. Лікар розповідає про адаптацію немовляти до навколишнього середовища, першу реакцію на світло та звуки, про зміни в організмі дитини після народження.
 7. Грудне годування. На занятті розглядається користь грудного вигодовування для немовляти та матері, відбувається навчання правильної техніки прикладання до грудей та пози для годування.
 8. Подолання труднощів під час грудного вигодовування. Сімейний лікар розповідає про складнощі, з якими може зіткнутися майбутня мама: тріщини на сосках, відмова дитини від грудей, розвиток маститу (запалення молочної залози).
 9. Як харчуватися матусі-годувальниці. Жінка дізнається про правильний раціон під час лактації (грудного вигодовування), корисні та шкідливі продукти, питний режим, вплив харчування на склад молока та здоров'я дитини.
 10. Новонароджений. Основні принципи догляду. На занятті відбувається вивчення необхідних дій щодо догляду за новонародженим, включаючи годування, зміну підгузків, купання, організацію сну, прогулянки.
 11. Здорове та безпечне оточення для малюка. Найважливіші 1000 днів. Лікар дає поради щодо створення безпечного середовища в оселі та вжиття заходів для профілактики травм та захворювань.

Перше заняття є вступним і безкоштовним, тому майбутні батьки можуть прийняти рішення щодо проходження курсів після знайомства з лікарем та отримання інформації про пологи. Молоді батьки можуть відвідувати курс як комплексно, так і вибірково, оплачуючи окремі заняття. Також надається можливість вибору між індивідуальними та груповими заняттями.

Записатися на курси для майбутніх батьків з підготовки до вагітності, пологів та післяпологового періоду в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити вартість повного курсу прегравідарної підготовки та окремих занять можна на сайті або за телефоном у наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар