- >
- >
- >
Лікування сифілісу в жінок в Харкові
Сифіліс – венеричне захворювання, яке зазвичай вражає геніталії (вульву, піхву), промежину, задній прохід та пряму кишку, губи та ротову порожнину. Пройти діагностику сифілісу в жінок у Харкові можна у відділенні гінекології «Європейського Радіологічного Центру». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Що таке сифіліс
Сифіліс – це інфекційне захворювання, яке може вражати геніталії, шкірні покриви, очі, внутрішні органи (наприклад, серце, печінка), нерви, кістки та суглоби, кровоносні судини, головний мозок. Збудником сифілісу є бактерія Treponema pallidum.
Причини сифілісу в жінок
До розвитку захворювання може призвести контакт з інфікованими виразками чи кров'ю. Способи передачі сифілісу:
- вагінальний, оральний чи анальний секс;
- переливання зараженої крові;
- використання голок, шприців, інструментів для нанесення татуювань разом з інфікованою людиною;
- шкірний контакт з висипаннями чи виразками;
- від матері до дитини (під час пологів чи лактації).
При наявності виразок у роті, на язику, щоках чи губах сифіліс може передаватися через поцілунки. Зараження при контакті з предметами, яких торкалася інфікована людина, виключено, оскільки бактерія Treponema pallidum не живе поза людським організмом. Тому сифіліс не передається побутовим шляхом (наприклад через столові прибори, ванну, сидіння унітазу), громадські басейни.
Імовірність зараження найвища при наявності на шкірі порізів, ран чи подряпин. Також у групі ризику перебувають люди, які займаються незахищеним сексом (особливо за наявності кількох партнерів) або мають інші статеві інфекції (наприклад вірус імунодефіциту людини, хламідіоз, гонорею, герпес).
Симптоми та стадії сифілісу в жінок
Перші ознаки з'являються після інкубаційного періоду (часу від інфікування до виникнення симптомів), який для сифілісу становить від 10 до 90 днів (у середньому – 21 день). Першою ознакою сифілісу в жінок є шанкр – запальне новоутворення з клітин, крові та лімфи, яке зазвичай має круглу форму, щільну текстуру та яскраво-червоний колір.
Шанкр при сифілісі в жінок з'являється у місці, в якому бактерії проникли в організм (зазвичай в області статевих органів, у роті або на губах). Твердий шанкр при сифілісі може не викликати болю або дискомфорту, може бути прихований у піхві або прямій кишці. Шанкр гоїться самостійно протягом трьох-шести тижнів, що ускладнює своєчасну діагностику.
Ознаки сифілісу варіюються залежно від ступеня поширення патологічного процесу та локалізації висипу.
Стадії сифілісу | |
Стадія | Характеристика |
Первинний сифіліс | На першій стадії після інкубаційного періоду в людини з'являється невелика виразка (шанкр), розмір якої часто не перевищує 15 міліметрів. Початкова стадія триває до появи висипу (зазвичай до шести тижнів). |
Вторинний сифіліс | Друга стадія супроводжується появою висипу. Висип при сифілісі може мати червоно-коричневий колір, невеликий розмір, щільну та шорстку текстуру, що нагадує бородавки. Висип поширюється по всьому тілу, вражаючи геніталії, ротову порожнину, груди, живіт, спину, нижні та верхні кінцівки, зазвичай не супроводжується свербінням або печінням. |
Прихований (латентний) сифіліс | При відсутності лікування вторинного сифілісу захворювання може перейти в латентну стадію, що характеризується відсутністю симптомів. Може тривати від кількох місяців до десятків років. |
Третинний сифіліс | Розвивається у 30-40% людей. Супроводжується появою підшкірних м'яких вузлів (гумм), які самостійно розкриваються та утворюють виразки. Характеризується ураженням очей, внутрішніх органів, головного мозку, кісток та суглобів. |
При первинному сифілісі ознаки зазвичай обмежуються шанкром, додаткові прояви виникають при поширенні інфекції. Можливі симптоми сифілісу в жінок:
- м'язовий та головний біль;
- випадіння волосся;
- лихоманка (підвищення температури тіла);
- біль у горлі та ротовій порожнині;
- постійна втома;
- різка втрата ваги;
- збільшення лімфатичних вузлів.
При сифілісі на язику можуть з'являтися плоскі плями рожевого або червоного кольору, які викликають печіння та подразнення під час їжі (особливо при вживанні кислих, гострих чи солоних продуктів). При сифілісі можливе потовщення носа, деформація носової хрящової структури та розвиток хронічного риніту (через запалення слизової оболонки).
Окремо виділяють вроджений сифіліс, який може розвинутись у немовлят відразу після народження у разі наявності інфекції у матері. Патологія може протікати безсимптомно або виявлятися висипом на долонях рук та ніг. Ускладнення сифілісу в дітей включають збільшення печінки, пожовтіння шкірних покривів, виділення з носа, кісткові патології, неврологічні порушення.
Діагностика сифілісу в жінок у Харкові
При виявленні ознак сифілісу на статевих губах, області піхви або промежини необхідна консультація гінеколога. Діагностика сифілісу:
- вивчення симптомів. Гінеколог запитує про часу появи висипу та виразок, наявність інших ознак (наприклад, головного та м'язового болю);
- збирання особистого анамнезу. Лікар уточнює інформацію про незахищені статеві акти, наявність діагностованих венеричних захворювань;
- фізикальний огляд. Лікар проводить огляд пацієнтки на гінекологічному кріслі, під час якого оцінює стан шкіри та слизових оболонок геніталій на предмет почервоніння, подразнення, виразок та висипу;
- аналізи на сифіліс. Для встановлення діагнозу лікар може направити на ПЛР (для виявлення ДНК бактерії) або тест на антитіла до сифілісу (в нормі результат має бути негативним).
За результатами аналізу можуть бути виявлені антитіла двох видів: IgM (виявляються в крові через кілька тижнів після інфікування) та IgG (виявляються через три-чотири тижні після зараження). При дослідженні на сифіліс результат на IgG може бути позитивний, на IgM – негативний, якщо після первинного інфікування минуло кілька тижнів.
Загальний аналіз крові при сифілісі може змінюватись, на наявність інфекційного процесу можуть вказувати збільшення кількості лейкоцитів та еозинофілів, швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ). Для виключення ураження внутрішніх органів, головного мозку, кісток та судин лікар може призначити ультразвукову діагностику, комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію.
Лікування сифілісу в жінок у Харкові
При виявленні сифілісу гінеколог направить пацієнтку на лікування у спеціалізований центр. Курс терапії сифілісу на вагіні, в області статевих губ та піхви підбирається з урахуванням симптомів та стадії. Для лікування сифілісу призначаються антибіотики, тип і дозування яких визначає лікар. Самостійно припиняти прийом препаратів навіть після зникнення симптомів не можна.
При виявленні сифілісу необхідно повідомити всіх статевих партнерів, з якими був секс останні два роки. Для запобігання інфікуванню нових партнерів необхідно відмовитися від сексу до повного одужання.
Після завершення курсу терапії лікар направить на повторне обстеження. Після лікування сифілісу аналіз може бути позитивним, оскільки антитіла в організмі зберігаються.
Несвоєчасне чи неправильне лікування може призвести до розвитку ускладнень. Можливі наслідки сифілісу:
- інсульт (гостре порушення мозкового кровообігу);
- менінгіт (запалення головного та спинного мозку);
- випинання або набряк аорти;
- ушкодження серцевих клапанів;
- порушення концентрації уваги та зміна особистості;
- погіршення чи втрата пам'яті, нездатність приймати рішення;
- порушення функції м'язів або повний параліч;
- нездатність контролювати сечовий міхур;
- погіршення чи втрата зору;
- запаморочення та епізоди втрати свідомості;
- дзвін у вухах або втрата слуху.
Сифіліс під час вагітності може призвести до викидня, передчасних пологів, недостатньої ваги новонародженого, мертвонародженню. При відсутності лікування дитини підвищується ймовірність смерті протягом 28 днів після народження. Профілактика сифілісу полягає у використанні бар'єрної контрацепції (презервативів) та відмові від статевих актів з інфікованими партнерами.
Записатися на консультацію гінеколога в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.