Logo

Урологія

Уролог – це лікар, який має хірургічну спеціалізацію та займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань сечостатевої системи. Отримати консультацію уролога в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Показання до консультації уролога

Консультація лікаря-уролога необхідна при підозрі на захворювання або інфекції нирок, надниркових залоз, сечоводу та сечового міхура, передміхурової залози та зовнішніх статевих органів у чоловіків. Показання до консультації уролога:

 • домішка крові у сечі;
 • часте чи рідке сечовипускання;
 • зниження еректильної функції;
 • слабкий напір струменя сечі;
 • печіння чи біль при сечовипусканні;
 • зміна кольору сперми чи сечі;
 • передчасна еякуляція чи її відсутність;
 • відчуття слабкості;
 • біль у кістках та в ділянці попереку;
 • різка втрата ваги.

На захворювання сечостатевої системи також можуть вказувати труднощі з досягненням та підтриманням ерекції, безпліддя, неприємний різкий запах сечі, мимовільне сечовипускання (наприклад, уночі, під час занять спортом, під час сміху). Стійкий підвищений артеріальний тиск може вказувати на пухлини надниркових залоз.

Уролог лікує простатит та аденому простати, захворювання сечового міхура та нирок, інфекцію сечостатевої системи, безпліддя, пієлонефрит, цистит, везикуліт, полікістоз нирок, еректильну дисфункцію. Жіночий уролог займається діагностикою та лікуванням сечового міхура, нирок, сечівника. Уролог для жінки необхідний при підозрі на сечокам'яну хворобу, цистит та пієлонефрит.

Лікар-онкоуролог спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань сечостатевої системи, до яких належать рак нирок, сечового міхура, сечовивідного каналу, надниркових залоз та простати. На ранніх стадіях рак може протікати безсимптомно, тому чоловікам та жінкам після 45 років рекомендується проходити профілактичні огляди щорічно та при появі зазначених симптомів.

Як відбувається огляд в уролога?

Огляд в уролога починається з консультації, на якій лікар збирає анамнез (запитує про симптоми, час їх появи), проводить фізичний огляд та визначає методи та обсяг діагностики для встановлення типу патології та підбору курсу терапії. Базова діагностика захворювань сечостатевої системи:

 • УЗД органів малого тазу та внутрішніх органів;
 • загальний аналіз крові;
 • аналіз на онкомаркери (ПСА загальний/вільний).

При підозрі на наявність пухлин уролог може додатково призначити комп'ютерну томографію заочеревинного простору, магнітно-резонансну томографію органів малого таза. Також уролог робить біопсію новоутворень для визначення їх природи (доброякісна чи злоякісна).

Консультація уролога у Харкові

За результатами огляду в уролога та обстеження лікар підбирає курс терапії. Чоловічий уролог призначає лікування, яке може включати антибіотики, противірусні та протизапальні препарати, діуретики, знеболювальні засоби.

При виявленні запалення або захворювання нирок лікар-уролог направляє пацієнта до нефролога, при виявленні статевої інфекції – до венеролога-інфекціоніста. Пройти комплексну діагностику органів сечостатевої системи, здати аналізи, отримати лікування можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Записатися на консультацію уролога в Харкові можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Як розпізнати та вилікувати аденому простати?

Передміхурова залоза – це непарна екзокринна залоза статевої системи чоловіка, яка складається із залозистої (відповідає за формування гормонів та простатичного соку) та м'язової (регулює просвіт простати) тканин.... >>

Симптоми раку простати та способи його лікування

Рак передміхурової залози – злоякісна пухлина сечостатевої системи, що в чоловіків зустрічається найчастіше.... >>

Симптоми простатиту та методи його лікування

Передміхурова залоза (простата) – це непарна екзокринна залоза (зовнішньої секреції) статевої системи чоловіка, яка складається з залозистої та м'язової тканин.... >>
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар