Logo

Лікування аденоми простати в Харкові

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома) – це збільшення простати, спричинене розростанням сполучної або залозистої тканини у напрямку кишечника або дна сечового міхура. При гіперплазії передміхурової залози в її тканинах з'являються вузли, з ростом яких залоза починає стискати сечовидільний канал, що призводить до утрудненого сечовипускання.

Причини аденоми простати

Гіперплазія передміхурової залози може розвинутися на тлі вікових гормональних змін, що призводять до зменшення кількості тестостерону та збільшення естрогену. Причини аденоми простати:

 • генетична схильність до захворювань простати;
 • цукровий діабет другого типу;
 • надмірна вага чи ожиріння;
 • безконтрольний прийом бета-блокаторів;
 • еректильна дисфункція;
 • сидячий спосіб життя;
 • хронічні травми промежини;
 • венеричні захворювання (наприклад, мікоплазмоз, трихомоніаз, гонорея);
 • куріння та алкоголь;
 • аутоімунні та нейрогенні порушення;
 • захворювання серця.

Неправильне або несвоєчасне лікування аденоми простати може призвести до інфекції сечовивідних шляхів, гострої затримки сечі (нездатності сходити в туалет), утворення каменів у нирках. Через неможливість повністю випорожнити сечовий міхур та зворотний потік сечі збільшена простата може спричинити ураження сечового міхура та нирок.

Симптоми аденоми простати

Ознаки аденоми простати варіюються залежно від рівня гіперплазії. Стадії аденоми передміхурової залози:

 1. Гіперплазія передміхурової залози 1 ступеня. У пацієнтів з'являються порушення сечовипускання (слабкий тиск сечі, труднощі з випорожненням сечового міхура, часті позиви до сечовипускання вночі).
 2. Гіперплазія передміхурової залози 2 ступеня. При аденомі простати другого ступеня починається атрофія м'язів сечового міхура, через що виникає неповне спорожнення.
 3. гГперплазія передміхурової залози 3 ступеня. Характеризується порушенням функції нирок та сечового міхура, може призвести до гострої затримки сечі.

Можливими симптомами аденоми простати можуть бути утруднений початок сечовипускання, кров у сечі, нетримання сечі (часто з'являється при піднятті вантажів, кашлі, сміху). Для аденоми передміхурової залози також характерні неприємний запах і каламутність сечі, болісна еякуляція, печіння та біль при сечовипусканні.

Стадію аденоми простати визначає уролог після проведення обстеження. Діагностика аденоми передміхурової залози включає збирання анамнезу (лікар розпитує про симптоми, час їх появи), проведення пальцевого ректального обстеження та ультразвукового дослідження передміхурової залози.

Оскільки простатит, аденома та рак простати мають схожу клінічну картину, лікар також призначає лабораторні аналізи (ПСА, мазок на ЗПСШ, дослідження секрету залози), біопсію, комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію. Можливість лікування аденоми простати без операції залежить від ступеня збільшення залози, тому з появою проблем із сечовипусканням необхідно відразу ж звернутися до уролога.

Лікування та профілактика аденоми простати у Харкові

Лікування простатиту та аденоми передміхурової залози призначається урологом після встановлення діагнозу, визначення ступеня ураження тканин простати та причини захворювання, виключення раку. Медикаментозне лікування аденоми простати:

 • альфа-блокатори. Дозволяють розслабити м'язи шийки сечового міхура та м'язові волокна передміхурової залози, полегшуючи сечовипускання;
 • інгібітори 5-альфа-редуктази. Призначаються для блокування вироблення дигідротестостерону, який накопичується у простаті й може спричинити її ріст;
 • знеболювальні препарати та діуретики.

При виявленні непрохідності сечових шляхів, каменів у сечовому міхурі, крові в сечі та відсутності позитивної динаміки медикаментозного лікування уролог може призначити видалення аденоми простати хірургічним шляхом. Операція може передбачати часткове або повне видалення передміхурової залози, насіннєвих бульбашок з прилеглими тканинами.

Профілактика аденоми простати полягає в обмеженні кофеїну та алкоголю, відмові від вживання рідини за годину-дві до сну, правильному харчуванні (для запобігання ожирінню), підтримці активного способу життя. Також необхідно ходити в туалет відразу при виникненні позивів до сечовипускання для запобігання перенапруження та пошкодження м'язів сечового міхура.

Пройти обстеження та проконсультуватися з онкоурологом-хірургом можна у «Європейському радіологічному центрі». Записатися на консультацію до уролога та лікування аденоми простати у Харкові можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар