Logo

Гінекологія

Гінеколог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні та профілактиці захворювань жіночих статевих органів. У гінекологічному відділенні «Європейського Радіологічного Центру» в Харкові лікують:

  • патології шийки матки (запалення, дисплазія);
  • захворювання яєчників (кісти, полікістоз);
  • порушення менструального циклу (нерегулярні, болючі місячні);
  • хвороби матки (лейоміома, поліпи, ендометріоз).

Також гінеколог спеціалізується на лікуванні запалення придатків матки (сальпінгіту, оофориту та сальпінгоофориту), інфекцій, що передаються статевим шляхом (хламідіозу, трихомоніазу, гонореї). Пройти обстеження у гінеколога в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Симптоми гінекологічних захворювань

Консультація гінеколога необхідна при появі менструальних дисфункцій (вираженому передменструальному синдромі, нерегулярних, мізерних чи рясних місячних). Симптоми гінекологічних захворювань:

  • часте та болюче сечовипускання;
  • печіння та свербіння зовнішніх жіночих статевих органів;
  • гострі, тягнучі або тупі болі чи спазми в животі;
  • дискомфорт та відчуття тиску в тазу;
  • кров та біль під час статевих актів;
  • нетримання чи підтікання сечі;
  • набряк піхви, клітора та статевих губ;
  • міжменструальні кровотечі;
  • знижене лібідо;
  • неможливість зачати дитину (безпліддя).

Запалення яєчників та фалопієвих труб також може супроводжуватися ознобом та лихоманкою, неприємним запахом з піхви. На патології також вказують висипання, почервоніння або виразки на слизових оболонках, поява наростів (генітальних бородавок, папілом та гостроконечних кондилом) у піхві.

Болючість при пальпації та запалення лімфовузлів у паху в жінок можуть бути симптомом венеричних захворювань, інфекцій сечостатевих органів (циститу, пієлонефриту), алергічних реакцій та пухлин. Також проконсультуватися з гінекологом необхідно при появі зелених, жовтих, рожевих виділень з неприємним (наприклад, рибним) запахом. Білі виділення «сирної» консистенції можуть бути ознакою молочниці (вагінального кандидозу).

Коричневі виділення можуть бути нормою і виникати в перші та останні дні менструального циклу (через невелику кількість крові), вказувати на овуляцію, або бути ознакою вагітності. Однак виділення коричневого кольору також можливі при інфекціях, травмах, патологічних станах (наприклад ,поліпах).

Консультація гінеколога в Харкові

За добу до прийому гінеколога рекомендується утриматися від статевих контактів, використання інтимної косметики, спринцювання. Вранці напередодні прийому необхідно провести гігієну статевих органів теплою проточною водою.

Прийом у лікаря розпочинається зі збору анамнезу та аналізу скарг пацієнтки. Діагностика в гінеколога включає:

  • гінекологічний огляд. Проводиться на спеціальному гінекологічному кріслі за допомогою дзеркала, що дозволяє лікарю виявити патологічні зміни, наявність новоутворень, оцінити колір та консистенцію виділень, а також виявити ознаки запалення;
  • пальпацію живота. Необхідна для оцінювання розміру матки та її придатків, визначення точної локалізації болю;
  • УЗД органів малого тазу. Застосовується для оцінювання товщини та стану ендометрію, виявлення пухлин та наявності запальних процесів.

Під час огляду лікар бере мазок із шийки матки (ПАП-тест) на цитологію з метою оцінювання стану шийки матки, інші аналізи призначаються за необхідності. УЗД молочних залоз може призначатися при болючості при пальпації, підвищеній чутливості грудей, виділеннях із сосків.

За результатами огляду може видаватися довідка від гінеколога. Залежно від діагнозу лікар може призначити прийом антибактеріальних, протигрибкових препаратів, знеболювальних та гормональних засобів, а також вітамінних комплексів.

Записатися до гінеколога в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Фіброаденома: що це і як її лікувати?

Фіброаденома є найпоширенішим типом доброякісного ущільнення молочної залози. За статистикою, фіброаденома діагностована в близько 9% жінок у світі.... >>

Мастит: симптоми, причини та лікування

З маститом стикається 5-33% жінок, зазвичай у період лактації (грудного вигодовування).... >>
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар