Logo

Чекап (check-up) організму в Харкові

Check-up (чекап) – це періодичний плановий огляд, що включає базові обстеження, які допомагають виявити захворювання на ранніх стадіях. Check-up-програми розподіляються за віком (наприклад, для немовлят, дошкільнят підлітків), статтю та напрямом (гастроентерологічний, кардіологічний).

Що таке чекап організму

Чекап – це комплекс обстежень, який може включати консультації лікарів, лабораторні аналізи, інструментальні методи діагностики (наприклад, УЗД, ЕКГ, КТ). Медичний Check-up необхідний для виявлення захворювань внутрішніх органів до появи перших симптомів.

Що входить у Check-up-діагностику

Check-up-діагностика підбирається в «Європейському Радіологічному Центрі» індивідуально, з урахуванням особистого та сімейного анамнезу, способу життя (наприклад, сидяча робота, взаємодія зі шкідливими речовинами на виробництві), наявності скарг. У Check-up можуть входити:

 • консультації лікарів (наприклад, терапевта, гастроентеролога, уролога, гінеколога, кардіолога);
 • лабораторні аналізи (крові, сечі чи калу);
 • ультразвукові дослідження (органів малого тазу та черевної порожнини, молочних залоз та простати, серця);
 • ендоскопія (гастроскопія, колоноскопія).

Check-up організму може включати електрокардіограму (ЕКГ), комп'ютерну томографію (КТ), кольпоскопію. При підборі Check-up-скринінгу лікар враховує стать, вік, наявність факторів ризику та хронічних захворювань в анамнезі.

Check-up-програми в Харкові

У «Європейському Радіологічному Центрі» можна пройти комплексне обстеження всього організму, що включає оцінку стану всіх внутрішніх органів, функціонування ендокринної, серцево-судинної та сечостатевої систем. Доступні Check-up- програми:

 • базовий Check-up. Включає перелік обов'язкових обстежень, що дозволяють отримати загальну інформацію про стан органів та систем організму людини (незалежно від статі);
 • дитячий Check-up. Дозволяє провести повний Check-up здоров'я немовлят (до одного року), дошкільнят (до шести років), школярів та підлітків (до 18 років);
 • жіночий Check-up. Щорічний Check-up для жінок призначений для перевірки стану репродуктивного здоров'я;
 • чоловічий Check-up. Передбачає проходження УЗД та здачу аналізів для оцінки функціонування передміхурової залози;
 • гастроентерологічний Check-up. Застосовується для перевірки шлунка, кишківника, печінки, підшлункової залози на наявність запальних або хронічних процесів;
 • ендокринологічний Check-up. Важливий при підозрі гормональний збій, наявності діагностованих патологій щитовидної залози чи надниркових залоз;
 • кардіологічний Check-up. Необхідний для оцінки стану серця та судин, визначення ризику інфаркту та інсульту, перевірки рівня ліпідів та артеріального тиску.

Також у Центрі є можливість пройти повний Check-up організму для виявлення онкології на ранній стадії. Комплексна перевірка здоров'я допомагає своєчасно виявити патології та підібрати курс лікування для запобігання прогресу захворювання та розвитку ускладнень.

Базовий Check-up для дорослих у Харкові

Програми базового чекапа розроблені для жінок та чоловіків віком від 18 до 39 років та старших за 40 років. Комплексний Check-up для людей віком до 40 років включає:

 • консультації терапевта раз на рік;
 • профілактичний прийом у стоматолога;
 • визначення ІМТ (індексу маси тіла);
 • щорічний огляд у ортопеда;
 • лабораторні дослідження (клінічні аналізи крові та сечі, глікований гемоглобін, перевірку калу на приховану кров);
 • дерматоскопію раз на рік.

Для дорослих після 40 років діагностика організму доповнюється вимірюванням артеріального тиску та електрокардіограмою. Також пацієнтам призначається низькодозова КТ легень, яка застосовується для оцінки стану легеневої тканини, виключення туберкульозу, фіброзу, емфіземи, пневмонії та раку.

Для отримання загальної інформації про здоров'я пацієнта лікар також направляє на аналізи сечі та крові, здачу тестів на холестерин та глікований гемоглобін. За наявності у пацієнта скарг на здоров'я чи факторів ризику захворювань внутрішніх органів лікар може розширити базовий чекап, включивши до нього консультації інших лікарів, аналізи та інструментальні обстеження (УЗД, ендоскопію).

Терапевт також може направити на тестування на захворювання, що передаються статевим шляхом та через кров (гонорею, хламідіоз, трихомоніаз, вірус папіломи людини), ВІЛ, гепатити В та С. Наприклад, додатковий скринінг заліза призначається жінкам з рясним менструаціям, після пологів, у період лактації, а також людям з діагностованою онкологією, захворюваннями шлунково-кишкового тракту та вегетаріанцям.

Онкологічний Сheck-up у Харкові

Check-up-тест на рак дозволяє виявити злоякісні новоутворення внутрішніх органів до появи симптомів. Онкологічний Check-up включає:

 • жіночий, чоловічий, ендокринний та гастроентерологічний Check-up;
 • аналізи на онкомаркери;
 • онкоскринінг (за рекомендацією терапевта).

КТ-онкоскринінг – це радіологічне дослідження органів грудної та черевної порожнини, заочеревинного простору та малого тазу із введенням контрастних речовин. Онкоскринінг методом комп'ютерної томографії дозволяє в рамках одного дослідження виявити новоутворення легень, середостіння, печінки, жовчного міхура, шлунка, селезінки, нирок та надниркових залоз, товстої та тонкої кишки.

Жіночий Check-up у Харкові

Check-up для жінок необхідний для оцінки функції органів малого тазу (матки та її шийки, яєчників та фалопієвих труб, піхви) та молочних залоз. Гінекологічний Check-up включає:

 • консультації та огляд гінеколога і мамолога. Лікарі запитують про наявність скарг (свербіж і печіння в області геніталій, болючість або підвищену чутливість молочних залоз, рясні виділення з неприємним запахом з піхви) та регулярність менструального циклу. Гінеколог проводить огляд на кріслі за допомогою дзеркала, а мамолог пальпує молочні залози;
 • УЗД грудних залоз. Застосовується для оцінки стану, виявлення запальних процесів та пухлин у грудних залозах та прилеглих лімфатичних вузлах;
 • УЗД органів малого тазу (абдомінально та ендовагінально). Використовується для оцінки стану яєчників, матки та придатків, виявлення кіст та міом;
 • кольпоскопію. Передбачає огляд піхви та шийки матки за допомогою збільшувального приладу, застосовується для виявлення патологій (запалень, виразок, кровотеч, дистрофічних змін).

Чекап для жінок також включає ПАП-тест – дослідження, що дозволяє виявити передракові та ракові клітини в піхві та шийці матки. Раз на п'ять років жінкам потрібно здавати аналіз крові на вірус папіломи людини (ВПЛ).

Check-up для оцінки жіночого здоров'я може включати електрокардіограму, аналізи крові та сечі, УЗД внутрішніх органів. Check-up перед вагітністю проводиться для перевірки організму щодо готовності до запліднення яйцеклітини та виношування дитини, обстеження може додатково включати перевірку на приховані інфекції, огляд у стоматолога.

Чоловічий Check-up у Харкові

Check-up для чоловіків проводиться з метою оцінки стану передміхурової залози, виявлення запальних процесів, новоутворень. Чоловічий Check-up включає:

консультацію уролога. Лікар аналізує скарги пацієнта (наприклад, часте чи болюче сечовипускання, передчасна еякуляція) та проводить фізичний огляд;

УЗД передміхурової залози. Проводиться трансректально (через задній прохід), допомагає виявити гострий та хронічний простатити, гнійні осередки, аденому простати, новоутворення.

Пакет аналізів для чоловіків обов'язково включає аналіз крові на простатичний специфічний антиген (ПСА), підвищення якого може вказувати на запалення або рак простати, клінічні аналізи крові та сечі. Чекап організму чоловікам потрібно проходити один раз на рік.

Кардіологічний Check-up у Харкові

Check-up серця необхідний при генетичній схильності до інфаркту, ожирінні, малорухливому способі життя, підвищеному холестерині. Також пройти обстеження потрібно при тупих або гострих болях у серці, швидкій стомлюваності, задишці, набряку нижніх кінцівок, уповільненому або прискореному серцебитті. Кардіологічний Check-up включає:

 • консультацію кардіолога. Лікар запитує про сімейну та особисту історію хвороби, проводить огляд шкірних покривів, вимірює артеріальний тиск та пульс;
 • електрокардіограму (ЕКГ). Застосовується для оцінки синусового ритму, частоти серцевих скорочень, допомагає діагностувати аритмію, ішемію та збільшення серцевого м'яза;
 • УЗД серця (ехокардіографію). Допомагає виявити запалення зовнішньої оболонки (перикардит) та середнього шару (міокардит) серця, тромби у кровоносних судинах, кальциноз (накопичення кальцію у клапанах та камерах), інфекції.

Кардіологічний Check-up включає аналізи на ліпідний профіль, завдяки якому визначається рівень тригліцеридів, загального холестерину та холестерину низької і високої щільності. Також проводиться визначення індексу маси тіла, оскільки ожиріння підвищує ризик захворювань серця та закупорки судин.

Гастроентерологічний Check-up у Харкові

Check-up ШКТ проводиться для перевірки стану шлунка, кишечника, печінки та підшлункової залози. Check-up гастроентерологічний включає:

 • консультацію гастроентеролога. Лікар збирає анамнез, аналізує скарги пацієнта, пальпує органи черевної стінки (для виявлення пухлин, оцінки розмірів та розташування органів, виявлення локалізації болю);
 • УЗД органів черевної порожнини. Допоможе виявити захворювання печінки (цироз, запалення), підшлункової залози (панкреатит), кишківника (дивертикульоз, хвороба Крона) та шлунка (поліпи, обструкцію);
 • гастроскопію. Передбачає введення ендоскопа (тонкої трубки з камерою та джерелом світла на кінці) через рот для оцінки стану слизової оболонки стравоходу та шлунка. Застосовується при підозрі на гастрит, виразкову хворобу;
 • колоноскопію (ендоскопічне дослідження кишківника). Допомагає виявити внутрішню кровотечу, дивертикульоз, поліпи, запальні захворювання (хвороба Крона, виразковий коліт), рак товстого кишківника.

При проходженні комплексного обстеження органів шлунково-кишкового тракту також призначаються лабораторні аналізи (АЛТ, АСТ, ЛФ, ГГТ, фракції білірубін). Гастроскопія та колоноскопія проводяться раз на п'ять років. При небажанні пацієнта робити колоноскопію можна здавати аналіз калу на приховану кров щорічно та робити КТ-колонографію раз на п'ять років. При виявленні поліпів у товстому кишківнику необхідне їх видалення через ризик переродження доброякісної пухлини у злоякісне новоутворення.

Ендокринологічний Check-up у Харкові

Check-up спрямований на оцінку здоров'я щитоподібної залози та надниркових залоз, а також схильність до розвитку цукрового діабету. Ендокринологічний Check-up включає:

 • консультацію ендокринолога. Лікар збирає анамнез, оглядає шию та шкірні покриви пацієнта, а також аналізує скарги;
 • аналізи. Пацієнта направляють на перевірку гормонів щитоподібної залози (ТТГ, Т4), глюкози натще (через 8 годин після їди), глікованого гемоглобіну;
 • УЗД щитоподібної залози. Допомагає виявити зменшення чи збільшення залози, захворювання (тиреоїдит, гіпертиреоз чи гіпотиреоз), пухлини.

Пройти ендокринний чекап необхідно при порушеннях менструального циклу, випаданні волосся, сухості шкіри, підвищеної слабкості та втоми, зниженому чи підвищеному тиску. Також пройти повний чекап організму потрібно за ознаками діабету, які включають часте сечовипускання та постійну спрагу, втрату ваги, повільне загоєння ран. Незалежно від наявності симптомів ендокринологічний Check-up необхідно проходити щороку.

Записатися на Check-up medical у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити ціну повного обстеження організму можна на сайті або за телефоном.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар