Logo

Комп’ютерна томографія в Харкові

Комп’ютерна томографія - це метод діагностики при гострих та тяжких станах, застосовується для оцінки поширення процесу при неврологічних, судинних, онкологічних, кардіологічних та хірургічних захворюваннях. В Європейському Радіологічному Центрі також проводиться КТ-онкодіагностика.

ПОКАЗАННЯ ДО ПРИЗНАЧЕННЯ

Комп’ютерна томографія найчастіше використовується для обстеження внутрішніх органів та систем у таких ситуаціях:

 • при різких головних болях, непритомності;
 • при травмах голови;
 • при схильності до серцево-судинних захворювань;
 • при стенокардії, неоднозначних даних УЗД, ЕКГ або навантажувальних тестів
 • при виникненні гострого болю у грудній клітці, утрудненому диханні, станів, що загрожують життю (інфаркт міокарда, тромбоемболія легеневих артерій, розшаровуюча аневризму аорти).
 • при тривалому чи різкому болю у сфері живота;
 • при різкій втраті ваги, жовтушності шкіри, підвищеній пітливості;
 • при непрохідності кишківника;
 • при передопераційному плануванні;
 • при підозрі на наявність пухлинних утворень;
 • для контролю лікування при онкозахворюваннях;
 • при травмах та переломах;
 • при викривленнях хребта та сколіозах у дітей;
 • після 50 років як профогляд.

ПЕРЕВАГИ

Основною перевагою комп’ютерної томографії перед іншими обстеженнями є широкий спектр її можливостей для встановлення точного діагнозу.

 • МДКТ незамінна при болюсних контрастуваннях (внутрішньовенне введення контрастного препарату) при обстеженні внутрішніх органів, адже вона надає можливість відрізнити доброякісні новоутворення від злоякісних у печінці, підшлунковій залозі, селезінці, нирках, сечовому міхурі; а також при діагностиці позаорганних утворень у грудній та черевній порожнині та заочеревинному просторі.
 • МДКТ також використовується для надточної діагностики пухлин сечовидільної системи (нирки, сечовий міхур). МДКТ дозволяє визначити ступінь ураження стінки сечового міхура та поширеність процесу за її межі, що важливо у визначенні тактики лікування.
 • МДКТ дозволяє виявити навіть поодинокі осередки ураження легеневої тканини при туберкульозі.
 • При діагностиці переломів кісткової системи, метастатичних уражень кісток, а також при визначенні ступеня вираженості дегенеративних змін хребта, виявленні гриж у попереково-крижовому відділі.
 • При визначенні ступеню артрозу великих суглобів.
 • МДКТ дозволяє визначити ступінь ураження великих артерій, у тому числі коронарних (що забезпечують серце кров’ю) та порушення кровообігу.
 • МДКТ дозволяє виявити захворювання, які потребують екстреного лікування.

МДКТ – швидкий метод діагностики, що дозволяє обстежити пацієнтів, які перебувають у тяжкому стані, непритомних, дітей. Тривалість сканування — 5–10 хвилин.

МДКТ незамінна при передопераційному плануванні.

ПРИНЦИП ДІЇ

Комп’ютерна томографія (КТ) була створена в 1972 році, а в 1979 році за її створення вчені Годрі Хаунсфілд і Аллан Кормак були удостоєні Нобелівської премії.

Це відкриття дало поштовх до розвитку всіх цифрових пошарових методів дослідження. Перші томографи були призначені лише для дослідження головного мозку. Проте швидкий розвиток обчислювальної техніки дозволив до 1976 створити томограф для дослідження всього тіла.

Принцип роботи комп’ютерного томографа заснований на перехресному опроміненні певної ділянки людського тіла рентгенівськими променями з подальшою обробкою комп’ютером у єдиний зріз. Рентгенівська трубка безперервно, з великою швидкістю, обертається навколо тіла пацієнта, що лежить на кушетці томографа. Проходячи крізь досліджувану область, рентгенівські промені поглинаються різними тканинами залежно від їхньої щільності. Потім промені потрапляють на спеціальну чутливу матрицю, дані з якої зчитуються в комп’ютер із подальшою реконструкцією досліджуваного органу.

Цей метод дозволяє діагностувати багато видів уражень головного мозку – свіжі крововиливи, інфаркти, ознаки травматичних ушкоджень, пухлини, кісти.

Комп’ютерна томографія застосовується для уточнення діагнозу після виявлення певної патології на УЗД, а також розпізнавання захворювань органів черевної порожнини: печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, кишківника, нирок і сечоводів, жіночих статевих органів, передміхурової залози в чоловіків, сечового міхура, аорти; виявлення пухлин цих органів, дистрофічних та запальних змін, вад розвитку.

ОБЛАДНАННЯ

Прогрес комп’ютерних томографів безпосередньо пов’язаний зі збільшенням кількості детекторів (зрізів), тобто зі збільшенням кількості проекцій, що одночасно збираються. У першому поколінні спіральних комп’ютерних томографів кількість детекторів дорівнювала 1–2, у другому 4–16, у третьому 32–64. Найсучасніші комп’ютерні томографи (64 зрізи) дозволяють зменшити тривалість сканування та отримати сотні тонких анатомічних зрізів (до 0,5 мм) із подальшими реконструкціями у фронтальній та сагітальній площинах із високою роздільною здатністю, а також здійснити тривимірне моделювання об’єкта.

Мультидетекторна комп’ютерна томографія (МДКТ) дозволяє швидко отримувати зображення великих зон, що полегшує обстеження тяжких хворих, контрастувати судини (черевної порожнини, малого тазу, внутрішніх органів, кінцівок).

МДКТ забезпечує можливість адекватного передопераційного планування.

Перший спіральний комп’ютерний томограф у клінічній практиці був наданий компанією Siemens Medikal Systems (1988), а сьогодні 64-зрізовий комп’ютерний томограф Somatom Definition AS з функцією ЕКГ-синхронізації (можливість сканування артерій серця) є лідером у діагностиці та використовується у провідних медичних клініках усього світу, у тому числі й у ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ.

БЕЗПЕКА І ПРОТИПОКАЗАННЯ

Оскільки метод заснований на використанні рентгенівських променів, зрозуміло, що з дослідженні пацієнт отримує певну дозу випромінювання, але це доза невелика. До того ж Somatom Definition AS має спеціальні програми зниження та блокування дози опромінення на пацієнта.

При цьому цей метод обстеження не проводять вагітним.

Дітям і людям не старше 40 років комп’ютерну томографію проводять тільки за медичними показаннями строго за направленням лікаря.

ПІДГОТОВКА І ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ

Підготовка до проведення діагностики на комп’ютерному томографі в ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ залежить від виду дослідження та проводиться лікарем (КТ-коронарографія) або медперсоналом Центру перед дослідженням (КТ органів грудної, черевної порожнини, заочеревинного простору, малого тазу, сечовидільної системи).

Як виконується дослідження: після проведення підготовчих заходів пацієнта кладуть на кушетку томографа, звичайне положення — на спині. Під час роботи томографа кушетка рухається всередині дуги томографа, і робляться знімки. Під час дослідження пацієнт не має жодних неприємних відчуттів.

Для отримання більш точної інформації обстеження та інтерпретації висновку необхідно надати лікареві-рентгенологу всі повні дані вашої хвороби: виписку з амбулаторної карти, дані проведених раніше обстежень УЗД, рентген, КТ.

ВИДАЧА РЕЗУЛЬТАТІВ

Після обстеження лікаря-рентгенологу для встановлення чіткого діагнозу необхідно переглянути й оцінити величезну кількість зображень, написати висновок і вивести найбільш інформативні зображення на плівку. У середньому це триває від 1 до 2 годин. Іноді, у складних діагностичних випадках, для уточнення діагнозу потрібно більше часу, і результат може бути виданий наступного дня. Ургентні випадки, що вимагають невідкладної допомоги, видаються протягом від 30 хвилин до 1 години після закінчення обстеження.

ЦІНИ

Ціни на послуги КТ-діагностики в Харкові, що надаються Європейським Радіологічним Центром, можна дізнатися на сайті.

Ціни на діагностику
Ціни на КТ голови
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ головного мозку
1300 грн
1170 грн
Ціна на КТ головного мозку з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціна на КТ головного мозку + основа черепа
1200 грн
1080 грн
Ціна на КТ цистернографія з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціна на КТ судин головного мозку та судин шиї з контрастуванням
3350 грн
3015 грн
Ціна на КТ щелепно-лицьової області (орбіт, лицьовий скелет)
2000 грн
1800 грн
Ціна на КТ дентальне з побудовою 3D-реконструкцій
2000 грн
1800 грн
Ціна на КТ навколоносових пазух
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток)
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ головного мозку + навколоносових пазух
2000 грн
1800 грн
Ціна на КТ головного мозку + скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток)
2000 грн
1800 грн
Ціна на КТ навколоносових пазух + скроневих кісток
2000 грн
1800 грн
Ціна на КТ головного мозку + навколоносових пазух + скроневих кісток
2300 грн
2070 грн
Ціна на КТ щелепно-лицьової області (орбіт, лицьовий скелет. ...)
2000 грн
1800 грн
Ціни на КТ шиї / гортані
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ шиї /КТ гортані (ротоглотка, язик, гортань, слинні залози) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ судин головного мозку та судин шиї з контрастуванням
3350 грн
3015 грн
Ціна на КТ судин шиї з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціни на КТ грудної порожнини
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка)
1300 грн
1170 грн
Ціна на КТ органів грудної порожнини (легені, середостіння, грудна клітка) з контрастуванням
2850 грн
2565 грн
Ціни на КТ черевної порожнини
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка)
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, селезінка) з контрастуванням
2850 грн
2565 грн
Ціна на КТ ентерографія (оцінка усього кишечника + органів черевної порожнини + таза) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ ентерографія + органів грудної порожнини з контрастуванням
4200 грн
3780 грн
Ціна на КТ колонографія
2500 грн
2250 грн
Ціна на КТ колонографія з контрастуванням
4200 грн
3780 грн
Ціна на КТ наднирників
1300 грн
1170 грн
Ціна на КТ заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур)
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ заочеревинного простору (наднирники, нирки, сечоводи, сечовий міхур) з контрастуванням
2850 грн
2565 грн
Ціни на КТ серця
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ- коронарографія з контрастуванням
3800 грн
3420 грн
Ціна на КТ серця для підрахунку кальцію в коронарних судинах (Ca-scoring)
1750 грн
1575 грн
Ціна на КТ серця – пухлини серця, внутрішньосерцева патологія, коронарні артерії, Ca-scoring з контрастуванням
3950 грн
3555 грн
Ціни на КТ хребта
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ одного відділу хребта: шийний відділ; грудний відділ; поперековий відділ
1300 грн
1170 грн
Ціна на КТ одного відділу хребта: шийний відділ; грудний відділ; поперековий відділ з контрастуванням
2650 грн
2385 грн
Ціна на КТ поперекового відділу хребта + крижів, куприка, кісток таза
1800 грн
1620 грн
Ціна на КТ поперекового відділу хребта + крижів, куприка, кісток таза з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціни на КТ кінцівок
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ одного з сегментів кінцівок: плече, передпліччя, стегно, гомілка
1800 грн
1620 грн
Ціна на КТ одного з сегментів кінцівок: плече, передпліччя, стегно, гомілка з контрастуванням
3650 грн
3285 грн
Ціни на КТ суглобів
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ одного з суглобів: плечовий, ліктьовий, колінний, гомілковостопний
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ одного з суглобів: плечовий, ліктьовий, колінний, гомілковостопний з контрастуванням
2850 грн
2565 грн
Ціна на КТ крижово-клубових зчленувань
1500 грн
1350 грн
Ціна на КТ крижово-клубових зчленувань з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ кульшових суглобів / кісток тазу
1800 грн
1620 грн
Ціна на КТ кульшових суглобів / кісток тазу з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ ендопротеза кульшових суглобів
2300 грн
2070 грн
Ціна на КТ ендопротеза кульшових суглобів з контрастуванням
2850 грн
2565 грн
Ціни на КТ онкопротоколи
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ голови (носоглотка, основа черепа, орбіти, пазухи, кістки черепа, головний мозок) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ шиї /КТ гортані (ротоглотка, язик, гортань, слинні залози) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ шиї /КТ гортані + органів грудної порожнини з контрастуванням
3600 грн
3240 грн
Ціна на КТ голови + шиї / гортані з контрастуванням
3600 грн
3240 грн
Ціна на КТ черевної порожнини / заочеревинного простору + таза з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
4200 грн
3780 грн
Ціна на КТ головного мозку/шиї/гортані + органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
4800 грн
4320 грн
Ціна на КТ головного мозку + шиї + органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
5400 грн
4860 грн
Ціна на пошук метастазів у кістках, легенях, лімфовузлах (ребра, грудина, грудний, поперековий відділи, кістки таза)
2500 грн
2250 грн
Ціна на оцінку динаміки відповіді пухлини на лікування за критеріями RECIST I.I., Choi, mResists, iRеsist та ін. в залежності від гістотипу пухлини та проведеного лікування
1200 грн
1200 грн
Ціни на КТ судин
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ ангіографія судин однієї області: головного мозку, шиї, грудної аорти, черевної аорти, судин нирок, мезентеріальних судин, судин печінки з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціна на КТ ангіографія головного мозку + судин шиї з контрастуванням
3350 грн
3015 грн
Ціна на КТ ангіографія легеневих артерій (ТЕЛА) з контрастуванням
2950 грн
2655 грн
Ціна на КТ ангіографія висхідної грудної аорти, кореня аорти з ЕКГ - синхронізацією з контрастуванням
3800 грн
3420 грн
Ціна на КТ ангіографія грудної аорти з ЕКГ- синхронізацією + черевної аорти з контрастуванням
4200 грн
3780 грн
Ціна на КТ ангіографія всієї аорти (грудна + черевна) з контрастуванням
3950 грн
3555 грн
Ціна на КТ ангіографія всієї аорти + стегон з контрастуванням
3950 грн
3555 грн
Ціна на КТ ангіографія: верхніх кінцівок/нижніх кінцівок з контрастуванням
3650 грн
3285 грн
Ціна на КТ ангіографія всієї аорти + нижніх кінцівок з контрастуванням
4500 грн
4050 грн
Ціна на КТ ангіографія спинного мозку з контрастуванням
3950 грн
3555 грн
Ціни на КТ для дітей
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ вентрикулоперитонеального шунта в голові (діти до 18 р.)
1000 грн
900 грн
Ціна на КТ вентрикулоперитонеального шунта в черевній порожнині (діти до 18 р.)
1000 грн
900 грн
Ціна на КТ вентрикулоперитонеального шунта (діти до 18 р.)
1500 грн
1350 грн

Як розпізнати та вилікувати аденому простати?

Передміхурова залоза – це непарна екзокринна залоза статевої системи чоловіка, яка складається із залозистої (відповідає за формування гормонів та простатичного соку) та м'язової (регулює просвіт простати) тканин.... >>

Симптоми раку простати та способи його лікування

Рак передміхурової залози – злоякісна пухлина сечостатевої системи, що в чоловіків зустрічається найчастіше.... >>

Симптоми простатиту та методи його лікування

Передміхурова залоза (простата) – це непарна екзокринна залоза (зовнішньої секреції) статевої системи чоловіка, яка складається з залозистої та м'язової тканин.... >>
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар