Logo

Онкохірургія

При виявленні злоякісної пухлини пацієнту показано хірургічне та медикаментозне (хіміотерапія, імунотерапія, гормонотерапія, променева терапія, томотерапія) лікування або радіотерапія. Видалити злоякісну пухлину в Харкові можна у відділенні хірургічної онкології в «Європейському Радіологічному Центрі».

Хто такий хірург-онколог

Онкохірург – це лікар, який спеціалізується на видаленні ракових пухлин та метастазів. Хірурги-онкологи також видаляють патологічні тканини навколо злоякісного новоутворення, щоб запобігти рецидиву раку.

Що лікує онкохірург

Онколог-хірург лікує злоякісні новоутворення шляхом хірургічного видалення пухлинних утворень та уражених тканин. Органи, які оперує онкохірург:

 • молочні залози;
 • органи черевної порожнини (печінку, шлунок, підшлункову залозу, жовчний міхур, селезінку, тонкий та товстий кишківник);
 • статеві органи в жінок (матку, яєчники, шийку матки, піхву);
 • органи сечовидільної системи (сечовий міхур, уретру, нирки);
 • статеві органи в чоловіків (передміхурову залозу, статевий член, яєчка);
 • легені, бронхи та трахею;
 • шкірні покриви.

Лікар-онкохірург визначає тип операції залежно від локалізації пухлини, стадії та поширеності злоякісного процесу. В онкохірургії може проводитися резекція новоутворення (часткове або повне видалення пухлини), уражених тканин та лімфатичних вузлів, а також видалення органу (наприклад, молочної або передміхурової залози).

Показання до видалення пухлин

Операції з видалення пухлини не роблять лише на IV стадії раку через поширення злоякісного процесу на інші внутрішні органи та віддалені лімфатичні вузли.

Хірургічне лікування онкології показане при неефективності медикаментозної терапії (таргетної, імунної та променевої). У деяких випадках видалення пухлини може проводитися при стисканні новоутворенням сусідніх органів та порушенні їх функції (для полегшення стану пацієнта).

Операція може бути протипоказана пацієнтам похилого віку з тяжкими хронічними захворюваннями серця, печінки, нирок та легенів через високий ризик ускладнень. При важкому доступі до пухлини (наприклад, при її локалізації у глибоких структурах головного мозку) або високому ризику операції замість хірургічного втручання пацієнту може бути рекомендована медикаментозна терапія.

Видалення ракових пухлин у Харкові

При підозрі на пухлину пацієнт направляється на діагностику, яка може включати УЗД, МРТ, КТ-онкопротоколи, кольпоскопію, гістероскопію, ендоскопію, цитологічний та гістологічний аналізи. Після проведення діагностики створюється мультидисциплінарна команда, до якої входять лікар-онколог, онкохірург, радіолог, променевий терапевт та лікар-гістолог.

Після рішення онкологічного консиліуму хірург-онколог визначає план операції, який залежить від стадії та локалізації пухлини. Методи видалення ракової пухлини:

 • радикальна резекція. Передбачає повне хірургічне видалення пухлини та навколишніх уражених тканин. Метод використовується для локалізованих ракових пухлин і може містити видалення лімфатичних вузлів поблизу пухлини;
 • часткова резекція. У процесі операції видаляється лише частина пухлини чи ураженої тканини. Метод часто застосовується, коли повне видалення може значно пошкодити функцію органу.
 • лапароскопічна хірургія. Є методом мініінвазивної хірургії, при якому використовуються невеликі розрізи та тонкі інструменти для видалення пухлини через маленькі отвори в черевній порожнині;
 • мікрохірургія. Застосовується для видалення дрібних пухлин або уражених тканин з використанням оптичних систем та мікроінструментів;
 • ексцизійна хірургія. Використовується для видаленя поверхневих пухлин або утворень, що розташовані близько до поверхні шкіри. Пухлина вирізається разом із невеликою ділянкою здорової тканини.

Також може застосовуватися променева терапія, яка передбачає використання сфокусованих променів радіації для точкового знищення ракових клітин. Метод може застосовуватися для лікування пухлин, розташованих у важкодоступних місцях, або пухлин дуже великих розмірів, які неможливо видалити.

Після видалення пухлини лікар повторно направляє пацієнта на обстеження (КТ, МРТ) з метою оцінки ефективності резекції. Залежно від типу, розміру, локалізації та стадії пухлини після операції пацієнта направляють до онколога для підбору курсу медикаментозної терапії.

Записатися на консультацію хірурга-онколога та видалення злоякісної пухлини в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар