Logo

Діагностика раку (онкоскринінг)

Діагностика раку (онкоскринінг) дозволяє онкологу виявити злоякісне новоутворення, визначити кількість, розміри та локалізацію пухлин, а також підібрати курс терапії. Пройти обстеження організму на онкологію в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Як перевіритися на рак?

Чоловікам та жінкам, особливо за наявності генетичної схильності (випадків раку в сімейному анамнезі), після 45 років необхідно проходити онкоскринінг усього тіла. Для діагностики онкології на ранній стадії раз на два-три роки після 50 років потрібно проходити КТ (комп'ютерну томографію за онкопротоколом – грудної та черевної порожнин, органів малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням).

Починаючи з 45 років потрібно проходити онкоскринінг раку прямої кишки, який включає колоноскопію один раз на 10 років. При виявленні поліпів необхідно видалити їх під час процедури, оскільки поліпи мають потенційний ризик переродження в злоякісні утворення. У разі категоричного небажання проводити колоноскопію, онкоскринінг кишківника передбачає здачу аналізу калу на приховану кров один раз на рік. Загальний онкоскринінг також включає:

 • скринінг на рак щитоподібної залози – УЗД щитоподібної залози та аналіз на гормони щорічно;
 • скринінг раку легень – рентген чи комп'ютерна томографія;
 • скринінг раку шкіри – дерматоскопія один раз на рік (обов'язково для людей з дуже світлою шкірою, старших за 50 років, а також для людей, які перебувають на імуносупресивній терапії);
 • скринінг раку печінки, підшлункової залози, кісток – УЗД, МРТ або КТ (проводиться за онкопротоколами).

Онкоскринінг для жінок також включає перевірку на рак молочної залози, яка передбачає огляд мамолога, УЗД, мамографію або МРТ молочних залоз раз на рік, починаючи з 18 років. Для онкоскринінгу раку шийки матки, починаючи з 21 року, необхідний огляд гінеколога з кольпоскопією, ПАП-тест один раз на три роки та аналіз на ВПЛ один раз на п'ять років.

Онкоскринінг для чоловіків обов'язково передбачає перевірку на рак передміхурової залози. Чоловікам, які не мають факторів ризику (найближчих родичів, у яких діагностували рак простати) та скарг, необхідно здавати ПСА, починаючи з 50-55 років, один раз на рік та колоректальне УЗД передміхурової залози. За наявності факторів ризику – починаючи з 45 років.

Пройти діагностику раку також необхідно при виявленні відхилень під час профілактичного огляду, наприклад, затемнення на рентгені або зміни на УЗД, високих або аномально низьких показниках аналізів крові. Показання для перевірки на рак:

 • гострі, тягнучі або ниючі болі в ділянці живота;
 • зміна харчових привичок (відраза від м'ясної їжі);
 • неприємний запах з рота;
 • головний біль, запаморочення та епізоди втрати свідомості;
 • часте, болюче чи утруднене сечовипускання;
 • зміна форми та розміру молочних залоз;
 • кров'янисті виділення з сосків;
 • загальне нездужання та підвищена стомлюваність;
 • домішки крові в калі, сечі чи спермі;
 • збільшення та болючість при пальпації лімфатичних вузлів;
 • пожовтіння шкірних покривів та білків очей;
 • різка та значна втрата ваги;
 • загальна слабкість, зниження працездатності.

Проводиться онкоскринінг при появі видимих або відчутних при пальпації утворень м'яких тканин. Пройти діагностику раку щитоподібної залози потрібно за наявності вузлика під шкірою в ділянці шиї, появі захриплості, порушенні ковтання, набряклості лімфатичних вузлів і болю в шиї та горлі. Визначити рак допоможуть УЗД, комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографії, за потреби – позитронно-емісійна томографія (ПЕТ-КТ), біопсія та гістологія.

Кровотеча з прямої кишки, постійні позиви до дефекації, хронічні діареї чи закрепи вказують на необхідність діагностики колоректального раку. Показанням до діагностики раку кісток є наявність щільного нерухомого утворення в ділянці кісток або суглобів, яке може бути ознакою злоякісного новоутворення – остеосаркоми.

Аналізи на рак у Харкові

Після виявлення пухлини кишківника, шлунка, легень, молочної залози або іншого органу лікар направляє на лабораторні аналізи для встановлення доброякісної або злоякісної природи новоутворення. Аналізи на рак:

 • гістологічний аналіз (виконується за допомогою біопсії, під час якої лікар спеціальним апаратом здійснює забір фрагмента тканини пухлини);
 • цитологічний аналіз (виконується за допомогою тонкоголкової біопсії, під час якої лікар голкою бере клітини пухлини на дослідження).

Імуногістохімічне дослідження (ІГХ) дає можливість визначити нозологічний вид пухлини, виявити первинний осередок, а також у ряді випадків прогнозувати варіант перебігу захворювання та ефективність лікування. Так, для діагностики раку молочної залози проводять виявлення рецепторів гормонів, що дозволяє визначити тип пухлини, призначити лікування та прогнозувати перебіг хвороби (гормонопозитивні пухлини молочної залози мають більш сприятливий перебіг у порівнянні з гормононегативними, які характеризуються швидким ростом).

Діагностика раку простати включає пальцеве ректальне дослідження та здачу аналізу на простатспецифічний антиген (ПСА, його фракції, загальна та вільна, а також їх співвідношення), який при онкології змінюється. При підозрі на рак простати також виконується трепан-біопсія з утворення, а при підтвердженні онкологічного процесу – МРТ простати з контрастом та КТ за онкопротоколом.

При підозрі на рак крові (лімфому, лейкоз) діагностика включає аналізи крові для перевірки рівнів еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів та лейкозних клітин, а також комп'ютерну томографію, біопсію змінених лімфовузлів та кісткового мозку.

Для діагностики раку шлунка призначається відеогастроскопія, під час якої береться біопсія з пухлини та гістологічне дослідження матеріалу. Онкоскринінг шлунка також включає перевірку на онкомаркери Са 72-4, РЕА. Для діагностики раку кишківника призначаються колоноскопія, аналіз калу на приховану кров, дослідження крові на раково-ембріональний антиген. Для діагностики раку печінки призначається УЗД печінки, і при виявленні схожого на рак осередку проводять МРТ печінки, а також призначаються онкомаркери РЕА, АФП (альфафетопротеїн).

Діагностика раку яєчників включає первинний огляд у гінеколога, УЗД органів малого тазу, аналіз крові на онкомаркери (CA 125, HE4, індекс ROMA), за необхідності – МРТ органів малого тазу з контрастом та комп'ютерна томографія за онкопротоколом, а діагностика раку шийки матки – мазок Папаніколау, який береться під час гінекологічного огляду, та тест на ДНК ВПЛ. При раку легень для діагностики призначається комп'ютерна томографія за онкопротоколом, бронхоскопія з цитологічним дослідженням змивів вмісту бронхів та біопсія з гістологічним дослідженням.

Діагностика раку в Харкові

Методи діагностики раку включають комп'ютерну, магнітно-резонансну та позитронно-емісійну томографію. При виявленні пухлини лікар визначає стадію раку згідно з міжнародною класифікацією TNM 8-ї редакції за трьома критеріями оцінки:

 • T – поширення первинної пухлини;
 • N – відсутність чи наявність метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах та ступінь їх ураження;
 • M – наявність або відсутність віддалених метастазів.

Лікування онкологічного пацієнта визначає мультидисциплінарна комісія, до якої входять лікар-онколог, онкохірург, лікар-радіолог, хіміотерапевт, спеціаліст з променевої терапії та радіотерапії. Для кожного пацієнта оцінюється можливість хірургічного втручання, променевої терапії чи радіохірургії, підбираються препарати хіміотерапії, прописується програма реабілітації після лікування.

Записатися на діагностику ракових захворювань у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном або на сайті.

Ціни на діагностику
Ціни на КТ онкопротоколи
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на КТ голови (носоглотка, основа черепа, орбіти, пазухи, кістки черепа, головний мозок) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ шиї /КТ гортані (ротоглотка, язик, гортань, слинні залози) з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ шиї /КТ гортані + органів грудної порожнини з контрастуванням
3600 грн
3240 грн
Ціна на КТ голови + шиї / гортані з контрастуванням
3600 грн
3240 грн
Ціна на КТ черевної порожнини / заочеревинного простору + таза з контрастуванням
3200 грн
2880 грн
Ціна на КТ органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
4200 грн
3780 грн
Ціна на КТ головного мозку/шиї/гортані + органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
4800 грн
4320 грн
Ціна на КТ головного мозку + шиї + органів грудної + черевної порожнин + малого таза для характеристики онкологічного процесу з контрастуванням
5400 грн
4860 грн
Ціна на пошук метастазів у кістках, легенях, лімфовузлах (ребра, грудина, грудний, поперековий відділи, кістки таза)
2500 грн
2250 грн
Ціна на оцінку динаміки відповіді пухлини на лікування за критеріями RECIST I.I., Choi, mResists, iRеsist та ін. в залежності від гістотипу пухлини та проведеного лікування
1200 грн
1200 грн
Ціни на біопсію простати
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на трепан-біопсію передміхурової залози з УЗД-навігацією
4600 грн
4600 грн
Ціна на тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію утворення молочної залози з УЗД-навігацією
900 грн
900 грн
Ціна на трепан-біопсію утворення молочної залози з УЗД-навігацією
2500 грн
2500 грн
Ціна на трепан-біопсію утворення молочної залози з КТ-навігацією
5000 грн
5000 грн
Ціни на біопсію шкіри
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на інцизійну біопсію новоутворення
1500 грн
1500 грн
Ціна на ексцизійну біопсію новоутворення
2000 грн
2000 грн
Ціни на біопсію м'яких тканин
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію утворення м'яких тканин з УЗД-навігацією
900 грн
900 грн
Ціна на трепан-біопсію м'яких тканин з УЗД-навігацією
1900 грн
1900 грн
Ціни на біопсію кістки
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на трепан-біопсію утворення кістки з УЗД-навігацією
2450 грн
2450 грн
Ціна на трепан-біопсію утворення кістки з КТ - навігацією
4950 грн
4950 грн
Ціни на біопсію лімфовузлів
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію лімфатичних вузлів з УЗД-навігацією
900 грн
900 грн
Ціна на трепан-біопсію лімфатичних вузлів з УЗД-навігацією
2100 грн
2100 грн
Ціни на біопсію слинних залоз
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на трепан-біопсію утворення слинних залоз з УЗД-навігацією
2100 грн
2100 грн
Ціни на біопсію легень
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на трепан-біопсію утворення легень з КТ-навігацією
4800 грн
4800 грн
Ціни на біопсію нирок
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на трепан-біопсію нирки з УЗД-навігацією
4700 грн
4700 грн
Ціна на тонкоголкову аспіраційну пункційну біопсію утворення щитоподібної залози з УЗД-навігацією
1500 грн
1500 грн
Ціни на біопсію кишківника
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на біопсію кишківника під час колоноскопії
500 грн
500 грн
Ціна на біопсію кишківника під час колоноскопії
500 грн
500 грн
Ціни на біопсію шийки матки
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на біопсію шийки матки/піхви під місцевою анестезією
700 грн
700 грн
Ціни на пйпель-біопсію
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на пайпель-діагностику ендометрія матки (аспіраційна біопсія) під місцевою анестезією
750 грн
750 грн
Ціна на цитологічне дослідження молочної залози
440 грн
396 грн
Ціна на цитологічне дослідження матеріалу зішкрібу зі шкіри
415 грн
374 грн
Ціна на цитологічне дослідження інших локалізацій
440 грн
396 грн
Ціна на гістологічне дослідження шийки матки
650 грн
585 грн
Ціна на гістологічне дослідження піхви
650 грн
585 грн
Ціна на гістологічне дослідження ендометрію
650 грн
585 грн
Ціна на гістологічне дослідження грудної залози
750 грн
675 грн
Ціна на гістологічне дослідження нирки (новоутворень) (з одного боку)
750 грн
675 грн
Ціна на гістологічне дослідження м’яких тканин
750 грн
675 грн
Ціна на гістологічне дослідження передміхурової залози
850 грн
765 грн
Ціна на гістологічне дослідження шкіри (до 3 утворень включно) (при доброякісних пухлинних та пухлиноподібних процесах)
750 грн
675 грн
Ціна на гістологічне дослідження пухлин шкіри з оцінкою країв резекції (за 1 локалізацію)
750 грн
675 грн
Ціни на біопсію шлунку
Ціна
Ціна зі знижкою
Ціна на біопсію шлунку під час гастроскопії
500 грн
500 грн
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар