Logo

Дерматоскопія в Харкові

Дерматоскопія – це безконтактна діагностика шкіри, що дозволяє відрізнити доброякісне утворення шкіри від злоякісного. Зробити дерматоскопію шкіри в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Показання до дерматоскопії

Дерматоскопія призначається для виявлення родимок, що мають ризик переродження у злоякісні хвороби шкіри. Показання до дерматоскопічного дослідження:

 • зміна утворення шкіри (колір, контур, ріст, асиметрія, лущення, ущільнення);
 • велика кількість родимок на тілі (понад 100);
 • захворювання шкіри, які після тривалого лікування не минають;
 • встановлення характеру утворення шкіри перед видаленням;
 • спадкова схильність до меланоми (раку шкіри).

Після проведення дерматоскопії лікар визначить характер новоутворення та розповість про подальші дії (наприклад, необхідність видалення або подальшого спостереження). При виявленні злоякісності новоутворення пацієнту показана консультація онкодерматолога.

Дерматоскопія шкіри голови дає змогу відрізнити меланому від інших хвороб шкіри. Під час дерматоскопії при підозрі на меланому лікар оцінює ромбоподібні структури, гіперпігментовані ділянки, дрібні глобули (сірі або чорні точки), підвищену щільність судинної сіті та багато інших структур, які є в утворенні.

Дерматоскопія проводиться при себореї та псоріазі волосистої частини голови (для діагностики захворювань шкіри голови лікар оцінює наявність атипових червоних судин, точок і глобул). При випаданні волосся дерматоскопія може бути додатковим методом дослідження визначення його причини.

Дерматоскопія в Харкові

Дерматоскопію роблять за допомогою спеціального апарату дерматоскопа, який є приладом з потужною збільшувальною лінзою і джерелом світла. Обстеження дерматоскопом дозволяє лікарю в деталях роздивитися утворення шкіри та встановити його характер (доброякісний чи злоякісний). Критерії перевірки родимки:

 • контур утворення (чіткий чи розмитий);
 • збільшення утворення в розмірах;
 • зміна пігментації (поява червоних, чорних вкраплень);
 • кількість кольорів в утворенні;
 • рівномірність забарвлення;
 • наявність виразки чи лущення.

У процесі дерматоскопії шкірних новоутворень робиться фото досліджуваного утворення і зберігається в особистій картці пацієнта (необхідно для оцінювання зміни та росту в динаміці при наступному візиті). Попередня підготовка до дерматоскопії не потрібна, процедура безпечна та безболісна.

Біопсія шкіри в Харкові

Під час проведення дерматоскопії може виникнути необхідність проведення біопсії (проби на рак). Біопсія передбачає забір матеріалу для гістології шкіри (дозволяє визначити злоякісність новоутворення). Види біопсії шкіри:

 • інцизійна біопсія. Здійснюється забір невеликого фрагмента досліджуваного утворення хірургічним шляхом. Після біопсії в зоні втручання накладаються шви. Зазначений метод біопсії використовується для вивчення утворень великих розмірів, які неможливо повністю видалити під місцевою анестезією (наприклад, для біопсії меланоми);
 • панч-біопсія. За допомогою спеціального інструмента (панча) проводиться забір шкіри чи утворення для гістологічного дослідження з діагностичною метою. Наприклад, діагностика родимок великого розміру з нечіткими контурами зазвичай включає біопсію;
 • ексцизійна біопсія. Передбачає видалення всього новоутворення хірургічним шляхом. На відміну від інцизійного та панч-методу, ексцизійна біопсія є як діагностичним, так і лікувальним хірургічним втручанням (наприклад, видалення та біопсія родимки).

Біопсія – це не боляче, оскільки під час процедури використовується місцеве знеболення (найчастіше лідокаїн). Необхідність та вид біопсії шкіри з гістологічним дослідженням визначається дерматологом після огляду шкірних покривів та проведення дерматоскопії.

Уточнити вартість дерматоскопії в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті. Записатися на консультацію до дерматолога та на дерматоскопію також можна за телефоном:

Ціни на діагностику

Біль у животі: чому з'являється і як його позбутися?

Біль у животі зазвичай спричинений гастроентерологічними (холециститом, гастритом), гінекологічними (міомою матки) та урологічними (інфекцією сечовивідних шляхів) захворюваннями.... >>

Хто такий онколог і як його вибрати?

За статистикою, у 2020 році було зареєстровано 18,1 млн випадків раку, з яких 9,3 млн у чоловіків та 8,8 млн у жінок.... >>

Аналізи крові: які бувають, що показують і як підготуватися?

Аналізи крові – це лабораторні дослідження, які застосовуються для оцінки стану здоров'я людини та виявлення можливих патологій у функціонуванні внутрішніх органів. Направити на дослідження крові може сімейний лікар або вузькопрофільний спеціаліст (наприклад, кардіолог, уролог, гінеколог, ендокринолог).... >>
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар