Logo

Дитячий чекап (check-up) організму в Харкові в Харкові

Чекап – це плановий огляд, який проводиться регулярно в профілактичних цілях. Зазвичай комплексне обстеження дітей включає огляд у педіатра чи сімейного лікаря, аналізи крові, калу та сечі.

Діти проходять медичний check-up згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.07.2010 № 682 «Про вдосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних класів». Пройти дитячий чекап та інструментальні обстеження (наприклад, ультразвукове дослідження, магнітно-резонансну чи комп'ютерну томографію) у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке дитячий check-up організму

Check-up дитини – це комплекс обстежень організму, який може включати лабораторні аналізи, інструментальні дослідження (УЗД, ЕКГ) та консультації лікарів (наприклад, педіатра, дитячого ортопеда чи дитячого гінеколога). Check-up дитячого організму спрямований на перевірку розвитку дитини, виявлення патологій та захворювань до появи перших симптомів.

Що входить у check-up діагностику дитини

Комплексний check-up дітям починається з консультації сімейного лікаря чи педіатра, який збирає анамнез та аналізує скарги дитини, проводить огляд шкірних покривів, вимірює пульс, температуру. У дитячий check-up можуть входити:

 • аналіз сечі та крові (в тому числі на гемоглобін);

 • ультразвукове дослідження (зазвичай серця);

 • прийом у стоматолога;

 • консультація дитячого ортопеда;

 • перевірка ваги, слуху та зору.

Повний check-up організму також включає оцінку фізичного та психомоторного розвитку дитини. До 14 років до check-up діагностики обов'язково входить проба Манту (туберкулінова проба) для виявлення первинного інфікування, з 15 років – флюорографічне обстеження. За потреби дівчаткам призначається консультація дитячого гінеколога, а хлопчикам – дитячого уролога.

Check-up програми для дітей у Харкові

Дитячий check-up скринінг підбирається залежно від статі та віку дитини, стану здоров'я, наявності хронічних захворювань в анамнезі. Перелік обстежень для повного чекапа організму може змінюватись сімейним лікарем за наявності скарг у дитини. Спеціалізовані check-up програми:

 • check-up гінекологічний. При ранньому (8-9 років) або пізньому (після 15 років) початку місячних, болю у животі, виділеннях з піхви з неприємним запахом, свербінні геніталій, наявності наростів на статевих органах (бородавок, папілом) необхідний check-up для перевірки здоров'я дівчинки;

 • урологічний Check-up. Для хлопчиків check-up може бути показаний при викривленні статевого члена, виділеннях з уретри, набряклості, почервонінні або болючості пеніса.

У рамках check-up дитину можуть направити на гормональні, біохімічні, імунологічні, мікробіологічні аналізи. Комплексне обстеження всього організму також може включати загальні аналізи крові, калу та сечі для отримання інформації про функціонування систем та органів.

Програми контролю здоров'я розроблено та затверджено на рівні Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Вони передбачають щорічний контроль здоров'я дітей та проведення імунопрофілактики, згідно з календарем профілактичних щеплень. Медичний огляд неповнолітніх пацієнтів проводиться у присутності батьків чи законних опікунів.

Обов'язкові огляди дітей до 3 років

Обов'язкові медичні профілактичні огляди дітей віком до трьох років проводяться з метою моніторингу стану їхнього здоров'я. Чекап організму дитини до трьох років включає:

 • перевірку стану здоров'я дитини;

 • оцінку фізичного та психомоторного розвитку;

 • складання індивідуального плану та проведення вакцинації;

 • оцінку грудного вигодовування та харчування дитини;

 • консультування батьків з питань догляду, збалансованого харчування, розвитку дитини, профілактики нещасних випадків і травм;

 • визначення тактики подальшого медичного спостереження та обстеження дитини за результатами обов'язкового профілактичного огляду.

Обов'язковим для здорової доношеної дитини є визначення рівня гемоглобіну крові у віці дев'яти місяців з метою виявлення анемії, причиною якої може бути неправильне за термінами та складом введення прикорму. На першому році життя також рекомендується зробити УЗД серця та кульшових суглобів для виявлення вроджених дефектів (навіть за відсутності скарг).

Коли дитина навчиться ходити, сімейний лікар порекомендує включити в чекап консультацію невролога та ортопеда. Лікарі перевірять рефлекси, оцінять стан м'язів, кісток, суглобів, правильність формування опорно-рухового апарату.

Для збереження здоров'я зубів та своєчасного виявлення карієсу щорічне обстеження всього організму має включати огляд у стоматолога. Check-up для дітей також обов'язково включає перевірку гостроти зору, слуху, постави та плантографії (для раннього виявлення плоскостопості).

Періодичність оглядів сімейного лікаря залежить від віку дитини. Діагностика організму на першому році життя проводиться один раз на місяць, на другому – двічі на рік, на третьому – раз на рік.

Медичний check-up дітям перед школою в Харкові

Check-up здоров'я дитини перед школою включає вимірювання зросту та ваги, перевірку фізичного та психічного розвитку. Check-up дітям включає консультації хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога, стоматолога, здавання аналізу крові на гемоглобін.

У шість років дітям обов'язково проводять пробу Руф'є визначення групи (основна, підготовча чи спеціальна) для занять фізичної культурою. Для проведення проби Руф'є дитині попередньо вимірюють пульс, просять виконати 20 присідань за 30 секунд і проводять повторне вимірювання пульсу відразу після навантаження і через одну хвилину для оцінки стану серцево-судинної системи.

Комплексне обстеження дитини в 7-10 років

Діти 7-10 років щороку проходять обов'язковий огляд у педіатра, під час якого лікар вимірює температуру, пульс, тиск, оглядає шкірні покриви, перевіряє зір і слух. За потреби лікар призначає консультації вузькопрофільних фахівців або дослідження (наприклад, аналіз крові).

Дитячий медогляд в 11 років

В 11 років діти обов'язково проходять огляд у педіатра та хірурга з метою оцінки фізичного здоров'я. Дитячий чекап в 11 років включає:

 • прийом ортопеда-травматолога. Лікар оцінює розвиток та стан скелета, виявляє ознаки сколіозу та плоскостопості, за необхідності рекомендує носіння корсета або ортопедичних устілок;

 • консультацію офтальмолога. Дитячий окуліст перевіряє гостроту зору та оцінює стан очного дна, за необхідності підбирає лінзи чи окуляри;

 • огляд у дитячого стоматолога та ортодонта. Лікар оцінює стан зубів та ясен, перевіряє наявність карієсу, дає рекомендації щодо догляду за ротовою порожниною.

При підозрі на нестачу заліза лікар призначає аналіз крові на гемоглобін. Дослідження на глюкозу обов'язково призначається дітям, які входять до групи ризику розвитку цукрового діабету.

Медичний огляд дитини 12-13 років

У 12-13 років діагностика включає огляд у педіатра, лабораторні аналізи та дослідження (наприклад, УЗД) за наявності показань. Лікар може направити дівчаток на консультацію до дитячого гінеколога для перевірки здоров'я репродуктивної системи (у разі початку місячних). Гінеколог може розповісти про правила гігієни (зокрема під час менструації).

Діагностика дитячого організму в 14-15 років

Підлітковий check-up включає обстеження в педіатра чи сімейного лікаря щорічно, огляд стоматолога, хірурга, гінеколога. Діагностика дитячого організму в 14-15 також включає:

 • консультацію дитячого ендокринолога. Лікар оцінює перебіг статевого дозрівання у підлітків, виявляє ознаки гормонального збою;

 • прийом у психолога. Консультація психолога може бути показана при психологічних та емоційних проблемах (наприклад, стресі, симптомах депресії, тривожності та низької самооцінки).

З 15 років потрібно проходити флюорографію (рентгенологічне дослідження легень) для виключення туберкульозу. Check-up для підлітків також включає аналіз крові на гемоглобін та інші аналізи за показаннями.

Check-up здоров'я дитини в 16-17 років

Підлітки 16-17 років проходять щорічне комплексне обстеження у педіатра, сімейного лікаря чи терапевта. Огляд обов'язково включає стоматолога, флюорографію та аналізи крові. За наявності показань також можуть бути призначені консультації дитячого гінеколога (дівчаткам) та дитячого уролога (хлопчикам).

Записати дитину на комплексну перевірку здоров'я в ЄРЦ можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму онлайн-запису на прийом. Уточнити ціну повного обстеження організму в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном або на сайті.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар