Logo

Онкологічний Check-up в Харкові

Злоякісна пухлина – це новоутворення, яке утворюється через неконтрольований ріст або поділ генетично змінених клітин. На розвиток пухлини можуть вплинути мутації клітин, дія канцерогенів, вірусні інфекції або спадкова схильність. Рак викликає руйнування навколишніх тканин та порушення нормальної функції органів.

На ранніх стадіях онкологія не призводить до появи симптомів. Діагностувати рак до розвитку перших ознак допоможе повний чекап організму, пройти який у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». В ЄРЦ можна перевіритися на рак простати, легень, горла, щитоподібної та рак молочних залоз, шкіри, органів шлунково-кишкового тракту (печінки, шлунка та кишківника) та малого тазу (матки, яєчників і шийки матки).

Що таке онкологічний check-up

Онкологічний чекап – це комплекс лабораторних та інструментальних досліджень, спрямований на перевірку організму на рак. Check-up допоможе визначити рак внутрішніх органів до появи перших симптомів злоякісного процесу.

Чи можна перевіритися на рак?

Перевірити весь організм на рак можна за допомогою обстеження в онколога, яке може включати аналізи крові, ультразвукову діагностику (УЗД), комп'ютерну томографію та ендоскопічні методи дослідження. Види обстежень для діагностики ракових захворювань:

 • аналізи на перевірку раку. При обстеженні на онкологію часто використовується загальний аналіз крові, який дозволяє оцінити кількість лейкоцитів, тромбоцитів, еритроцитів, а також їх осідання (ШОЕ);
 • ультразвукові дослідження. УЗД дозволяє візуалізувати внутрішні органи та тканини, виявити наявність пухлин, оцінити їх розміри та структуру. Ультразвукова діагностика застосовується для перевірки на рак грудей, щитоподібної залози, простати та органів малого тазу;
 • ендоскопія (гастроскопія, колоноскопія) Передбачають огляд внутрішньої поверхні шлунка, дванадцятипалої кишки, товстого кишківника за допомогою введення тонкої трубки через порожнину рота (при гастроскопії) або анальний отвір (при колоноскопії). Застосовується для перевірки на рак органів шлунково-кишкового тракту;
 • ПАП-тест. Для проведення обстеження жінка знаходиться у гінекологічному кріслі. Лікар за допомогою спеціальної щіточки бере мазок з поверхні шийки матки, а потім відправляє зразок на цитологію для перевірки на наявність передракових клітин або раку.

При обстеженні організму на рак також застосовується онкоскринінг. КТ-онкоскринінг – це радіологічне дослідження органів грудної та черевної порожнини, заочеревинного простору та малого тазу з введенням контрастних речовин. Онкоскринінг методом комп'ютерної томографії дозволяє в рамках одного дослідження перевірити організм на онкологію та виявити новоутворення легень, середостіння, печінки, жовчного міхура, шлунка, селезінки, нирок та надниркових залоз, товстої та тонкої кишки.

Що входить до чекап-тесту на рак?

При проходженні обстеження на рак до чекап-тесту включають інструментальні дослідження та аналізи, які можуть відрізнятися залежно від статі пацієнта. Перевірка на ракові клітини та пухлини включає:

 • загальний аналіз крові;
 • гастроскопію;
 • колоноскопію;
 • УЗД щитоподібної залози;
 • КТ-онкоскринінг.

Чекап для чоловіків також включає аналіз простат-специфічний антиген (ПСА). Для перевірки на рак простати чоловікам потрібно зробити УЗД передміхурової залози з метою оцінювання її форми, розміру, виявлення ознак запалення.

Чекап для жінок додатково включає перевірку на рак молочної залози, матки, яєчників, шийки матки та піхви за допомогою ультразвукової діагностики. Для оцінювання стану шийки матки та виявлення передракових змін жінкам також роблять кольпоскопію та ПАП-тест.

Для перевірки на рак шкіри зазвичай проводиться дерматоскопія (огляд шкірних покривів під багаторазовим збільшенням) та біопсія (забір з ураженої ділянки для дослідження). За необхідності пацієнту можуть призначатися інші аналізи та обстеження.

Які аналізи здати на перевірку раку?

При перевірці на рак обов'язково здається загальний аналіз крові, що дозволяє оцінити стан організму за кількістю кров'яних клітин (лейкоцитів, тромбоцитів), виявити запальний процес. До базового чоловічого чекапу також входить аналіз на ПСА, який може бути підвищеним при запаленні, гіперплазії або онкології передміхурової залози.

При виявленні відхилень у загальному аналізі крові лікар може додатково направити на складання здачу тестів на онкомаркери (наприклад, СА-19-9, ХГЛ, кальцитоніну, СА-125). Для перевірки на рак легень, молочних та щитоподібної залоз, органів ШКТ здається аналіз крові з вени.

Check-up перевірка на рак у Харкові

Онкологічний чекап рекомендується проходити з профілактичною метою раз на рік для своєчасного виявлення злоякісної пухлини. Результати check-up не є діагнозом, для їх розшифровки потрібна консультація сімейного лікаря або терапевта.

Записатися на онкологічний сheck-up у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість чекапу на рак можна також на сайті або за телефоном у наших операторів.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар