Logo

Лікування та видалення міоми матки в Харкові

Міома (лейоміома, фіброма) матки — це доброякісне новоутворення, яке складається з м'язів і сполучної тканини. Пухлини можуть виникати в межах стінки матки, на поверхні або всередині основної порожнини органу.

Пройти діагностику і видалити міому матки в Харкові можна у відділенні гінекології Європейського Радіологічного Центру. Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово. Уточнити ціну видалення міоми матки можна на сайті або за телефоном.

Причини міоми матки

Точна причина розвитку міоми матки невідома. Фактори, які підвищують ризик появи міоми матки:

  • генетична схильність;
  • відсутність пологів в анамнезі;
  • куріння та зловживання алкогольними напоями;
  • ранній початок місячних (до 10 років);
  • гормональний дисбаланс;
  • пізня менопауза;
  • безконтрольне приймання гормональних препаратів.

Надмірна вага підвищує ризик міоми матки через підвищений рівень естрогену, який накопичується в жировій тканині. Гормональні зміни (наприклад, під час статевого дозрівання або вагітності) також збільшують імовірність появи доброякісних пухлин у матці.

Харчування відіграє важливу роль у розвитку міоми матки, оскільки певні продукти та поживні речовини можуть впливати на гормональний баланс в організмі. Дієта, багата на червоне м'ясо і жирні продукти, може підвищувати рівень естрогену, сприяючи зростанню міом. Навпаки, вживання великої кількості фруктів, овочів і цільнозернових продуктів, які містять антиоксиданти та клітковину, може допомогти знизити ризик міоми, підтримуючи гормональний баланс у нормі та зменшуючи запалення в організмі.

Симптоми міоми матки

Міоми невеликого розміру зазвичай протікають безсимптомно, що ускладнює їх виявлення на ранніх стадіях. Пухлина викликає симптоми, коли її розмір або розташування призводить до здавлювання нервів і навколишніх органів (наприклад, сечового міхура або кишківника). Можливі симптоми міоми матки :

  • тривалі місячні (понад сім днів);
  • рясні та болісні менструації;
  • кров'янисті виділення в міжменструальний період або в період перименопаузи, наслідком яких може бути анемія
  • відчуття здавлювання в ділянці таза, сечового міхура або прямої кишки;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • відчуття неповного спорожнення сечового міхура;
  • утруднена дефекація;
  • хронічні закрепи;
  • виражений передменструальний синдром (ПМС)
  • дискомфорт або біль під час сексу;
  • болі в нижніх кінцівках і попереку;
  • підвищене здуття живота;
  • збільшення розмірів живота.

Болі за міоми матки зазвичай локалізуються в нижній частині живота та в ділянці таза, мають ниючий або давлячий характер. Іноді больовий синдром може супроводжуватися гострими спазмами, особливо якщо міома здавлює нерви або кровоносні судини.

Кровотеча при міомі матки виникає через те, що міоматозні вузли можуть деформувати і збільшувати поверхню слизової оболонки матки. Крім того, міоми можуть сприяти збільшенню кровопостачання матки, що також підвищує ризик кровотечі в середині менструального циклу. За міоми матки кров'янисті виділення рясні, іноді містять згустки.

Розміри міоми матки

У жінок можуть з'явитися поодинокі або множинні міоми, розмір яких може досягати від одного мм до 20 см у діаметрі. Для оцінки розміру доброякісної пухлини використовують порівняння новоутворення зі збільшенням матки під час вагітності. Види міом матки за розміром:

  • невелика міома матки. Відповідає чотирьом-п'яти тижням вагітності, пухлина не перевищує двох-трьох сантиметрів;
  • середня міома матки. Міома досягає п'яти-шести сантиметрів у діаметрі — це відповідає розмірам матки на 10-12 тижні вагітності;
  • велика міома матки. Пухлина перевищує вісім сантиметрів, що відповідає 13-15 тижню вагітності.

Також бувають проміжні розміри міоми, які не підпадають під зазначену характеристику. Наприклад, міома 8 тижнів — це приблизно чотири сантиметри. Міома 20 тижнів вважається дуже великою і може перевищувати 15 сантиметрів у діаметрі. За розміром міоми матки можуть відповідати насінині, рисовому зерну, яблуку або навіть кавуну.

Допустимі розміри міоми матки зазвичай не перевищують трьох -п'яти см у діаметрі. Розміри міоми матки для операції умовно не важливі, рішення про видалення новоутворення приймають залежно від кількох чинників (у тому числі симптомів). Зазвичай міома матки підлягає обов'язковому видаленню, якщо досягає 5-6 см у діаметрі, супроводжується симптомами (болями в животі або кровотечами).

Види міоми матки

Міому матки поділяють на види залежно від її локалізації , а також структурних особливостей (наприклад, наявності ніжки). Визначення виду новоутворення важливе для вибору оптимального типу операції для видалення міоми матки.

Субмукозна (підслизова) міома матки

Субмукозна (підслизова) міома матки — це доброякісна пухлина, яка розвивається з фіброзних волокон гладком'язової тканини матки. Субмукозна міома матки розташовується в підслизовому шарі матки (ендометрії). Види субмукозної міоми матки:

  • субмукозна міома матки 0 типу. Міома матки повністю розташовується в порожнині матки, перебуваючи під слизовою оболонкою і не проникаючи в м'язовий шар матки. Вона зазвичай прикріплена до стінки матки за допомогою тонкої ніжки;
  • субмукозна міома матки 1 типу. Має широку основу, менш ніж на 50% проникає в товщу міометрія, частково перебуваючи в підслизовому і м'язовому шарах матки;
  • субмукозна міома матки 2 типу. Значна частина міоми (понад 50%) знаходиться в м'язовому шарі матки, але також частково виступає в порожнину матки під слизовою оболонкою.

Можливі причини та фактори ризику субмукозної міоми матки включають генетичну схильність, травми міометрія, тривалу гормональну терапію, порушення функцій ендокринної системи. Характерні симптоми субмукозної міоми матки включають переймоподібні болі в животі, маткові кровотечі .

Основними методами діагностики субмукозної міоми матки є ультразвукове дослідження, що дає змогу візуалізувати міому й оцінити її розміри та розташування, і гістероскопія, під час якої лікар оглядає порожнину матки за допомогою спеціального оптичного інструменту. Також можуть використовуватися магнітно-резонансна томографія (МРТ) для отримання детальніших зображень і оцінки ступеня залучення міометрія. За результатами діагностики підбирається оптимальний метод видалення субмукозної міоми матки.

Медикаментозне лікування субмукозної міоми матки може призначатися для нормалізації гормонального фону, підвищення рівня гемоглобіну і зниження інтенсивності та частоти кровотеч. Для висічення субмукозної міоми матки пацієнтці призначають операцію (міомектомію). У разі субмукозної міоми може застосовуватися гістероскопія і лапароскопія.

Інтерстиціальна (інтрамуральна) міома матки

Інтерстиціальна (інтрамуральна) міома матки — це тип міоми, який розвивається всередині стінки матки. Міома 4 типу може спричиняти потовщення стінки матки і, за рахунок свого розміру та щільності, перешкоджати її оптимальному скороченню, що може призвести до рясних маткових кровотеч .

Субсерозна міома матки

Субсерозна міома матки — це тип міоми, яка розташована під серозною оболонкою матки, на її зовнішній поверхні. Субсерозна міома тіла матки росте в бік черевної порожнини. Субсерозна міома може бути прикріплена до слизової оболонки за допомогою тонкої ніжки або широкої основи. Види субсерозної міоми:

  • субсерозна міома матки 7 типу. Повністю перебуває в черевній порожнині, міоматозний вузол прикріплюється до органу за допомогою ніжки;
  • субсерозна міома матки 6 типу. Міома менш ніж наполовину занурена основою в стінку матки;
  • субсерозна міома матки 5 типу. Пухлина більш ніж на 50% розташовується в стінці матки.

Причинами субсерозної міоми матки можуть бути надмірна маса тіла, хронічний стрес, генетична схильність. Субсерозна міома матки не виникає безпосередньо через вагітність, але вже наявна міома може збільшуватися в розмірі під впливом гормональних змін.

Симптоми субсерозної міоми матки іноді можуть включати зміни тривалості та характеру менструацій, рясні маткові кровотечі. Субсерозна міома матки великих розмірів може призвести до порушень дефекації, болю в попереку. Також при перекруті ніжки міоми може розвинутися раптовий сильний біль у животі .

Для діагностики субсерозної міоми матки проводиться гінекологічний огляд, ультразвукове дослідження органів малого таза. Для хірургічного лікування субсерозної міоми матки проводиться лапароскопія. Для проведення лапароскопічної операції розмір міоми матки не важливий.

Вузлова міома матки

Вузлова міома матки — це форма міоми, за якої пухлина має чітко виражену вузлову структуру. Вузлові міоми матки можуть бути розташовані в різних шарах матки: під серозною оболонкою, всередині стінки матки або в порожнині матки. Причинами вузлової міоми матки може бути гормональний збій, стрес, ожиріння.

Вузлова міома матки може збільшитися в розмірах під час вагітності через гормональні зміни. Вузлова міома матки при клімаксі зазвичай призупиняється в рості та з роками постменопаузи зменшується і може змінювати свою структуру за рахунок кальцинування судин в ній . Діагностика вузлової міоми матки:

  • аналіз симптомів і збір анамнезу;
  • гінекологічний огляд ;
  • бімануальне та за необхідності ректальне дослідження ;
  • ультразвукове дослідження органів малого тазу а;
  • магнітно-резонансна томографія таза;
  • гістероскопія.

Курс лікування вузлової міоми матки підбирається з урахуванням розміру та локалізації новоутворення . Гінеколог може призначити медикаментозну терапію та хірургічне висічення пухлини.

У випадках , коли вузлова міома матки поєднується з аденоміозом — станом, за якого ендометріоїдна тканина, що зазвичай вистилає внутрішню поверхню матки, проникає в її м'язовий шар (міометрій). За наявності аденоміозу і міоми лікар підбирає комплексний курс терапії.

Множинний міоматоз

Множинний міоматоз — це стан, за якого в матці одночасно розвиваються кілька міом матки. Множинні вузлові міоми матки можуть призводити до рясних менструальних кровотеч, тазових болів та тиску на суміжні органи, що може спричиняти проблеми із сечовипусканням або дефекацією.

Класифікація міоми матки

Залежно від типу і локалізації міоми виділяють вісім типів пухлин за даними FIGO (Міжнародної федерації акушерів і гінекологів).

Класифікація міоми матки за FIGO

Тип

Характеристика

Міома матки 0 типу

Підслизова міома, яка кріпиться до органу на ніжці та виступає в порожнину матки

Міома матки 1 типу

Міоматозний вузол мінімум на 50% виступає в порожнину матки, невелика частина міоми знаходиться в міометрії

Міома матки 2 типу

Пухлина більш ніж на 50% розташована в м'язовому шарі, менше половини новоутворення знаходиться в порожнині матки

Міома матки 3 типу

Інтерстиціальна субмукозна міома, яка повністю розташована в міометрії, частково контактує з ендометрієм

Міома матки 4 типу

За FIGO 4 тип міоми матки — інтрамуральний, пухлина розташовується в товщі м'язового шару.

Міома матки 5 типу

Субсерозно-інтрамуральна міома матки, яка менше, ніж наполовину виступає над зовнішньою поверхнею матки в черевну порожнину

Міома матки 6 типу

Субсерозно-інтрамуральна міома матки, більша частина якої виступає в порожнину очеревини

Міома матки 7 типу

Субсерозна міома матки на ніжці, яка повністю знаходиться за межами матки

Окремо виділяють восьмий тип міоми матки. До 8 типу за FIGO відносять шийкові пухлини або новоутворення в круглій зв'язці матки.

Діагностика міоми матки в Харкові

У разі підозри на новоутворення матки необхідно звернутися до гінеколога. На первинній консультації лікар проаналізує симптоми, збере особистий і сімейний анамнез, проведе огляд на гінекологічному кріслі. Діагностика міоми матки:

  • пальпація живота. Дозволяє лікарю відчути збільшення або деформацію матки, викликані міоматозними вузлами. Зазначений метод допомагає виявити щільні утворення, оцінити їхнє розташування та розмір, визначити наявність болючості;
  • гінекологічне УЗД. Допомагає візуалізувати внутрішні структури матки і визначити наявність міоматозних вузлів. УЗД дає змогу оцінити розмір, кількість, місце розташування міом та їхній вплив на порожнину матки, що важливо для вибору тактики лікування. Трансвагінальне УЗД (через піхву) зазвичай дає більш чітке зображення порівняно з трансабдомінальним (через живіт);
  • лабораторні дослідження крові. Допомагають визначити рівень гемоглобіну і виявити анемію, яка може виникнути через рясні менструальні кровотечі. Також аналізи можуть включати оцінку гормонального фону для підбору оптимального курсу терапії;
  • магнітно-резонансна томографія органів малого таза. Використовується для отримання високоякісних зображень м'яких тканин і структур матки. МРТ дає більш деталізоване уявлення про розміри, кількість, місце розташування міом і їх взаємозв'язок з навколишніми органами;
  • комп'ютерна томографія органів малого таза. Може застосовуватися за необхідності оцінки сусідніх структур і органів, а також у складних діагностичних випадках;
  • гістероскопія. Це ендоскопічна процедура, під час якої тонкий оптичний прилад (гістероскоп) вводиться через піхву і шийку матки в порожнину матки. Гістероскопія дає змогу безпосередньо візуалізувати внутрішню поверхню матки та виявити субмукозні міоми матки.

У разі міоми матки також може проводитися діагностична лапароскопія — це мінімально інвазивна хірургічна процедура, під час якої через невеликі розрізи в черевній стінці вводять інструменти та камеру (лапароскоп). Зазначений метод дає змогу лікарю оглянути зовнішню поверхню матки та інші органи малого таза.

За необхідності під час гістероскопії та лапароскопії міоми матки може бути взято зразок тканини для проведення біопсії. Дослідження допомагає визначити причину новоутворення — доброякісне чи злоякісне.

Медикаментозне лікування міоми матки в Харкові

Лікування міоми матки без операції спрямоване на зменшення симптомів, проте не може призвести до видалення новоутворення. Медикаментозне лікування міоми матки:

  • агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону (ГнРГ). Допомагають у разі міоми матки, тимчасово знижуючи рівень естрогенів і прогестерону в організмі. Зазначені препарати викликають стан, схожий на менопаузу, що призводить до зменшення розмірів міом і зниження інтенсивності симптомів (зокрема рясних менструальних кровотеч і болю). Зазвичай застосовуються не більше ніж шість місяців, у разі прийому з низькою дозою естрогену або прогестерону — до року;
  • антагоністи гонадотропін-рилізинг-гормону. Діють аналогічно агоністам, знижуючи рівень естрогенів і прогестерону, але водночас вони дають можливість швидше досягти потрібного ефекту без початкового короткочасного збільшення рівня гормонів, що іноді відбувається під час застосування агоністів. Антагоністи не призводять до зменшення розмірів міоми, можуть прийматися до двох років;
  • внутрішньоматкова система (ВМС). Допомагає при міомі матки, виділяючи невелику кількість гормону прогестерону безпосередньо в порожнину матки. Це зменшує ріст міоми і знижує рясні менструальні кровотечі. ВМС також чинить локальну протизапальну дію, що сприяє зменшенню болю;
  • низькодозовані протизаплідні таблетки. Регулюють гормональний баланс і зменшують рясні менструальні кровотечі та больові відчуття. Препарати містять низькі дози естрогенів і прогестинів, що може знизити стимуляцію росту міом і нормалізувати менструальний цикл;
  • нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП). Блокують дію ферментів, які беруть участь у запальному процесі, що знижує больові відчуття і дискомфорт, пов'язані з міомами, особливо під час менструацій;
  • добавки заліза. Призначаються за міоми матки для лікування або профілактики анемії, викликаної рясними менструальними кровотечами. Вони допомагають заповнити дефіцит заліза в організмі, підвищуючи рівень гемоглобіну і покращуючи загальне самопочуття пацієнта, що особливо важливо для жінок, які страждають від хронічної крововтрати через міому.

Для негормонального лікування за міоми можуть призначатися препарати з транексамовою кислотою, яка зменшує рясні менструальні кровотечі. Зазначений засіб працює шляхом інгібування фібринолізу, що сприяє згортанню крові та зменшенню крововтрати. Він особливо ефективний для жінок, у яких міома спричиняє важкі та тривалі менструації.

Способи видалення міоми матки в Харкові

Міомектомія — це хірургічне втручання, під час якого видаляється міома матки. Під час консервативної міомектомії висікають тільки міоматозні вузли (зі збереженням самої матки).

Метод видалення вузлової, субсерозної, інтерстиціальної (інтрамуральної) і субмукозної (підслизової) міоми матки визначає лікар залежно від локалізації новоутворення. Способи видалення міоми матки:

  • гістероскопічна міомектомія. Під час гістерорезектоскопічної міомектомії міома видаляється через піхву з використанням гістероскопа — приладу, оснащеного камерою та інструментами. Видалення міоми методом гістероскопії підходить для пухлин, що ростуть усередину порожнини матки;
  • лапароскопічна міомектомія. Малоінвазивна хірургічна методика, за якої міому видаляють через невеликі розрізи на черевній стінці за допомогою лапароскопа і спеціальних інструментів. Лапароскопічна операція використовується для видалення субсерозних та інтрамуральних міом матки, що знаходяться на поверхні матки.

Для видалення міоми матки невеликих розмірів може використовуватися емболізація. Емболізація міоми матки — це малоінвазивна процедура, під час якої в артерії, що постачають міому кров'ю, вводять дрібні частинки, що блокують надходження крові до міоми. У результаті міома зменшується в розмірах і з часом може повністю атрофуватися.

Для видалення великої міоми матки може використовуватися порожнинна операція. Порожнинна міомектомія — це хірургічна операція, під час якої міоми видаляють через великий розріз у черевній порожнині. Зазначений метод використовується для видалення великих множинних міом, коли малоінвазивні методи не підходять. Операція проводиться під загальною анестезією, вимагає більш тривалого періоду відновлення і пов'язана з більшим ризиком ускладнень порівняно з малоінвазивними методами.

Показання до видалення міоми матки (міомектомії)

Міомектомія — операція, під час якої видаляють міоматозні вузли різної локалізації (наприклад, у підслизовому та м'язовому шарах). Техніка міомектомії залежить від обраного лікарем способу проведення операції. Показання до видалення міоми матки:

  • великі розміри новоутворення;
  • швидке зростання пухлини;
  • маткові кровотечі з хронічною анемією;
  • перекручування ніжки вузла;
  • локалізація міоми в підслизовому шарі;
  • порушення репродуктивної функції;
  • шийкова і шийково-перешийкова локалізація пухлини.

Видалення  субсерозної міоми матки обов'язкове, коли новоутворення здавлює пряму кишку, сечовий міхур або сечоводи. Операція з видалення вузлової міоми матки також призначається при виявленні пухлини в постменопаузальному віці (при фіксації її зростання або наявності симптоматики).

Підготовка до видалення міоми матки (міомектомії)

Перед операцією з видалення субсерозної, вузлової та підслизової міоми матки обов'язково проводиться гінекологічний огляд. Залежно від локалізації міоми можуть призначатися ультразвукове дослідження і магнітно-резонансна томографія органів малого таза. Підготовка до лапароскопії міоми матки:

  • загальний аналіз крові та сечі;
  • дослідження на інфекції (гепатити В і С, сифіліс, ВІЛ);
  • тест на групу крові та резус-фактор;
  • дослідження крові на глюкозу;
  • ниркові та печінкові проби;
  • аналіз на загальний білок.

Тест на згортання крові перед видаленням міоми матки необхідний для оцінки ризику кровотеч і запобігання ускладнень під час і після операції. Згідно з протоколом перед видаленням міоми матки також проводять електрокардіографію (ЕКГ) і цифрову рентгенографію легенів.

Гістероскопія міоми матки в Харкові

Гістероскопія застосовується для видалення пухлин, які знаходяться в порожнині матки, тому для видалення субсерозних міом зазвичай не використовується. Етапи видалення міоми під час гістероскопії:

  1. Пацієнтку розташовують на операційному столі, який обладнано підставками для ніг, як у гінекологічному кріслі, в положенні з розведеними ногами.
  2. Анестезіолог  починає з введення анестетиків через вену або інгаляційно за допомогою спеціальних газів, які викликають глибокий сон і втрату свідомості пацієнта. Анестезіолог контролює рівень анестезії, щоб забезпечити повну відсутність болю і свідомості протягом усієї операції. 
  3. Гінеколог проводить антисептичну обробку для запобігання потрапляння патогенів у репродуктивні органи.
  4. Гістероскоп, тонкий оптичний інструмент з камерою і джерелом світла, вводиться через піхву і шийку матки в порожнину матки. Порожнина матки розширюється для поліпшення видимості.
  5. Лікар оглядає внутрішню поверхню матки на екрані монітора. За допомогою спеціальних інструментів, введених через гістероскоп, міома акуратно видаляється.
  6. Гістероскоп та інструменти видаляються. Порожнину матки оглядають на наявність кровотеч або інших ускладнень.

Гістероскопію міоми матки в Харкові в Європейському Радіологічному Центрі роблять приблизно 30 хвилин. Через кілька годин після операції пацієнтка може повернутися до повсякденної діяльності. Лікар дає рекомендації щодо відновлення після проведення операції.

Лапароскопія міоми матки в Харкові

Видалення міоми лапароскопією проводиться під загальною анестезією. Хід операції під час лапаротомічної міомектомії:

  1. Перед початком операції лікар ретельно очищає й обробляє антисептиками операційне поле для запобігання інфекціям.
  2. Лікар робить кілька невеликих розрізів (зазвичай три-чотири) на черевній стінці, один з яких робиться в ділянці пупка.
  3. Через розрізи в черевну порожнину вводиться вуглекислий газ, щоб поліпшити видимість і доступ до внутрішніх органів.
  4. У розрізи гінеколог вставляє троакари (трубки-провідники для інструментів). Лапароскоп передає зображення органів черевної порожнини на монітор, даючи змогу хірургу бачити операційне поле.
  5. За допомогою лапароскопічних інструментів хірург акуратно виділяє і видаляє міому зі стінки матки. Видалені тканини можуть бути подрібнені та витягнуті через розрізи за допомогою спеціального пристрою (морцелятора).
  6. Лікар проводить ревізію всіх органів, оглядає порожнину на наявність кровотеч або інших ускладнень, за необхідності накладає шви на внутрішні тканини. Інструменти видаляються, газ випускається, розрізи на шкірі закриваються швами або скобами.

Операція з видалення міоми матки триває близько однієї-півтори години. Після лапароскопії міоми матки пацієнтка залишається в стаціонарі протягом одного дня. Післяопераційний період після лапароскопічної міомектомії зазвичай триває близько тижня.

Видалення матки (гістеректомія) при міомі в Харкові

Видалення матки (гістеректомія) за міоми проводять у разі великого розміру і швидкого зростання новоутворення, неможливості висічення пухлини без видалення органу. Також операція може бути рекомендована, якщо інші методи лікування, включно з медикаментозною терапією і менш інвазивними хірургічними процедурами, не принесли очікуваних результатів або протипоказані.

Операція може виконуватися кількома способами: через черевний розріз (абдомінальна гістеректомія), через піхву (вагінальна гістеректомія , частіше використовується в пацієнток із проблемами опущення) або з використанням лапароскопії (лапароскопічна гістеректомія). Вибір методу залежить від розміру і локалізації міоми, загального стану здоров'я пацієнтки. Процедуру проводять під загальною анестезією, після видалення матки в разі міоми необхідно залишатися в стаціонарі протягом кількох днів.

Реабілітація після міомектомії в Харкові

Після видалення міоми матки можуть бути тягнучі болі в животі та кров'янисті виділення. Матка після видалення міоми заживає протягом одного-двох місяців.

Відновлення після міомектомії зазвичай триває протягом одного-трьох місяців. Відновлення після лапароскопії міоми матки включає:

  • відмова від вагінальних статевих актів;
  • обмеження фізичної активності;
  • утримання від відвідування лазень і саун, громадських басейнів;
  • відмова від купання у відкритих водоймах (річках, озерах);
  • утримання від відвідування солярію і засмаги;
  • відмова від куріння і вживання алкогольних напоїв;
  • підтримання питного режиму
  • утримання від різких поворотів і нахилів.

Записатися на консультацію до гінеколога для підбору медикаментозної терапії або проведення операції з видалення міоми матки в Харкові в Європейському Радіологічному Центрі можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну видалення міоми матки в Харкові можна також на сайті або за телефоном у наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис на прийом
Виберіть послугу
Додатковий коментар