Logo

Лікування герпесу в жінок в Харкові

Віруси герпесу призводять до розвитку різних захворювань: вітряної віспи, інфекційного мононуклеозу, цитомегаловірусної інфекції, розеоли, висівкового та оперізувального лишаю, хвороби Ходжкіна, саркоми Капоші. Пройти лікування генітального герпесу в жінок у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Що таке герпес

Герпес – це захворювання вірусної природи, яке може вражати слизові оболонки геніталій, шкірні покриви, нервову систему, очі та ротову порожнину. Виділяють більше 100 вірусів герпесу, з яких вісім можуть інфікувати організм людини.

Найбільш поширені два види герпесу: вірус простого герпесу першого (оральний) та другого (генітальний) типів. ВПГ-1 вражає губи, ясна, щоки, ВПГ-2 – геніталії (у жінок – малі та великі статеві губи, присінок піхви), промежину та область ануса. Позбутися генітального герпесу в жінок допомагає гінеколог, у чоловіків – уролог.

Причини герпесу в жінок

Причиною генітального герпесу в жінок є інфікування вірусом простого герпесу другого типу. Шляхи зараження генітальним герпесом:

 • секс. Герпес передається при вагінальному, оральному та анальному статевому контакті, незалежно від використання презервативів. ВПГ-2 міститься на слизових оболонках та шкірі геніталій (у виразках, ранах);
 • торкання місць уражень, спричинених герпесом. Заразитися можна при контакті з виразками, що виникли на фоні вірусу герпесу (наприклад, при рукостисканні);
 • пологи. При наявності генітального герпесу у вагітної жінки вірус може бути переданий дитині при її проходженні через пологові шляхи;
 • предмети особистої гігієни. Вірус герпесу залишається життєздатним довше за інші статеві інфекції, тому в поодиноких випадках зараження можливе при використанні предметів особистої гігієни (наприклад, бритви, зубної щітки) спільно з інфікованою людиною.

Вірус герпесу може передаватися від матері до дитини під час лактації. При грудному вигодовуванні дитина може контактувати з пухирями та виразками на шкірі молочної залози.

Урогенітальний герпес не передається через постіль, сидіння унітазу, мило, при відвідуванні громадських басейнів та душових. Однак генітальний герпес може бути переданий статевому партнеру навіть за відсутності активних осередків інфекції на шкірі та слизових оболонках.

Симптоми та стадії герпесу в жінок

Перші ознаки генітального герпесу з'являються після закінчення інкубаційного періоду, що становить від двох до 12 днів. Симптоми генітального герпесу в жінок:

 • печіння, свербіння та дискомфорт у зоні статевих органів;
 • наповнені рідиною пухирі (болючі при пальпації);
 • поява виразок, що кровоточать, в області геніталій.

Герпес може призводити до появи неспецифічних симптомів, викликаючи м'язовий та головний біль, утруднене або болюче сечовипускання, лихоманку (підвищення температури тіла). Також герпесвірусна інфекція може спричинити збільшення пахових лімфатичних вузлів, підвищену дратівливість, постійну втому та слабкість.

Виділення при генітальному герпесі в жінок можуть з'являтися з уретри чи піхви. Піхвові виділення зазвичай мають прозорий, білий або каламутний колір, густу консистенцію.

Первинний генітальний герпес викликає появу виразок о області, де вірус проник в організм. Урогенітальний герпес у жінок може викликати больовий синдром у вульві, вагіні, шийці матки, сечівнику, анусі, прямій кишці, а також в області сідниць та стегон. Виразки при герпесі зникають через два-чотири тижні (при первинному інфікуванні) та від трьох днів до тижня (при рецидиві).

Статевий герпес викликає повторні «спалахи», які найчастіше виникають у перший рік після первинного інфікування. В середньому рецидиви генітального герпесу трапляються чотири-п'ять разів на рік. За кілька годин до «спалаху» можуть виникнути попереджувальні (продромальні) симптоми: поколювання або стріляючий біль у ногах, стегнах, геніталіях.

Наростання інтенсивності та збільшення кількості симптомів герпесу на геніталіях відбувається поступово.

Стадії генітального герпесу

Стадія

Характеристика

Інкубаційний період

Починається з проникнення вірусу герпесу в організм і триває до появи перших ознак.

Первинна інфекція

Виникають загальні симптоми, подібні до грипу: лихоманка, біль у м'язах і в області паху, втома, головний біль. Потім з'являються болючі пухирі на статевих органах, що може супроводжуватися свербінням та печінням.

Руйнування пухирів

Пухирі, що з'явилися, починають лускатися, утворюючи болючі виразки.

Загоєння осередків запалення

Через чотири-сім днів симптоми генітального герпесу поступово зникають, ушкоджені ділянки шкіри та слизової оболонки загоюються та вкриваються скоринкою.

Латентна інфекція

Вірус переходить у латентну (приховану) стадію, перебуває у сплячому стані в нервових клітинах.

Генітальний герпес може протікати в атиповій формі. При нетиповому перебігу генітальний герпес може викликати локальне почервоніння та набряк шкіри статевих органів без утворення бульбашок.

Діагностика герпесу в жінок у Харкові

При появі герпесу статевих шляхів необхідно звернутися до гінеколога, який за допомогою диференціальної діагностики відрізнить ВПГ-2 від інших захворювань зі схожими симптомами (хламідіозу, гонореї, сифілісу, вагініту). Діагностика урогенітального герпесу:

 • аналіз скарг. Гінеколог запитує про час появи симптомів, інтенсивність та локалізацію больового синдрому;
 • збирання анамнезу. Лікар збирає інформацію про незахищені статеві контакти пацієнтки, запитує про наявність попередніх «спалахів» вірусу;
 • фізичний огляд. На гінекологічному кріслі лікар оглядає шкіру та слизові оболонки геніталій на предмет пухирів та виразок, почервоніння та подразнень.

Для встановлення діагнозу також необхідні аналізи на генітальний герпес. Лікар може направити на аналізи крові (для виявлення активного вірусу або антитіл до нього) або взяти мазок зі слизової оболонки піхви та шийки матки. За результатами діагностики підбираються схеми лікування генітального герпесу.

Лікування герпесу в жінок у Харкові

Повністю вилікувати генітальний герпес не можна, після активного «спалаху» вірус переходить у сплячий стан до моменту наступного ослаблення імунітету. Лікар підбирає ліки від генітального герпесу в жінок для зняття симптомів (болю, печіння, свербіння) та прискорення загоєння пухирів та виразок.

Медикаментозне лікування генітального герпесу полягає у прийомі противірусних препаратів. Лікар також може призначити мазі від генітального герпесу в жінок для зменшення свербіння та печіння в області статевих органів. Цілі лікування герпесу на статевих губах та вульві:

 • прискорення загоєння виразок;
 • зменшення частоти повторних спалахів;
 • мінімізація больового синдрому, свербіння та печіння;
 • зниження ймовірності передачі вірусу партнеру.

Генітальний герпес може загостритися при місячних, хронічному стресі, на фоні захворювання (наприклад, гострої респіраторної вірусної інфекції). Генітальний герпес у жінок небезпечний розвитком ускладнень, наявність вірусу в організмі підвищує ризик інших венеричних захворювань (зокрема ВІЛ), набряку та запалення піхви, матки та її шийки, прямої кишки та уретри, ураження головного мозку. Генітальний герпес при вагітності може призвести до інфікування ВПГ дитини, розвитку в неї інфекції внутрішніх органів чи патологій нервової системи.

Записатися на консультацію гінеколога та лікування урогенітального герпесу в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар