Logo

Лікування ЗПСШ (венеричних захворювань) у жінок в Харкові

ЗПСШ у жінок можуть вражати зовнішні геніталії (великі та малі статеві губи, клітор, присінок піхви), промежину, задній прохід, а також рот і горло. За відсутності лікування ІПСШ можуть призвести до ускладнень: запальних захворювань малого тазу (ендометриту, сальпінгоофориту), хронічних тазових болів, безпліддя, раку.

Діагностувати та вилікувати захворювання, що передаються статевим шляхом, у жінок можна у відділенні гінекології «Європейського Радіологічного Центру». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Що таке ЗПСШ (венеричні захворювання) у жінок

ЗПСШ – це інфекційні захворювання, які передаються під час незахищеного сексу. Види венеричних захворювань:

  • паразитарні (трихомоніаз);
  • бактеріальні (гонорея, хламідіоз);
  • вірусні (герпес, вірус папіломи людини).

У жінок можливі приховані ЗПСШ – венеричні захворювання, які після закінчення інкубаційного періоду можуть не проявлятися жодними симптомами. До зазначених ІПСШ належать хламідіоз, гонорея, трихомоніаз, герпес та ВПЛ.

Причини та шляхи передачі ЗПСШ у жінок

ЗПСШ зазвичай передаються при незахищеному оральному, вагінальному та анальному статевому контакті. Інші способи передачі венеричних захворювань:

  • кров (наприклад, ВІЛ, гепатит);
  • шкірний контакт (генітальний герпес, ВПЛ);
  • від матері до дитини (сифіліс, гонорея, хламідіоз та ВІЛ).

Деякі ЗПСШ (наприклад, цитомегаловірус, сифіліс) можуть передаватися при поцілунку через слину. Заразитися ЗПСШ побутовим шляхом (при використанні спільного сидіння унітазу, чашок або рушника) практично неможливо. Зараження ЗПСШ через руки, при тісному особистому контакті (наприклад, при спільному сні) можливе за наявності в партнера лобкових вошей.

Заразитися ЗПСШ без проникнення можливо при оральному сексі, а також у разі контакту з наростами на геніталіях та в області промежини. Заразитися ЗПСШ з презервативом можна, якщо на шкірі або слизових оболонках партнера є виразки, нарости, плями.

Симптоми та стадії ЗПСШ у жінок

Симптоми ЗПСШ виявляються після закінчення інкубаційного періоду – тимчасового проміжку від моменту зараження до появи перших ознак.

Таблиця інкубаційних періодів ЗПСШ

Вид ЗПСШ у жінок

Тривалість інкубаційного періоду ІПСШ

генітальний герпес

2-12 днів

гепатит В

8-22 тижні

гепатит С

2-26 тижнів

гонорея

1-14 днів

вірус імунодефіциту людини

2-4 тижні

вірус папіломи людини

30 днів-10 років (залежно від типу)

оральний герпес

2-12 днів

хламідіоз

7-21 день

сифіліс

3 тижні-20 років (залежно від типу)

трихомоніаз

5-28 днів

цитомегаловірус

3-12 тижнів

уреаплазмоз

10-20 днів

мікоплазмоз

1-4 тижні

 Ознаки ЗПСШ у жінок варіюються залежно від типу статевої інфекції, локалізації ураження (наприклад, геніталії, анус, ротова порожнина). Можливі симптоми ЗПСШ у жінок:

  • свербіння, печіння або поколювання в області геніталій (можуть посилюватися під час сечовипускання, підмивання, сексу);
  • тягнучі болі внизу живота;
  • болючість та збільшення лімфовузлів у паху;
  • припухлість або набряклість геніталій;
  • дискомфорт чи біль під час статевих актів;
  • вагінальна кровотеча в середині циклу або після сексу;
  • шкірні нарости (папіломи, кондиломи, бородавки) у пахвинній або анальній ділянці;
  • підвищення температури;
  • зміна кольору та запаху вагінальних виділень.

Висипання при ЗПСШ можуть локалізуватися в області піхви, промежини, заднього проходу, стегон, а також у ротовій порожнині (на слизовій оболонці щік, піднебіння, на язику). При статевій інфекції (наприклад, сифілісі) може розвинутися венерична гранульома – інфекційне захворювання, яке призводить до утворення виразок, що кровоточать.

При ЗПСШ можуть з'явитися червоні або рожеві висипи, наповнені рідиною пухирці, тверді на дотик і болючі виразки, а також підняті над здоровою шкірою ураження. При розвитку сифілісу червоні плями можуть з'являтися на різних ділянках тіла (наприклад, на підошвах і долонях).

Виділення при ЗПСШ у жінок зазвичай мають неприємний запах (наприклад, кислий, рибний). Для гонореї характерні густі, каламутні або кров'янисті виділення, для трихомоніазу – прозорі, білі, жовті або зелені. Відрізнити молочницю від ЗПСШ допоможуть виділення, оскільки при вагінальному кандидозі вони мають білий або молочний колір, сирну консистенцію.

До ЗПСШ, що вражають ротову порожнину, відносять хламідіоз, гонорею, оральний герпес, сифіліс. Симптоми ЗПСШ у роті можуть включати виразки та почервоніння на слизовій ротової порожнини, біль, дискомфорт або печіння при жуванні (особливо при вживанні солоної або кислої їжі). ЗПСШ може вражати горло, викликаючи біль при ковтанні.

Гонорея та хламідіоз належать до ЗПСШ, які викликають симптоми циститу (запалення слизової оболонки сечового міхура). При ЗПСШ можливе часте, болюче або утруднене сечовипускання.

Венеричні захворювання в жінок можуть викликати неспецифічні симптоми: діарею, різку втрату ваги, кашель, задишку або утруднене дихання, високу температуру. ІПСШ у жінок також можуть призвести до хронічного головного болю, нічної пітливості, постійної втоми та слабкості, м'язового або суглобового болю, зміни кольору сечі.

Діагностика ЗПСШ (венеричних захворювань) у жінок у Харкові

При появі ознак ЗПСШ у дівчат та жінок необхідна консультація гінеколога. Діагностика ЗПСШ у жінок:

  • аналіз скарг. Гінеколог запитує про симптоми та час їх появи;
  • збирання особистого анамнезу. Лікар опитує пацієнтку на предмет регулярності менструального циклу, наявності хронічних захворювань, запитує про незахищені статеві контакти;
  • фізичний огляд. Лікар оглядає пацієнтку на гінекологічному кріслі, оцінює стан шкіри та слизових оболонок, виявляє виразки, подразнення чи почервоніння;
  • аналізи на венеричні захворювання. Для визначення типу ЗПСШ лікар бере мазок зі слизової оболонки піхви, цервікального каналу та уретри (за необхідності) та відправляє його на дослідження.

Гінеколог може призначити додаткові дослідження для виключення ускладнень ІПСШ та захворювань репродуктивних органів, які могли спричинити схожі симптоми. Лікар може призначити УЗД, КТ, МРТ органів малого тазу. За результатами обстеження гінеколог підбирає схему лікування ЗПСШ, яка залежить від типу статевої інфекції та симптомів пацієнтки.

Лікування ІПСШ (венеричних захворювань) у жінок у Харкові

Для лікування ЗПСШ гінеколог підбирає медикаментозну терапію. Проти венеричних захворювань допоможуть антибіотики (наприклад, при хламідіозі, гонореї) та противірусні засоби (наприклад, при ВІЛ).

Тип антибактеріального препарату визначається лікарем за результатами аналізів згідно з виявленим збудником. При неефективності проведеного лікування можуть бути потрібні додаткові аналізи, одним з яких є антибіотикограма. Дослідження спрямоване на виявлення чутливості чи стійкості патогенної бактерії до певного препарату.

Тривалість курсу терапії визначається лікарем, припиняти лікування після зникнення симптомів самостійно не можна. У разі підтвердження ЗПСШ лікування мають проходити обидва партнери. До завершення лікування слід відмовитися від незахищеного сексу, щоб уникнути повторного зараження та інфікування іншого статевого партнера.

Для запобігання інфікуванню ЗПСШ необхідно використовувати бар'єрну контрацепцію (презервативи), а також уникати статевих контактів за наявності у партнера висипу або виразок на геніталіях. Лікар також може порекомендувати екстрену медикаментозну профілактику ЗПСШ, щоб уникнути зараження.

Записатися на консультацію до гінеколога та лікування ЗПСШ у жінок у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар