- >
- >
- >
Лікування хламідіозу в жінок в Харкові
Хламідіоз – бактеріальне захворювання, яке передається під час незахищеного сексу. Пройти діагностику хламідіозу в жінок у Харкові можна у відділенні гінекології «Європейського Радіологічного Центру». Запис прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Що таке хламідіоз
Хламідіоз – це інфекційне венеричне захворювання, до розвитку якого призводить потрапляння до організму патогенної бактерії Chlamydia trachomatis. Хламідіоз може проявлятися на шкірі та слизових оболонках, вражаючи геніталії, промежину, задній прохід і пряму кишку, ротову порожнину та горло, а також очі.
Причини хламідіозу в жінок
Хламідіоз передається через біологічні рідини організму: вагінальні виділення та сперму. Шляхи передачі хламідіозу:
- незахищений вагінальний та анальний секс;
- оральні статеві акти без презервативу (хламідіозом можна заразитися під час мінету, кунілінгуса);
- використання секс-іграшок спільно з зараженою людиною;
- дотик до очей чи рота після контакту з інфікованою спермою;
- від матері до дитини (під час вагітності та пологів).
У поодиноких випадках хламідіоз у кішок може передатися людям. Хламідіоз не передається через поцілунок, при шкірному контакті, повітряно-краплинним (під час кашлю або чхання) або побутовим (через сидіння унітазів або рушники) шляхом.
Симптоми та стадії хламідіозу в жінок
Хламідіоз може протікати без симптомів або мати невиражені ознаки. Зазвичай ознаки хламідіозу виникають після закінчення інкубаційного періоду, що становить від одного до трьох тижнів. Симптоми хламідіозу в жінок:
- тупий або тягнучий біль у нижній частині живота;
- дискомфорт чи відчуття печіння в тазовій області;
- свербіння та печіння в області геніталій (вульви та піхви);
- часте чи болюче сечовипускання;
- кров'янисті виділення у середині циклу;
- біль та дискомфорт у ділянці тазу під час сексу;
- вагінальні кровотечі після статевого акту;
- менструальні дисфункції (зокрема дисменорея – болючі місячні);
- домішки крові в урині.
Виділення при хламідіозі жінок мають білий, жовтий або сірий колір, можуть супроводжуватися неприємним запахом. При поширенні інфекції за межі піхви та матки можливі нудота та підвищення температури тіла до субфебрильних показників (приблизно 37-38 градусів).
При ураженні хламідіями ануса або прямої кишки можуть з'явитися гнійні, слизові або кров'янисті виділення з заднього проходу. Також при жіночому анальному хламідіозі можливі набряк, свербіння, печіння в області анального отвору (можуть посилюватись під час дефекації, гігієнічних процедур та анального сексу).
При потраплянні патогенних бактерій в очі можуть розвинутися додаткові симптоми, включаючи прозорі або жовті виділення, відчуття піску, почервоніння та подразнення внутрішньої частини повіки, а також підвищену сльозотечу та чутливість до світла. При оральному хламідіозі пацієнтка може не відчувати симптомів або мати дискомфорт та біль у горлі.
Жіночий хламідіоз може призводити до болю та печіння, почервоніння та подразнення слизових оболонок у роті, появи білих плям або виразок у ротовій порожнині або навколо губ. Хламідіоз у роті також може проявлятися збільшенням лімфатичних вузлів та розвитком проблем із зубами.
На відміну від інших статевих інфекцій (у тому числі гепатиту В, вірусу імунодефіциту людини та герпесу) хламідіоз не проходить у своєму розвитку кілька стадій. Однак ознаки венеричного захворювання можуть змінюватися залежно від кількості бактерій, локалізації патогенних мікроорганізмів (наприклад, в області геніталій, ануса чи ротової порожнини).
Діагностика хламідіозу в жінок у Харкові
Для встановлення діагнозу гінеколог проводить диференціальну діагностику, завдяки якій можна відрізнити хламідіоз від захворювань зі схожими симптомами (наприклад, від циститу, уретриту, інших статевих інфекцій). Методи діагностики хламідіозу:
- аналіз симптомів. Лікар запитує пацієнтку про наявність свербіння й печіння, колір і запах виділень, міжменструальні кровотечі, локалізації больового синдрому;
- збирання особистого анамнезу. Гінеколог збирає інформацію про регулярність менструального циклу, дату останніх місячних, наявність незахищеного сексу з новими статевими партнерами;
- фізикальний огляд. Лікар проводить огляд пацієнтки на гінекологічному кріслі, під час якого оцінюється стан шкірних покривів та слизових оболонок геніталій щодо наявності висипу, подразнення та почервоніння;
- лабораторна діагностика хламідіозу. Для проведення аналізів на хламідіоз можуть братися мазки з піхви, уретри чи шийки матки.
У нормі аналіз на наявність хламідій негативний. Якщо результат на антитіла IgG до хламідіозу позитивний, а на IgM негативний, це дозволяє лікарю зробити висновок про час, який минув з моменту інфікування.
Результати аналізів не є діагнозом, для їх розшифровки необхідно звернутися до гінеколога. За результатами лабораторних досліджень лікар визначає потрібну схему для лікування хламідіозу.
Лікування хламідіозу в жінок у Харкові
Хламідіоз не може пройти сам, оскільки патогенні бактерії не можуть припинити розмножуватися самостійно (без використання медикаментозної терапії). При відсутності лікування хламідіоз може перейти у хронічну форму, для якої характерні періоди загострень та ремісій.
Швидке лікування хламідіозу в жінок можливе при гострому перебігу патології, курс терапії зазвичай розрахований на один-два тижні. Проти хламідіозу допомагають антибіотики, спрямовані на знищення бактерій. Антибактеріальні препарати від хламідіозу можуть бути випущені у вигляді таблеток, капсул.
Самостійно припиняти прийом антибіотиків після зникнення симптомів не можна. Щоб уникнути зараження статевих партнерів, рекомендується відмовитися від незахищеного сексу до завершення курсу терапії. При виявленні венеричного захворювання необхідно повідомити про можливість зараження всіх статевих партнерів, з якими був незахищений секс протягом двох останніх місяців.
При відсутності лікування хламідіозу можливий розвиток ускладнень. Наслідки хламідіозу можуть включати запальні захворювання органів малого тазу (наприклад, цервіцит, оофорит, сальпінгіт), формування рубцевої тканини, яка блокує фалопієві труби та підвищує ризик позаматкової вагітності. Без лікування запущений хламідіоз може призвести до хронічного тазового болю та нездатності зачати дитину (безпліддя).
Хламідіоз при вагітності підвищує ризик передчасного виливу навколоплідних вод та пологів, низької ваги дитини при народженні. Хронічний хламідіоз при вагітності збільшує ризик інфікування дитини при проходженні через пологові шляхи та розвитку в немовляти інфекції легень (пневмонії) або очей (кон'юнктивіту).
Профілактичні заходи для захисту від хламідіозу включають відмову від незахищених статевих актів. Зменшити ризик урогенітального хламідіозу допоможе утримання від спринцювання, через яке порушується баланс мікрофлори піхви.
Записатися на консультацію гінеколога в Харкові у «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.