Logo

Лікування гонореї (трипера) в жінок в Харкові

Гонорея – венеричне захворювання, яке вражає геніталії, анус і пряму кишку, ротову порожнину, в окремих випадках поширюється на внутрішні органи. Пройти діагностику гонореї у жінок у Харкові можна у відділенні гінекології «Європейського Радіологічного Центру». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Що таке гонорея (трипер)

Гонорея (трипер) – це захворювання бактеріальної природи, що передається статевим шляхом. Збудником гонореї є бактерія Neisseria gonorrhoeae. На діагностиці гонореї у дівчат і жінок спеціалізується гінеколог.

Шляхи передачі гонореї (трипера) в жінок

Гонорея передається через біологічні рідини організму: сперму та вагінальні виділення. Заразитися гонореєю можна при незахищеному анальному, вагінальному та оральному сексі (у тому числі при сексі без еякуляції), при використанні секс-іграшок спільно з інфікованою людиною.

Інфікування гонореєю під час поцілунків неможливе, оскільки патогенні мікроорганізми не передаються через слину. Повітряно-краплинним та побутовим шляхом гонорея не передається, тому заразитися через сидіння унітазу, рушники, столові прибори також не можна.

Симптоми та стадії гонореї (трипера)

Визначити гонорею самостійно може бути складно, оскільки венеричне захворювання може протікати безсимптомно або мати невиражені ознаки. Перші прояви можуть виникнути після закінчення інкубаційного періоду, який для гонореї становить від одного до двох тижнів (в середньому 10 днів).

Трипер – захворювання, яке зазвичай вражає статеві органи: піхву, уретру та шийку матки. Можливі симптоми гонореї у жінок:

  • тягнучий біль у нижній частині живота чи області тазу;
  • дискомфорт чи біль під час статевого акту;
  • кровотечі в середині менструального циклу;
  • печіння та біль під час сечовипускання;
  • кров'янисті виділення з піхви після сексу.

Виділення при гонореї можуть бути білого, жовтого або зеленого кольору, зазвичай мають густу консистенцію. Гонорея може спричинити появу висипу на зовнішніх статевих органах, проте висипання не є основним симптомом. При гонореї може трохи підвищиться температура тіла, тривала лихоманка може вказувати на розвиток ускладнень.

Гонорея – це захворювання, яке може вражати анус і пряму кишку, трипер може призвести до свербіння та печіння в задньому проході, болю під час дефекації, закрепів. Також можливі кровотечі та гнійні виділення з прямої кишки, почервоніння та подразнення шкіри навколо анального отвору. Кал може бути вкритий слизом чи гноєм.

Трипер у жінок може вражати очі та викликати симптоми кон'юнктивіту: біль, печіння та набряк у ділянці повік, підвищену чутливість до світла та гнійні виділення з одного або обох очей. При ураженні гонококами ротової порожнини можливі біль у горлі та збільшення лімфатичних вузлів на шиї.

За відсутності лікування гонорея може поширитися по статевих шляхах і викликати ураження уретри (сечового каналу), матки, фалопієвих труб і яєчників. У деяких жінок трипер поширюється на слизову оболонку черевної порожнини та тазу.

Гонорея небезпечна розвитком наслідків. Без лікування гонорея може призвести до розвитку ускладнень: хронічного болю, запальних захворювань органів малого тазу (оофориту, сальпінгіту, цервіциту), синдрому Фітца-Хью-Кертіса (ознаки включають блювання та лихоманку).

Трипер може стати причиною безпліддя, позаматкової вагітності, передачі інфекції дитині під час пологів та розвитку в новонародженого проблем із зором. Гостра гонорея у жінок під час вагітності може призвести до викидня або передчасних пологів. При виявленні гонореї відразу після пологів жінці потрібно пройти курс терапії та перевірити організм дитини на наявність інфекції.

Гонококи – це патогенні мікроорганізми, які можуть поширюватися через кров на інші частини тіла, викликаючи запалення печінки, набряк та болючість суглобів, ушкодження серцевого клапана та головного мозку. Також гонорея може призводити до змін на шкірі: наповнених гноєм червоних плям на руках і ногах, почервоніння та підвищення локальної температури.

Залежно від симптомів розрізняють гостру, підгостру та торпідного перебігу (малосимптомну) гонорею. За відсутності лікування більше двох місяців може розвинутися хронічна гонорея у жінок, яка характеризується періодами загострень та ремісій.

Діагностика гонореї (трипера) в Харкові

Гонорея лікується повністю, проте для підбору курсу терапії гінекологу потрібно провести диференціальну діагностику, завдяки якій можна відрізнити трипер від інших венеричних захворювань. Діагностика гонореї:

  • аналіз скарг. Лікар запитує пацієнтку про наявність свербіння та печіння, локалізацію больового синдрому, а також час появи ознак;
  • збирання особистого анамнезу. Гінеколог збирає інформацію про регулярність менструального циклу, наявність хронічних захворювань, які могли викликати схожі симптоми, а також про нещодавні незахищені статеві контакти;
  • фізикальний огляд. Проводиться на гінекологічному кріслі, необхідний для оцінки стану слизових оболонок піхви, вульви, шийки матки, виявлення почервоніння чи подразнення;
  • аналізи на гонорею. Лікар під час огляду бере мазок на гонорею зі слизової оболонки уретри, шийки матки та виділень з піхви. Гонококи також можуть бути виявлені в мазку, взятому з горла або прямої кишки.

При підозрі на ураження гонококами сечівника лікар може призначити лабораторне дослідження сечі, при гонореї також можуть бути підвищені лейкоцити в урині. Для виключення розвитку ускладнень гонореї гінеколог може направити на інструментальні дослідження, у тому числі ультразвукову діагностику, комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію органів малого тазу.

Лікування гонореї (трипера) в жінок у Харкові

При виявленні гонореї гінеколог може направити пацієнтку на лікування у спеціалізований центр. Гонорея зазвичай лікується протягом кількох тижнів. Для лікування гонококової інфекції призначаються антибактеріальні препарати, тип та дозування яких підбирається гінекологом або дерматовенерологом індивідуально.

При виявленні трипера в жінки необхідно повідомити про наявність венеричного захворювання всіх статевих партнерів, з якими був незахищений секс протягом останніх 60 днів. До закінчення курсу терапії рекомендується відмовитися від сексу без презервативу, щоб уникнути інфікування партнера.

Вагітність після гонореї можлива, проте важливо переконатись у відсутності статевої інфекції до зачаття. Профілактика гонореї полягає у використанні бар'єрної контрацепції (презервативів) під час вагінальних, оральних та анальних статевих контактів.

Записатися на консультацію гінеколога в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар