Logo

Лікування ендометріозу в Харкові

Ендометріоз – хронічне запальне захворювання, при якому клітини ендометрію (внутрішнього шару) матки розростаються поза її порожниною. Також виділяють ендометріоз яєчників, маткових труб, кишківника та сечового міхура, глибокий інфільтративний ендометріоз.

На діагностиці, лікуванні та профілактиці ендометріозу матки (аденоміозу) спеціалізується гінеколог. Позбутися симптомів і запобігти ускладненням ендометріозу можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Причини ендометріозу

До розвитку захворювання може призвести спадкова схильність. Інші причини ендометріозу:

  • імунні порушення;
  • підвищений рівень естрогену в організмі;
  • транспортування клітин ендометрію через кровоносну чи лімфатичну систему;
  • перенесений кесарів розтин або гістеректомія (клітини ендометрію прикріплюються до хірургічного розрізу);
  • низький індекс маси тіла.

Також однією з причин ендометріозу є ретроградна менструація, при якій менструальна кров, що містить клітини ендометрію, тече назад через фаллопієві труби в порожнину таза, а не виводиться з організму. Клітини ендометрію поступово прилипають до поверхонь органів та стінок тазу, де вони ростуть, потовщуються й кровоточать протягом кожного менструального циклу.

У групі ризику розвитку ендометріозу також перебувають жінки з коротким менструальним циклом (менше 27 днів) або тривалими місячними (понад тиждень). Початок менструації в ранньому віці (до 11 років) або пізнє настання менопаузи також збільшують ймовірність захворювання.

Симптоми ендометріозу

Характерною ознакою захворювання є інтенсивний тазовий біль, який виникає за кілька днів до місячних і триває три-чотири дні після їх початку. Інші симптоми ендометріозу:

  • біль у нижній частині живота (схожий на менструальні спазми) та спини;
  • кров'янисті незначні виділення (зазвичай за кілька днів до менструації та після її завершення);
  • дискомфорт, печіння та біль при сечовипусканні та дефекації (підсилюються під час місячних);
  • тяжкий передменструальний синдром;
  • біль під час та після вагінальних статевих контактів;
  • діарея та закрепи;
  • нудота та здуття живота;
  • втома та відсутність енергії.

Для ендометріозу характерні рясні місячні зі згустками крові. Інтенсивність та періодичність болю при генітальному ендометріозі не є надійним індикатором тяжкості захворювання. Виділення при ендометріозі мають коричневий колір.

При неправильному або несвоєчасному лікуванні можуть виникнути наслідки. Можливі ускладнення ендометріозу включають безпліддя, запалення та набряк тканин, кісти яєчників та спайки (через розростання тканин епітелію органи з'єднуються між собою).

Діагностика та лікування ендометріозу в Харкові

Перед початком лікування гінеколог збирає анамнез та аналізує скарги пацієнтки (запитує про біль, його локалізацію, колір та інтенсивність виділень). Діагностика ендометріозу:

  • гінекологічний огляд. Лікар вручну обмацує (пальпує) область тазу на наявність аномалій (наприклад, кісти на репродуктивних органах чи ущільнення в області малого тазу);
  • гінекологічне УЗД. За допомогою ультразвукового дослідження гінеколог діагностує наявність аденоміозу (ендометріозу матки), ендометріоїдних кіст яєчників, глибокого інфільтративного ендометріозу.

При підозрі на ендометріоїдні осередки у важкодоступних місцях (наприклад, у глибоких шарах тканини) гінеколог може призначити МРТ. Під час досліджень оцінюється розростання тканини, подібної до ендометрію, за межами порожнини матки.

Курс лікування ендометріозу зазвичай включає прийом знеболювальних та гормональних препаратів. Види гормональної терапії при ендометріозі:

  • гестагени (прогестинові препарати). При аденоміозі, що спричинив зміни лише матки, може бути рекомендована внутрішньоматкова гормональна спіраль «Мірена»;
  • комбіновані оральні контрацептиви;
  • агоністи та антагоністи гонадотропін-рилізинг-гормону.

Негормональне лікування ендометріозу зазвичай неефективне, оскільки ріст тканини ендометрію провокується підвищеним рівнем гормонів, який можна знизити лише за допомогою гормональної терапії. При ендометріозі не можна прогрівати нижню частину живота, піднімати важкі предмети та робити вправи на прес, проте рекомендовані йога та інші спокійні види фізичної активності.

У поодиноких випадках є потреба в хірургічному лікуванні. У «Європейському Радіологічному Центрі» практикують лапароскопічні операції. На вибір тактики лікування впливають скарги, дані огляду та результати досліджень (УЗД, МРТ), репродуктивні плани та вік жінки.

Записатися на гінекологічний огляд та лікування ендометріозу матки в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар