Logo

МРТ урології і тазу в Харкові

МРТ кісток тазу – метод діагностики, який дає змогу виявити будь-які ушкодження та патології в цій частині опорно-рухового апарату, будучи при цьому цілковито безпечним. Забезпечує всебічний огляд даної області за рахунок пошарового сканування в різних проекціях, що виключає можливість пропустити навіть незначне відхилення в стані кісток, м'якотканинних структур, кровоносних судин і нервових волокон.

Коли призначається

Необхідність у проведенні дослідження виникає, коли пацієнт скаржиться на болі в області таза та труднощі при русі. Лікар може запідозрити наявність тут:

 • переломів і тріщин кісток;
 • ушкоджень навколокісткових м'яких тканин (розриви, розтягнення та ін.);
 • •запальних процесів;
 • пухлин і метастазів;
 • аномалій розвитку кісток;
 • обмеження нервових закінчень;
 • патологічних кісткових змін, викликаних сепсисом, туберкульозом, сифілісом або іншими інфекційними захворюваннями.

Метод дуже інформативний при складних травмах.

Також МРТ призначається перед хірургічним втручанням на кістках таза, зокрема перед ендопротезуванням суглоба (з метою оцінювання стану та більш точного планування) і після операції – з метою контролю її результатів.

Що виявляє

При переломі дослідження дає змогу точно встановити ступінь ушкодження, виявити найменші тріщини і зсуви. Завдяки цьому вдається уникнути помилок при встановленні діагнозу, які можуть призвести до подальшої інвалідизації.

За допомогою МРТ можна виявити пухлину, причому вже на ранніх стадіях, точно визначити межі утворення, ступінь його метастазування.

Також метод дає можливість діагностувати кістковий некроз, остеопороз, визначити вираженість ушкодження тканин при них.

На МРТ-знімках візуалізуються нарости, деформації м'язів, гнійні осередки, кісти, розриви тканин та інші патологічні зміни.

На відміну від рентгенографії і КТ, метод не передбачає використання рентгенівського випромінювання, тому є абсолютно безпечним і може проводитися навіть вагітним жінкам, новонародженим дітям і без направлення від лікаря.

У «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» МРТ кісток таза виконується на середньопідлоговому магнітно-резонансному томографі Magnetom C! виробництва компанії Siemens – визнаного лідера на світовому ринку медичного обладнання.

Такий апарат потужніший, ніж з низькою підлогою моделі, якими переважно оснащені бюджетні медзаклади. За рахунок цього скорочується час обстеження, що важливо при обстеженні дітей і людей похилого віку, пацієнтів, які перебувають у важкому стані, які відчувають сильний біль.

Як підготуватися

Необхідна відмова від вживання їжі не менше ніж за 2-3 години до початку процедури, тим більше якщо вона буде проводитися з контрастним підсиленням.

Коли планується введення контрасту, напередодні потрібно здати аналіз крові на рівень креатиніну. Якщо він підвищений, вводити речовину не можна. Також це неприпустимо за наявності алергії на йод.

Візьміть із собою зручний вільний одяг без металевих елементів (ґудзиків, пряжок, блискавок) для переодягання перед обстеженням. Можна так одягтися відразу.

Як проходить обстеження

Прийти потрібно трохи раніше призначеного за попереднім записом часу і пройти реєстрацію. Після цього медсестра відведе вас у кабінет МРТ.

Перед тим як зайти в нього, слід позбутися речей з металу: окулярів, годинників, прикрас, шпильок, зняти слуховий апарат, знімні зубні протези (за наявності), залишити за межами апаратної ключі, мобільний телефон, перову ручку, банківські картки тощо.

На початку процедури потрібно лягти на спину на пересувний стіл, який після фіксації тазової області за допомогою спеціальних ремінців і валиків поміщається в трубу томографа.

Якщо пацієнт проявляє занепокоєння, йому важко зберігати нерухомість, лікар може рекомендувати прийом заспокійливого засобу або введення в стан медикаментозного сну. Інакше знімки вийдуть змазаними. Також пропонується скористатися берушами, оскільки під час сканування апарат видає неприємний скрегіт.

При використанні контрасту (підвищує чіткість зображення) попередньо через ліктьову вену вводиться рентгенконтрастна речовина. МРТ з контрастуванням широко застосовується для виявлення пухлини, вивчення її характеристик і контролю за динамікою розвитку пухлинного процесу.

Процедура триває близько 15 хвилин без контрасту і до 50 хвилин з контрастом.

Результати обстеження видаються наступного дня.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар