Logo

Лікування кандидозу (молочниці) в Харкові

Кандидоз – це грибкове захворювання, яке може вражати шкірні покриви, статеві органи (піхва в жінок і член у чоловіків), внутрішні органи (наприклад, легені). На діагностиці, лікуванні та профілактиці гострого та хронічного вагінального кандидозу в жінок спеціалізується гінеколог.

Пройти лікування генітального кандидозу в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі». Запис приймання до гінеколога ведеться цілодобово.

Що таке молочниця (кандидоз)

Молочниця (кандидоз) – це грибкова інфекція, до розвитку якої призводять дріжджоподібні гриби роду Candida, звідси й назва. У нормі ці грибки присутні на слизових оболонках піхви, в ротовій порожнині та шлунково-кишковому тракті в невеликій кількості, захворювання розвивається зі збільшенням їх популяції. При появі симптомів кандидозу необхідно звернутися до гінеколога.

Причини появи молочниці в жінок

Причиною вагінального кандидозу є збільшення кількості в організмі грибків Candida – збудників молочниці в жінок. Чинники, що підвищують ризик кандидозу піхви:

  • тривале використання місцевих антисептиків;
  • спринцювання;
  • використання сперміцидів;
  • перенесена хіміотерапія;
  • захворювання шкіри в області геніталій (дерматит псоріаз, екзема);
  • безконтрольний прийом стероїдів;
  • нестача заліза в організмі;
  • застосування тампонів, прокладок з ароматизаторами;
  • ослаблений імунітет (наприклад, після трансплантації органів на фоні ВІЛ або синдрому набутого імунного дефіциту).

Цукровий діабет може збільшувати ризик урогенітального кандидозу, оскільки підвищений рівень цукру в крові створює сприятливе середовище для росту грибків Candida. Високий рівень глюкози знижує імунітет, що робить організм більш уразливим перед грибковими інфекціями.

Молочниця після прийому антибіотиків може виникнути через порушення природного балансу мікрофлори в організмі. При знищенні шкідливих бактерій антибактеріальні препарати знищують корисні мікроорганізми, які відповідають за підтримання здорової вагінальної мікрофлори.

Причиною молочниці можуть бути зміни гормонального фону (перед місячними, під час вагітності). Підвищення рівня естрогенів створює більш сприятливе середовище для розмноження грибків Candida.

Молочниця не є прямим наслідком використання презервативу, проте систематичне застосування контрацептиву може сприяти ушкодженню слизових оболонок геніталій. Також можливі алергічні реакції на матеріал контрацептиву (латекс) та ароматизатори.

Після першого статевого акту в дівчат зростає ймовірність розвитку молочниці через зміни в мікрофлорі піхви. Ризик появи молочниці після сексу збільшується при ушкодженні слизової оболонки піхви (наприклад, через надмірну сухість, інтенсивні фрикції).

Заразитися молочницею від чоловіка під час сексу не можна, оскільки вульвовагінальний кандидоз не є статевою інфекцією (на відміну від сифілісу, гонореї). За наявності ушкоджень слизової оболонки на геніталіях у жінки та кандидозу в роті в чоловіка гриби можуть передатися під час незахищеного орального сексу.

Симптоми розвитку молочниці в жінок

Типовим симптомом кандидозу в жінок є інтенсивне свербіння в ділянці геніталій, яке може посилюватися під час або після сексу, після сечовипускання. Інші симптоми молочниці:

  • почервоніння та набряклість піхви;
  • дискомфорт та печіння під час статевих актів та у стані спокою;
  • болюче сечовипускання;
  • тріщини на слизовій оболонці та шкірі.

При молочниці зазвичай з'являються рідкі, молочні або білі густі виділення. При кандидозі виділення мають грудкоподібну консистенцію, зовні нагадують сир.

Молочницю можна сплутати з запальними патологіями геніталій (кольпітом, вульвітом) та венеричними захворюваннями. Наприклад, симптоми молочниці, сірі, рожеві, жовті та зелені виділення можуть вказувати на трихомоніаз, хламідіоз, гонорею. Затримка через молочницю зазвичай не виникає, порушення менструального циклу можуть вказувати на захворювання репродуктивних органів (оофорит, сальпінгіт, кісту яєчника).

Види та стадії кандидозу в жінок

Кандидоз у жінок може вражати зовнішні статеві органи, шкіру, порожнину рота, внутрішні органи (кишківник, легені). Виділяють три види молочниці в жінок залежно від форми перебігу захворювання.

Гострий вагінальний кандидоз характеризується швидким початком та поступовим наростанням інтенсивності симптомів. При відсутності лікування молочниця стає хронічною, для неї характерні періоди загострення та ремісії. У разі появи «спалахів» захворювання більше чотирьох разів за 12 місяців у пацієнтки діагностується рецидивний вагінальний кандидоз.

Ознаки вагінального кандидозу в жінок наростають поступово, залежать від кількості патогенних мікроорганізмів.

Стадії молочниці в жінок

Стадія

Характеристика

Рання

Молочниця проявляється білими або жовтуватими виділеннями, свербінням у піхві. На першій стадії симптоми генітального кандидозу в жінок можуть мати різну інтенсивність, проте часто не приносять значного дискомфорту.

Прогресуюча

Молочниця в жінок супроводжується посиленням свербіння та печіння, а також формуванням тріщин на вульві та в піхві. Можливе почервоніння та подразнення геніталій, через що з'являється біль при сечовипусканні, після сексу та гігієнічних процедур.

Важка

Запущений кандидоз у жінок, що виникає за відсутності лікування, може призвести до проникнення грибків у глибокі шари слизової оболонки та тканин піхви, а також може проникати навіть у кров, що є особливо небезпечним для людей з імунодефіцитом.

Діагностика молочниці в жінок у Харкові

На первинній консультації гінеколог проводить диференціальну діагностику, спрямовану на виключення захворювань, що мають схожі симптоми з кандидозом. Наприклад, ознаки молочниці без густих «сирних» виділень можуть вказувати на запалення статевих губ або піхви, а також мати інше походження (не грибкове).

Позбутися молочниці допоможе гінеколог після встановлення діагнозу. Діагностика кандидозу включає:

  • аналіз скарг. Лікар запитує про тип і час появи перших симптомів, чинники, що впливають на посилення свербіння в області піхви;
  • збирання анамнезу. Гінеколог збирає інформацію про хронічні захворювання, перенесені операції, прийом лікарських препаратів;
  • огляд. Лікар проводить огляд пацієнтки на гінекологічному кріслі, під час якого оцінює стан шкіри та слизових оболонок геніталій щодо почервоніння, набряку.

Для встановлення правильного діагнозу потрібно здати аналізи на кандидоз. Для отримання біологічного матеріалу на дослідження лікар бере мазок з піхви за допомогою спеціального тампона, потім відправляє його в лабораторію.

При підозрі на хронічний перебіг кандидозу, лікар може направити пацієнтку на дослідження крові для визначення причини захворювання. Для лікування кандидозу в жінок, спричиненого патологіями ендокринної системи чи гормональним збоєм, лікар може направити до ендокринолога.

Лікування молочниці (вагінального кандидозу) в жінок у Харкові

Для лікування вагінального кандидозу лікар підбирає курс медикаментозної терапії, тривалість якого залежить від форми перебігу хвороби. При кандидозі призначаються протигрибкові препарати, які можуть бути випущені у формі супозиторіїв, кремів, гелів, мазей, таблеток.

Курс лікування гострої молочниці в жінок зазвичай триває від трьох до семи днів, при хронічному кандидозі – до шести місяців. При неефективності призначеного лікування молочниці лікар може призначити піхвову капсулу, в складі якої міститься борна кислота.

Підмиватися при молочниці потрібно теплою водою та милом без ароматизаторів. При хронічному вагінальному кандидозі лікар може порекомендувати засіб для інтимної гігієни з лужними компонентами. Для відновлення здорової мікрофлори при молочниці можуть призначатися пробіотики. Прибрати свербіння при молочниці допоможуть призначені лікарем свічі.

Не можна займатися самолікуванням молочниці за допомогою лікарських засобів та народних методів (наприклад, відварів). Наслідки самостійного лікування протигрибковими препаратами:

  • розлад шлунка (діарея);
  • тупі болі в животі;
  • почервоніння та свербіння шкірних покривів;
  • алергічні реакції;
  • ушкодження печінки.

На час лікування займатися сексом при молочниці не рекомендується, оскільки статеві акти можуть спричинити біль та дискомфорт. При урогенітальному кандидозі в жінок не можна спринцюватися. Наслідки кандидозу в жінок – можливі порушення функції шлунково-кишкового тракту, інфекції шкіри.

Для профілактики молочниці необхідно контролювати рівень глюкози в крові та дотримуватися дієти, яка передбачає обмеження цукру в раціоні. Інші рекомендації для профілактики вагінального кандидозу:

  • відмова від спринцювання та парфумованих спреїв;
  • використання тампонів, туалетного паперу та прокладок без ароматизаторів;
  • застосування засобів для інтимної гігієни без агресивних компонентів у складі:
  • носіння спідньої білизни з натуральних матеріалів (наприклад, бавовни);
  • дотримання інтимної гігієни;
  • відмова від носіння вузького одягу, що облягає (штанів, лосин).

Для запобігання вагінальному кандидозу необхідно підмиватися щонайменше двічі на день, після купання потрібно промокнути зовнішні геніталії рушником. Зменшити ризик молочниці допоможе відмова від носіння вологого одягу (наприклад, потрібно перевдягатися відразу після виконання фізичних вправ або виходу з басейну).

Записатися на консультацію до гінеколога та лікування кандидозу в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар