Logo

Декларація з лікарем в Харкові

Декларація з лікарем є частиною реформи охорони здоров'я, започаткованої в Україні у 2018 році, і спрямована на поліпшення якості та доступності медичних послуг.

Що таке декларація з лікарем?

Декларація з лікарем в Україні — це документ, який підтверджує вибір пацієнтом конкретного лікаря первинної медичної допомоги (терапевта, педіатра або сімейного лікаря). Основні моменти декларації:

 1. Вибір лікаря. Пацієнт має право обрати лікаря, до якого він звертатиметься по медичну допомогу на первинному рівні. Це може бути терапевт, педіатр (для дітей) або сімейний лікар.
 2. Безплатні послуги. Пацієнт, який уклав декларацію, має право на низку безоплатних медичних послуг, визначених програмою медичних гарантій.
 3. Перенаправлення на фахівців. Якщо пацієнту потрібна консультація фахівця або діагностичне дослідження, лікар первинної медичної допомоги скеровує його до потрібного фахівця.
 4. Електронна система. Декларації реєструються в електронній системі, що дає змогу контролювати якість наданих послуг і розподіл фінансування.
 5. Можливість розірвання. Пацієнт має право в будь-який момент розірвати декларацію та укласти нову з іншим лікарем.

Декларація з лікарем спрямована на покращення якості медичних послуг, роблячи лікаря більш відповідальним перед своїм пацієнтом та даючи пацієнту більше прав і можливостей у виборі лікаря. 

Навіщо потрібна декларація з лікарем?

Декларацію з лікарем в Україні було запроваджено в рамках реформи охорони здоров'я з метою покращення якості медичного обслуговування та посилення відповідальності медичних працівників перед пацієнтами. Основні причини, через які було запроваджено декларацію з лікарем:

 1. Персоналізація медичної допомоги. Декларація дає змогу пацієнту обрати конкретного лікаря, якому він довіряє своє здоров'я. Це робить стосунки між лікарем і пацієнтом більш особистими та довірливими.
 2. Відповідальність лікаря. Уклавши декларацію, лікар бере на себе зобов'язання щодо якісного надання медичної допомоги. Це стимулює лікарів покращувати свої професійні навички та якість послуг, що надаються.
 3. Фінансування на основі кількості пацієнтів. Медичні заклади отримують фінансування на основі кількості пацієнтів, які уклали декларацію з їхніми лікарями. Це мотивує заклади надавати якісні послуги та залучати більше пацієнтів.
 4. Прозорість і контроль. Завдяки електронній системі реєстрації декларацій, держава може контролювати якість наданих медичних послуг та ефективно розподіляти бюджетні кошти.
 5. Безплатні базові медичні послуги. Пацієнти, які уклали декларацію, мають право на низку безоплатних медичних послуг, що робить медичне обслуговування доступнішим.
 6. Свобода вибору. Пацієнт може в будь-який момент розірвати декларацію і вибрати іншого лікаря, якщо він не задоволений якістю наданої допомоги.

Декларація з лікарем спрямована на створення більш ефективної, якісної та пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров'я в Україні.

Що дає декларація з лікарем?

Укладена декларація з лікарем первинної медичної допомоги (терапевтом або сімейним лікарем) дає право на безоплатні амбулаторні та онлайн-консультації впродовж року в необмеженій кількості. Інші переваги підписання декларації з терапевтом:

 • оформлення лікарняного;
 • направлення на здачу аналізів і консультації вузькопрофільних фахівців (наприклад, ендокринолога, уролога);
 • проходження лабораторних обстежень (наприклад, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, холестерин);
 • проведення швидких тестів (на цукор, вірусні гепатити В і С, ВІЛ і СНІД, коронавірус, тест на вагітність);
 • інструментальні обстеження (ЕКГ, вимірювання тиску, сатурації, ваги, зросту, гостроти зору, огляд вух);
 • профілактичні щеплення згідно з календарем вакцинацій для дорослих і дітей;
 • отримання довідок державного зразка (форма 086 для навчання та інші);
 • отримання електронного рецепта;
 • можливість отримання лікарських препаратів безоплатно або зі знижками (згідно з державними програмами).

Ці послуги можна отримувати безоплатно і незалежно від форми власності медичного закладу (як у державних поліклініках, так і в приватних медичних центрах).

Що входить у декларацію з лікарем?

Декларування в ЄРЦ включає весь стандартний перелік безплатних послуг, гарантований НСЗУ, а також додаткові знижки на послуги нашого медичного центру:

 • безоплатні консультації спеціалістів у рамках різних акційних програм та спеціальних пропозицій;
 • знижки на лабораторні аналізи від 10 до 50%;
 • 10% знижки на КТ, МРТ, УЗД.

Якщо ви ще не уклали декларацію з терапевтом або хочете переоформити її з іншим медичним закладом, можете зробити це в «Європейському Радіологічному Центрі».

Укласти декларацію з лікарем у Харкові

Укласти декларацію з лікарем у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Для укладення декларації з лікарем необхідно прийти до медичного центру з паспортом і мобільним телефоном (для отримання СМС-коду). Під час підписання декларації з лікарем створюється електронний кабінет пацієнта, в якому вказується особиста інформація (стать, вік), дані про хронічні хвороби та перенесені операції. Укладення декларації із сімейним лікарем займає 15-20 хвилин.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар