Logo

Встановлення та видалення внутрішньоматкової спіралі (ВМС) в Харкові

Контрацепція – це сукупність методів, які використовуються для запобігання небажаній вагітності або зараженню статевими інфекціями. Виділяють гормональну, бар'єрну, хірургічну та хімічну контрацепцію. Одним із методів контрацепції є внутрішньоматкова спіраль.

Встановити та видалити внутрішньоматкову спіраль Мірену чи Джайдес у Харкові можна у відділенні гінекології «Європейського Радіологічного Центру». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Що таке внутрішньоматкова спіраль (ВМС)

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) – це гнучкий пристрій невеликого розміру (приблизно три-чотири сантиметри), який вводиться в порожнину матки для запобігання вагітності. Ризик вагітності з внутрішньоматковою спіраллю мінімальний, ВМС вважається надійним контрацептивом.

Залежно від виду спіраль захищає від вагітності терміном від трьох до шести років. Після закінчення зазначеного терміну внутрішньоматкову спіраль необхідно замінити.

Принцип роботи контрацептивної спіралі (ВМС)

Дія протизаплідної спіралі може відрізнятись залежно від її виду (гормональна чи негормональна спіраль). Принцип дії гормональної спіралі:

  • вивільнення гормонів. Гормональна внутрішньоматкова спіраль містить гормони (наприклад, прогестерон). Гормони з вагінальної спіралі вивільняються поступово та безперервно протягом певного часу;
  • зміна у каналі шийки матки. Гормони, що вивільняються спіраллю, можуть змінити консистенцію та кількість слизу в шийці матки, що ускладнює просування сперматозоїдів;
  • пригнічення овуляції. Прогестерон, що міститься у протизаплідній спіралі, може пригнічувати овуляцію, тим самим запобігаючи вивільненню яйцеклітини з яєчників;
  • зміна внутрішньоматкового середовища. Спіраль впливає на жіночий організм шляхом зміни його структури та зменшення чутливості клітин ендометрію до статевих гормонів, що робить її менш придатною для зачаття.

Мідна внутрішньоматкова спіраль містить мідь, що створює середовище, в якому сперматозоїди не можуть вижити або запліднити яйцеклітину. Внутрішньоматкові спіралі з золотом і сріблом є більш рідкісним варіантом, де зазначені метали застосовуються як покриття для контрацептиву.

Срібні та золоті внутрішньоматкові спіралі можуть мати антимікробні властивості, які допомагають запобігти розвитку інфекцій. Внутрішньоматкова спіраль зі сріблом також створює механічний бар'єр, який заважає сперматозоїдам досягти яйцеклітини для запліднення.

Види внутрішньоматкової протизаплідної спіралі

Контрацептивні спіралі класифікують залежно від типу (гормональна чи негормональна), складу (мідна, срібна, золота), кількості гормону, що міститься (спіраль Мірена чи Джайдес).

Види внутрішньоматкової спіралі

Тип

Характеристика

Т-подібна спіраль

Один з найпоширеніших типів внутрішньоматкових спіралей. Спіраль має вигляд букви «Т» з гнучкими плічками з пластику та нейлоновими нитками для швидкого видалення. Часто містить мідь чи гормональні компоненти, забезпечуючи ефективну контрацепцію.

Внутрішньоматкова спіраль кільцеподібної форми

Має кільцеподібну форму, що робить її більш гнучкою та зручною для встановлення в матку. Через свою форму мінімально травмує матку, тому спіраль підходить жінкам після двох та більше природних пологів.

Петлеподібна спіраль

Спіраль має форму петлі та часто використовується для жінок, які мають патологічну будову статевих органів. Завдяки формі спіраль добре прилягає до стінок матки та ефективно захищає від вагітності.

Ф-подібна спіраль

Характеризується досить великим розміром, має вигляд букви «Ф» із зубцями по всій формі для закріплення в матці. Часто застосовується після операцій на органах малого тазу.

Вибрати відповідну спіраль для жінок допоможе гінеколог після огляду та проведення ультразвукового дослідження для виключення патологій і протипоказань. На вибір внутрішньоматкового контрацептиву впливає вік жінки, наявність патологій та природних пологів в анамнезі.

Показання до встановлення жіночої спіралі

Внутрішньоматкова спіраль потрібна для захисту від небажаної вагітності. Поставити внутрішньоматкову спіраль можуть рекомендувати жінкам, які вже мають дітей та не планують зачаття в майбутньому. Внутрішньоматкова спіраль жінкам, які не народжували, не рекомендується через ризик пошкодження цервікального каналу, проте ВМС можна використовувати у випадку, якщо інші методи контрацепції не підійшли або протипоказані

Встановлення спіралі в матку може бути показане жінкам з гіперплазією ендометрію та ендометріозом для контролю рясності виділень. ВМС зазвичай рекомендована пацієнткам, які мають одного статевого партнера, оскільки спіраль на відміну від презервативів не захищає від статевих інфекцій.

Обстеження в гінеколога перед встановленням ВМС у Харкові

Щоб встановити внутрішньоматкову спіраль потрібно звернутися до гінеколога. Лікар запитає про наявність симптомів (наприклад, свербіння, печіння, болю в животі, міжменструальних кровотеч), збере анамнез для виключення протипоказань до гормональної внутрішньоматкової спіралі. Обстеження перед встановленням спіралі Мірена чи Джайдес:

  • гінекологічний огляд. Перед встановленням внутрішньоматкової спіралі Джайдес або Мірена лікар проводить огляд на гінекологічному кріслі, оцінює стан шкіри та слизових оболонок щодо почервоніння, подразнення;
  • УЗД малого тазу. Ультразвукове дослідження малого тазу допоможе лікарю оцінити структури всередині матки та яєчників. Обстеження дозволить виявити аномалії (міоми матки або кісти яєчників), які можуть вплинути на встановлення внутрішньоматкової спіралі;
  • мазок з піхви на мікрофлору та інфекції. Аналіз допоможе виявити наявність бактеріального запалення, грибкових інфекцій;
  • кольпоскопія. Процедура, при якій лікар використовує пристрій, званий кольпоскопом, для візуального огляду шийки матки та піхви під багаторазовим збільшенням. Кольпоскопія допоможе виявити патології (поліпи, кісти чи зміни, пов'язані з вірусом папіломи людини).

Лікар може додатково призначити цитологічний зіскрібок з шийки матки. Цей аналіз дозволяє виключити наявність передракових станів або раку шийки матки.

Встановлення внутрішньоматкової спіралі Мірена в Харкові

Внутрішньоматкова спіраль Мірена – це гормональна спіраль, яка є пластиковим пристроєм. У складі спіралі Мірена знаходиться гормон левоноргестрел. Спіраль Мірена працює шляхом поступового вивільнення гормону в матку, що приводить до згущення цервікального слизу, зупинки овуляції та витончення слизової оболонки матки. Етапи встановлення внутрішньоматкової спіралі:

  1. Лікар проводить огляд піхви та шийки матки для оцінки її розмірів і положення.
  2. Гінеколог фіксує шийку матки для полегшення введення спіралі.
  3. Спіраль вводиться лікарем у матку через її шийку за допомогою спеціального апарату-провідника.
  4. Гінеколог виводить нитки, прикріплені до спіралі, з шийки матки. Це робиться для того, щоб надалі була можливість безпечно змінити положення або видалити спіраль.
  5. Після введення лікар перевіряє стан спіралі за допомогою ультразвукового дослідження, щоб переконатися, що вона знаходиться в правильному місці.

Імовірність вагітності зі спіраллю Мірена мінімальна й становить лише 2%. Вагітність можлива, якщо спіраль Мірена змістилася, тому необхідно звернутися до гінеколога з появою дискомфорту або відчуття стороннього тіла в області тазу. Ставити спіраль Мірену можна терміном до шести років.

Спіраль Мірена при клімаксі може застосовуватись при гіперплазії ендометрію. Спіраль Мірена може використовуватися у жінок з ендометріозом для зменшення симптомів (наприклад, тривалих, рясних та болючих місячних), а також для зменшення ризику утворення нових осередків за рахунок зміни слизової оболонки матки.

Спіраль Мірена не впливає на вагу. У більшості випадків набір ваги при встановленій спіралі Мірена викликаний надмірним споживанням калорій та недостатньою фізичною активністю, а не самим контрацептивом.

Побічні ефекти спіралі Мірена можуть включати головний біль, акне, підвищену чутливість грудей, перепади настрою, спазми та біль у животі. Зі спіраллю Мірена може змінитися інтенсивність місячних. Гормональна спіраль Мірена не встановлюється при великій міомі, раку матки або її шийки, онкології молочної залози.

Встановлення внутрішньоматкової спіралі Джайдес у Харкові

Спіраль Джайдес – гормональна ВМС, що містить гормон левоноргестрел. Гормональна спіраль Джайдес зазвичай ставиться терміном до трьох років. Внутрішньоматковий контрацептив встановлюється гінекологом на прийомі після виключення протипоказань.

Спіраль Джайдес не призводить до набору ваги. Можливі побічні ефекти спіралі Джайдес:

  • головний та тазовий біль;
  • збільшення чи зменшення менструальних кровотеч;
  • розвиток акне чи себореї;
  • різкі перепади настрою;
  • мігрені;
  • підвищена чутливість грудей.

Спіраль Джайдес при дисплазії шийки матки може продовжувати використовуватись, проте можливість встановлення контрацептиву щоразу оцінюється лікарем індивідуально. Як і спіраль Мірена, Джайдес не ставиться жінкам з онкологією репродуктивних органів.

Реабілітація після встановлення спіралі в Харкові

Після встановлення внутрішньоматкової спіралі потрібно відмовитися від занять спортом на один тиждень та від статевих актів на два-три дні. Також протягом семи днів потрібно виключити відвідування лазень та саун, прийняття гарячих ванн.

Видалення внутрішньоматкової спіралі (ВМС) у Харкові

Видаляють внутрішньоматкову спіраль після закінчення терміну експлуатації або за бажанням пацієнтки. Видалення ВМС проводиться лікарем під час гінекологічного огляду. Спочатку лікар уважно оглядає шийку матки, а потім, використовуючи спеціальний інструмент, акуратно витягує спіраль з порожнини матки. Після видалення лікар перевіряє стан спіралі та переконується, що вона була видалена повністю, без пошкодження стінок матки.

При носінні спіралі понад три-шість років підвищується ризик ускладнень: кісти яєчника, синдрому хронічного тазового болю, ендометриту, запалення придатків матки (сальпінгіту, оофориту). Через початок окисних процесів також знижується ефективність ВМС, що може призвести до настання вагітності (зокрема внутрішньоматкової).

Протипоказання до використання контрацептивної спіралі

Внутрішньоматкова спіраль ефективно працює, проте для її використання є протипоказання. Основні протипоказання до внутрішньоматкової спіралі:

  • анатомічні патології, що деформують порожнину матки;
  • рак шийки матки чи ендометрію;
  • непояснювана вагінальна кровотеча;
  • гестаційна трофобластична хвороба;
  • бактеріальна інфекція органів малого тазу.

Спіраль Мірена також протипоказана під час вагітності. Для встановлення мідних спіралей протипоказаннями є хвороба Вільсона та алергія на мідь.

Внутрішньоматкова спіраль після пологів може ставитися через три місяці, за винятком індивідуальних протипоказань. Внутрішньоматкова спіраль після кесаревого розтину зазвичай ставиться через чотири-шість місяців після пологів, оскільки мають зажити шви.

Записатися на консультацію гінеколога та встановлення жіночої спіралі в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну встановлення внутрішньоматкової спіралі в Харкові можна також на сайті або по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар