Logo

Ексцизія шийки матки в Харкові

Дисплазія шийки матки – передракова зміна форми та розмірів клітин, яка починається з найглибших клітин епітелію і при тяжкій дисплазії може займати товщину всього епітелію. Причиною дисплазії зазвичай є різні види вірусу папіломи людини (ВПЛ).

При змінах у цитологічному дослідженні важливо провести біопсію, завдяки якій можна отримати глибоко розташовані та поверхневі клітини. Після отримання результатів гістології гінеколог точно визначає наявність і ступінь дисплазії та підбирає тактику лікування. Зробити ексцизію шийки матки в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке ексцизія шийки матки

Ексцизія – це видалення уражених тканин, яке зазвичай застосовується при передракових змінах шийки матки. На відміну від коагуляції (припалювання), перевагою ексцизії шийки матки при дисплазії є можливість забору та відправлення видалених тканин на аналіз. Після отримання результатів гістології оцінюється чистота країв резекції, визначається, чи всі змінені ділянки видалені.

Показання для ексцизії шийки матки

При дисплазії легкого ступеня зазвичай вибирається тактика спостереження, при помірному та тяжкому ступені – ексцизійні методи лікування. Показання до хірургічної операції ексцизії:

  • дисплазія шийки матки середнього та тяжкого ступеня;
  • дисплазія шийки матки легкого ступеня за відсутності регресу понад 18-24 місяці;
  • залізиста інтраепітеліальна неоплазія (зміни залізистого епітелію за даними цитологічного дослідження);
  • зміни при кольпоскопії у випадках, коли лікар не бачить межі між багатошаровим та циліндричним епітелієм (зона трансформації – другий-третій тип).

Також ексцизія застосовується при виборі пацієнтом активної тактики лікування дисплазії шийки матки легкого ступеня. Ексцизія шийки матки може проводитися тим, хто не народжував, оскільки процедура не призводить до утворення рубців і не впливає на перебіг вагітності та пологів у майбутньому.

Як проходить ексцизія шийки матки

У «Європейському Радіологічному Центрі» проводиться петльова ексцизія шийки матки – видалення тканини за допомогою тонкої петлі різних форм та розмірів. Вид петлі вибирається індивідуально, залежно від розташування та розміру зміненої зони. Етапи проведення петльової ексцизії:

  1. Лікар знеболює шийку матки за допомогою місцевої анестезії.
  2. Гінеколог оглядає шийку матки за допомогою кольпоскопа (для визначення об’єму операції), наносить розчини оцту та люголю;
  3. Лікар вводить петлю-ексцизер всередину піхви та за допомогою електричного струму видаляє змінені ділянки.
  4. У разі появи кров'янистих виділень (кровотечі) гінеколог коагулює судини, у разі потреби – накладає шви.

Проводиться процедура на 5-12 день менструального циклу. Тривалість ексцизії шийки матки зазвичай не перевищує 10-20 хвилин.

Після ексцизії шийки матки у жінки можуть спостерігатися незначні виділення кров'янистого, рожевого або білого кольорів з піхви. Інші наслідки ексцизії шийки матки:

  • одразу після процедури – кровотечі, інфекції, біль;
  • виникають у віддаленому часі: стеноз шийки матки, ризик передчасних пологів при наступних вагітностях (виникають у поодиноких випадках, при великих патологічних ділянках та змінах тяжкого ступеня).

Зменшити ризик ускладнень після ексцизії шийки матки та запобігти впливу на майбутню вагітність допоможе дотримання рекомендацій лікаря після процедури. Також важливо при зміні в аналізі мікрофлори вилікувати запалення до проведення операції.

Повне відновлення після петльової ексцизії шийки матки може тривати до шести тижнів. Рекомендації, яких необхідно дотримуватись у післяопераційний період ексцизії шийки матки:

  • не переохолоджуватися;
  • обмежити відвідування саун та басейнів;
  • зменшити фізичні навантаження;
  • відмовитися від статевих контактів на шість тижнів;
  • не використовувати гігієнічні тампони.

Записатися на ексцизію шийки матки в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар