Logo

Лікування гепатиту В у жінок в Харкові

Гепатит – це запальне захворювання печінки, викликане вірусами гепатиту A, B, C, D, E. Типи гепатиту відрізняються способами передачі вірусу, симптомами, механізмом впливу на клітини, органи та системи організму, методами лікування та профілактики.

Пройти діагностику жіночого гепатиту Б у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до гінеколога ведеться цілодобово.

Що таке гепатит В

Гепатит В – інфекційне захворювання вірусної природи, що призводить до запалення та ураження печінки. Залежно від форми перебігу виділяють два види гепатиту Б: гострий та хронічний. При гострому гепатиті Б інфекція зазвичай є короткочасною, триває менше шести місяців, при хронічному – перевищує півроку та може призводити до незворотних ушкоджень печінки (цирозу, недостатності).

Причини гепатиту В у жінок

Гепатит Б передається через біологічні рідини організму (кров, вагінальні виділення, слину). Шляхи передачі гепатиту Б:

  • незахищений статевий контакт (вагінальний, анальний, оральний);
  • контакт із відкритою інфікованою раною;
  • використання заражених шприців чи голок;
  • від матері до дитини (під час проходження через пологові шляхи).

Вірус гепатиту може залишатися життєздатним поза людським організмом не менше семи днів. Тому заразитися можна при контакті з інфікованими предметами: медичними інструментами, предметами особистої гігієни (зубною щіткою, бритвою) та загального використання.

На відміну від інших вірусів, інфікування гепатитом при контакті з зараженою слиною відбувається у меншій кількості випадків, але не виключене. Ризик зараження при спільному використанні столовими приборами (ложками, виделками, чашками) та споживанні продуктів харчування, а також при чханні чи кашлі мінімальний.

Ризик інфікування вірусом гепатиту В підвищений при вірусі імунодефіциту людини, вживанні наркотичних речовин. У групі ризику також перебувають люди, які регулярно контактують із людською кров'ю (наприклад, лікарі, медсестри) або часто подорожують до країн з високим рівнем зараження гепатитом (зокрема до країн Азії, Африки, островів Тихого океану).

Симптоми та стадії гепатиту В у жінок

Перші симптоми гепатиту Б з'являються після закінчення інкубаційного періоду, що становить від 30 до 180 днів. В організмі вірус може бути виявлений протягом одного-двох місяців після зараження. Симптоми гепатиту Б у жінок:

  • тягнучий або гострий біль у животі;
  • підвищена температура тіла (лихоманка);
  • темний колір сечі;
  • біль у суглобах;
  • втрата апетиту;
  • нудота та блювання;
  • фекалії світлого чи глинистого кольору;
  • набряк нижніх та верхніх кінцівок;
  • постійна слабкість;
  • швидка стомлюваність.

Зовнішні ознаки гепатиту Б включають пожовтіння шкірних покривів та білків очей, а також асцит (патологічне скупчення рідини в черевній порожнині). Температура при гепатиті Б підвищується, може сягати найвищих показників (до 39-40 градусів).

При гепатиті Б ознаки наростають поступово, залежно від ступеня ушкодження печінки.

Стадії гепатиту В

Стадія

Характеристика

Імунно-толерантна фаза

Імунна система не реагує на вірус гепатиту В, інфекція протікає без симптомів. Рівень вірусу в крові може бути високим, але печінка не ушкоджується, оскільки не розвивається імунна запальна відповідь.

Імунно-активна фаза

Імунна система починає боротися з вірусом, що призводить до запалення печінки. Вірусне навантаження залишається високим, печінка починає ушкоджуватися. Пацієнти можуть відчувати симптоми: втому, біль у животі, втрату апетиту.

Фаза імунного контролю

Імунна система частково контролює вірус, запалення печінки зменшується. Рівень вірусного навантаження може бути низьким, вірус може не визначатись у крові (неактивний гепатит Б). Печінка починає відновлюватися, проте деякі пацієнти можуть мати підвищений ризик розвитку цирозу або раку печінки.

Імунний кліренс

Фаза, в якій імунна система повністю знищує вірус гепатиту або суттєво знижує його рівень до невизначеного. Запалення в печінці знижується або повністю зникає. Печінкові ушкодження можуть бути незворотними.

Діагностика гепатиту В у жінок у Харкові

Діагностувати захворювання допоможе гінеколог, проте щоб позбутися гострого та хронічного гепатиту, необхідно звернутися до інфекціоніста. Методи лабораторної та інструментальної діагностики гепатиту Б:

  • аналіз скарг. Лікар запитує пацієнтку про час появи та інтенсивність симптомів;
  • збирання особистого анамнезу. Гінеколог збирає інформацію про наявність хронічних захворювань, незахищені статеві акти з новими партнерами, фактори ризику;
  • фізикальний огляд. Лікар оглядає шкірні покриви та білки очей на предмет почервоніння, проводить огляд на гінекологічному кріслі для виключення статевих інфекцій зі схожими симптомами;
  • аналізи на гепатит Б. Застосовуються для виявлення та оцінки ступеня активності інфекції, перенесеного вірусного захворювання та наявності імунітету;
  • ультразвукове дослідження печінки. УЗД допоможе виявити ознаки цирозу печінки (наприклад, рубці) або порушення функціонування органу, що розвинулися на фоні вірусної інфекції;
  • біопсія печінки. Передбачає забір невеликого шматочка тканини печінки для лабораторного дослідження, що застосовується для оцінки ступеня ушкодження органу, виявлення раку.

У нормі активний вірус гепатиту Б у крові не виявляється. Дослідження крові проводиться для виявлення маркерів гепатиту Б: поверхневих антигенів гепатиту Б (HBsAg) та антитіл (HBsAb).

Лікування гепатиту В у жінок у Харкові

Повне виліковування від гострого гепатиту Б можливе, терапія хронічного гепатиту спрямована на зменшення симптомів і запобігання ураженню печінки. При виявленні гепатиту гінеколог направить пацієнтку на лікування у спеціалізований центр. Методи лікування гепатиту Б:

  • противірусні препарати. Використовуються для придушення реплікації вірусу та зменшення активності інфекції;
  • імуномодулятори. Необхідні для зміцнення імунної системи організму та посилення імунної відповіді на вірус;
  • знеболювальні. Призначаються для полегшення больового синдрому в животі, викликаному гепатитом.

Лікарські препарати можуть прийматися перорально або вводитися за допомогою ін'єкцій. При гепатиті лікар також порекомендує внесення корективів у спосіб життя: відмовитись від вживання алкогольних напоїв, збалансовано харчуватися, підтримувати здорову вагу та контролювати рівень тригліцеридів.

Неправильне або несвоєчасне лікування гепатиту В може призвести до розвитку ускладнень: рубцювання (цирозу), гострої печінкової недостатності, раку печінки. Також вірусна інфекція може призвести до захворювань нирок або запалення кровоносних судин.

Гепатит Б під час вагітності у 40% випадків призводить до інфікування плода та розвитку хронічної інфекції печінки. Для запобігання зараженню дитині протягом перших 12 годин після народження вводиться вакцина.

Профілактика гепатиту Б полягає у використанні бар'єрної контрацепції (презервативів), ретельному виборі місць для виконання пірсингу та татуювань, дотриманні правил гігієни. Захиститися від гепатиту Б також допоможе вакцинація. Щоб запобігти інфікуванню, щеплення потрібно зробити в перші 24 години після передбачуваного контакту з вірусом.

Дитину планово вакцинують у першу добу після народження в пологовому будинку, потім подальша імунізація проводиться згідно з календарем. Дорослі можуть пройти курс вакцинації планово (без передбачуваного контакту з вірусом).

Записатися на консультацію гінеколога в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар