ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

На відміну від комп’ютерної томографії, яка дозволяє відразу і швидко обстежити великі зони сканування та оцінити ступінь поширення процесу, МРТ застосовується для ретельного вивчення окремого органу або зони. Можна провести аналогію з мікроскопом, який дозволяє багаторазово збільшити досліджуваний об’єкт.

 

ПОКАЗАННЯ ДО ПРИЗНАЧЕННЯ

У деяких випадках МРТ можна призначити собі самостійно і зробити без направлення лікаря, а в деяких — тільки з чітко поставленим клінічним завданням.

Без направлення:

 • тривалі головні болі, запаморочення, хиткість ходи, оніміння рук і ніг, порушення мовлення, зору, слуху, міміки обличчя, непритомність, гострий головний біль;
 • болі в спині, які можуть віддавати в ногу або куприк, утруднені рухи, параліч кінцівок, болі в ділянці серця;
 • періодичний або постійний біль у суглобах, розбухання та набряки суглобів, порушення рухів, травми.
 • підозра на інсульт

З направленням:

 • при обстеженні молочної залози;
 • при виявленні на КТ захворювань печінки, підшлункової залози, кишківника, нирок;
 • при обстеженні захворювань жіночих та чоловічих органів у малому тазі (яєчники, простата);
 • при виявленні пухлинних утворень головного мозку, а також перед нейрохірургічними втручаннями та після них;
 • при обстеженні дітей;
 • при обстеженні всього тіла Whole-body MRI.

 

ПЕРЕВАГИ

Більшість обстежень, що виконуються на МРТ, не мають аналогів та не можуть бути замінені жодними іншими дослідженнями.

МРТ абсолютно безпечна і не завдає жодної шкоди організму. Її можна проводити вагітним жінкам та новонародженим.

МРТ незамінна при детальній характеристиці неврологічних, онкологічних захворювань, під час обстежень опорно-рухового апарату, спортивних травм, а також для отримання додаткової інформації при захворюваннях жіночих та чоловічих органів.

 

ОБЛАДНАННЯ

Основна характеристика МР-томографа — напруженість магнітного поля (потужність). За цією ознакою томографи поділяють на середньопольні (0,35 Тл) та високопольні (1,5 Тл та вище). Ця характеристика впливає на можливість проводити ті чи інші обстеження та швидкість сканування.

У свою чергу у високопольних МРТ суттєво відрізняється кількість радіочастотних каналів у столі та котушках — від 8 до 48 каналів. Що більше каналів у томографа, то краща якість отримуваних зображень.

Середньопольні томографи — це оптимальний варіант у співвідношенні ціна-якість для обстеження при більшості захворювань головного мозку та опорно-рухового апарату (голова, хребет, суглоби). Такі апарати зазвичай відкриті. Вони дають доступ до пацієнта з усіх боків, а це велика перевага при обстеженні дітей та пацієнтів, які страждають на клаустрофобію, а також огрядних пацієнтів.

Високопольні МР-томографи дають набагато якісніше й чіткіше зображення, дозволяють виконувати складніші та спеціалізовані обстеження.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РАДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР оснащений двома МРТ апаратами: високопольним МРТ Magnetom Aera (1,5 Тл) та середньопольним МРТ Magnetom C (0,35 Тл) виробництва Siemens — визнаного лідера на світовому ринку медичного обладнання.

 

БЕЗПЕКА І ПРОТИПОКАЗАННЯ

МРТ — абсолютно безпечний вид обстеження, навіть для дітей першого дня життя. Однак, попри на високу результативність МРТ, існують деякі протипоказання щодо цього виду обстеження.

Зверніть увагу! Проведення МРТ вам суворо протипоказане, якщо ви перебуваєте на першому триместрі вагітності або у вашому тілі є:

 • кардіостимулятор;
 • металевий імплантат;
 • металеві уламки;
 • програмований пристрій будь-якого виду;
 • імплантат внутрішнього вуха;
 • післяопераційна кліпса на судині;
 • інсулінова помпа;
 • внутрішні слухові апарати.

Протипоказаннями не є наявність стентів, металевих зубів, штучних протезів та суглобів, будь-яких немагнітних металоконструкцій. Такі елементи можуть спотворювати сигнал, що погіршує якість отриманих зображень. У такому разі лікар-радіолог може рекомендувати провести цей вид обстеження не на магнітно-резонансному, а комп’ютерному томографі.

 

ПІДГОТОВКА І ПРОВЕДЕННЯ ОБСТЕЖЕННЯ

Обстеження на МР-томографі зазвичай не вимагає спеціальної підготовки. Але слід зазначити, що обов’язковою умовою його проведення є нерухомість пацієнта. Тому дітям та пацієнтам, які не можуть лежати нерухомо тривалий час, обстеження проводиться з анестезією.

Саме обстеження триває в середньому від 20 хвилин до 1 години, залежно від клінічного завдання та складності обстеження.

 

ВИДАЧА РЕЗУЛЬТАТІВ

Після обстеження для встановлення чіткого діагнозу лікарю-рентгенологу необхідно переглянути та оцінити величезну кількість зображень, проаналізувати отриману інформацію, побудувати реконструкції та написати висновок. У середньому це триває від 1 до 2 годин. Іноді, у складніших діагностичних випадках, для уточнення діагнозу потрібно більше часу, і результат може бути виданий наступного дня. У випадках, які потребують невідкладної допомоги пацієнту, результати видаються протягом 30 хвилин після обстеження.

 

ЦІНИ

Ціни на послуги МРТ-діагностики в Харкові, що надаються «Європейським Радіологічним Центром», можна дізнатися на сайті в розділі «ЦІНИ», натиснувши на активне посилання, або за телефоном.

 

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha