- >
- >
- >
МРТ м'яких тканин в Харкові
М'які тканини складають 50% від маси тіла й розглядаються як окрема система органів. До них належать структури і функції тканинних компонентів організму – лімфатичних вузлів, судин, нервів, підшкірно-жирової клітковини, сухожиль, фасції, рихлої міжм'язової тканини, внутрішньом'язових і періневральних сполучнотканинних прошарків, синовіальної тканини та поперечносмугастих м'язів.
Зв'язковий апарат, мускулатура, підшкірно-жирова клітковина, шкіра, залози зовнішньої секреції, тобто м'які тканини, піддаються різним захворюванням. Різні методи обстеження дають різну ступінь точності й достовірності при конкретних патологіях конкретних структур організму. Для візуалізації мякотканинних структур оптимальним методом є магнітно-резонансна томографія (МРТ).
МРТ надає можливість побачити та оцінити мінімальні патологічні зміни в найдрібніших структурних елементах, таких як найтонші міжм'язові перетинки, волокна сухожиль і окремі м'язові пучки. МРТ не належить до методів променевої діагностики, отже, не здійснює шкідливого впливу на організм пацієнта.
Інформативність досліджень м'яких тканин доволі велика на високопідлоговому магнітно-резонансному томографі (потужність – від 1,5 Тл) і дає змогу роздивитися будь-які наявні зміни ніби під «збільшувальним склом».
Коли проводиться МРТ м'яких тканин:
- при травмах м'яких тканин;
- для моніторингу посттравматичних змін;
- з метою виявити осередок запалення в м'яких тканинах;
- для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних утворень (первинних, метастатичних);
- для уточнення характеристики злоякісного утворення (форми, розміру, локалізації, стадії та ступеня поширеності його в організмі);
- з метою проведення біопсії виявленого утворення у м'яких тканинах для подальшого гістологічного аналізу на наявність патологічних клітин.
МРТ дає змогу лікарю побачити у м'яких тканинах:
- розтягування, контузії м'язів, пошкодження сухожиль та їх ступінь;
- зміни після травми – жирову атрофію і фіброз, застарілі гематоми, рубцево-атрофічні зміни;
- запальні зміни – інфільтрацію тканин, абсцеси та флегмони;
- об'ємне утворення є злоякісним чи доброякісним (з контрастним посиленням).
Переваги МРТ – у значно більшому обсязі достовірної інформації, в необмеженій кількості проведення процедур (завдяки відсутності іонізуючого випромінювання) для відстеження динаміки змін після травми, уточнення діагнозу, наприклад, на предмет виявлення у м'яких тканинах утворень і запалень.
МРТ – абсолютно безпечний, нешкідливий метод обстеження. Можна проводити вагітним, новонародженим, без направлення.
У кабіну МРТ не можна заходити з кардіостимуляторами, водіями ритму, слуховими апаратами, металевими предметами, телефонами, наручними годинниками, ключами від машини, електронними носіями інформації, банківськими картами.
Як виконується процедура
Щоб пройти МРТ, спеціально готуватися не потрібно. Зніміть з себе всі речі, зроблені з будь-якого металу, наприклад, прикраси, годинники, здайте в камеру зберігання, разом із телефоном, ключами та банківськими картками. Медпрацівник проведе Вас у кабіну МРТ й допоможе лягти на стіл томографа. Якщо досліджуються м'які тканини кінцівок, застосовуються спеціальні поверхневі магнітні котушки. Завдяки ним знімки більш детальні. Для зручності пацієнта під досліджувані частини тіла підкладаються м'які валики. Іноді для інформативності діагностики м'яких тканин внутрішньовенно або перорально вводиться контрастна речовина. Процедура триває від півгодини до години (залежить від завдання дослідження).
Усі результати сканування обробляються комп'ютерною програмою.
У «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» дотримуються певних загальноприйнятих європейських стандартів проведення дослідження на МР-томографі, а висновок видається пацієнту у вигляді рентгенівської плівки, СD-диска та опису з підписом двох-трьох лікарів, які вивчали дані сканування, тобто існує «інша» думка.
Результати видаються не раніше ніж через 30 хвилин після проходження обстеження, але не пізніше ніж через 24 години. Час видачі результатів повідомляється після повного проходження обстеження.
Біль у животі: чому з'являється і як його позбутися?
Хто такий онколог і як його вибрати?
Аналізи крові: які бувають, що показують і як підготуватися?
Клініка доказової медицини:
- ✓ Профілактика
- ✓ Комплексна діагностика
- ✓ Лікування
- ✓ Хірургія
- ✓ Реабілітація