Logo

Розтин абсцесу м'яких тканин в Харкові

Імунна система призначена для захисту організму від інфекцій. Вона розпізнає та атакує патогенні мікроорганізми (бактерії, віруси, грибки), а також відіграє важливу роль у запобіганні розвитку раку та підтримці загального здоров'я організму.

При потраплянні в організм людини інфекції може розвинутись абсцес м'яких тканин. Видалити гнійний абсцес у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке абсцес

Абсцес – це локалізоване скупчення гною, зазвичай спричинене бактеріальною інфекцією. Процес утворення абсцесу шкіри:

  1. Інфекція. Початковим етапом є потрапляння хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, грибів, вірусів) у тканини організму через ушкодження шкіри чи слизових оболонок.
  2. Запалення. У відповідь на інфекцію в організмі починається запальний процес. Судини розширюються, кров наповнюється клітинами імунної системи, які переміщуються до місця інфекції для боротьби з патогенними мікроорганізмами.
  3. Фагоцитоз. Лейкоцити, особливо нейтрофіли, відіграють ключову роль у знищенні та поглинанні інфекційних агентів.
  4. Формування гною. У процесі фагоцитозу бактерії, мертві лейкоцити та клітинні залишки утворюють гній – рідину, що складається з води, відмерлих клітин та мікроорганізмів.
  5. Обмеження гною. Організм намагається обмежити інфекцію та гній, утворюючи фіброзну капсулу навколо осередка запалення.

Гнійні абсцеси можуть з'являтися на будь-якій ділянці шкіри чи слизової оболонки. Найчастіше абсцеси вражають сідниці, пахвові западини, основу хребта, область навколо ануса, піхви та пах. Запалення волосяного фолікула може призвести до утворення абсцесу, який називають фурункулом.

Причини появи абсцесу м'яких тканин

Найчастіше утворення абсцесів спричиняє бактеріальна інфекція, зазвичай викликана золотистим стафілококом. Патогенні мікроорганізми можуть проникнути в організм через пошкодження (поріз, прокол, опік), лімфатичним або гематогенним шляхом. Абсцес може виникнути після внутрішньом'язового уколу.

Ризик розвитку абсцесу (у тому числі постін'єкційного) підвищений у людей з ослабленою імунною системою Фактори ризику утворення абсцесів:

  • цукровий діабет;
  • злоякісне новоутворення;
  • зайва вага;
  • серповидноклітинна анемія;
  • хвороба Крона;
  • язвений коліт;
  • захворювання периферичних судин;
  • тяжкі травми та опіки шкіри;
  • синдром набутого імунодефіциту;
  • хіміотерапія;
  • алкоголізм чи зловживання наркотиками;
  • хронічні захворювання шкіри (екзема, акне);
  • порушення кровообігу;
  • недостатня гігієна шкіри;
  • безконтрольний прийом стероїдів.

Абсцеси можуть розпочатися в ділянці целюліту або в ураженій тканині, де накопичуються лейкоцити. Ризик абсцесу підвищується за наявності сторонніх тіл, гематоми, надмірного скупчення рідини в тканинах, ішемії та некрозі.

Симптоми та стадії абсцесу м'яких тканин

Термін розвитку постін'єкційного абсцесу залежить від типу патогенного мікроорганізму, загального стану здоров'я пацієнта. Наприклад, інкубаційний період (час від інфікування до появи перших симптомів) постін'єкційного абсцесу при зараженні золотистим стафілококом становить 4-10 днів. Стадії абсцесу м'яких тканин:

  1. Інфільтративна стадія. Відбувається первинне запалення в м'яких тканинах через інфекцію, кровоносні судини розширюються, призводячи до збільшення проникності судинної стінки, білі кров'яні клітини (переважно нейтрофіли) починають мігрувати в зону запалення.
  2. Абсцедуюча стадія. Інфекція утворює обмежений гнійник у м'яких тканинах, формується фіброзна капсула для стримування патогенів.
  3. Вирішення процесу. Настає після самостійного прориву гнійника або розтину абсцесу хірургічним шляхом.

Ознаки абсцесу можуть змінюватись в залежності від локалізації гнійника, вираженості запального процесу. Першим симптомом зазвичай є біль та почервоніння в ділянці абсцесу. При постін'єкційному абсцесі сідничної області больовий синдром може посилюватись при сидінні, гігієнічних процедурах.

Абсцес може виглядати як червоний, піднятий і набряклий горбок з серединкою білого або жовтуватого кольору (через гній). Інші симптоми абсцесу шкіри:

  • підвищена температура;
  • озноб та нудота;
  • надмірне потовиділення;
  • набряк шкірних покривів;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • Загальна слабкість;
  • тепла і тверда на дотик шкіра.

Також можливе утворення холодного абсцесу, єдиним симптомом якого є скупчення гною. Місцеві та загальні прояви запального процесу відсутні.

При відсутності лікування абсцесу м'яких тканин можуть розвинутися наслідки. Ускладнення включають поширення бактеріальної інфекції, кровотечу з судин, порушення функції органів.

При підозрі на наявність абсцесу слід звернутися до дерматолога. Лікар огляне уражені шкірні покриви, прийме рішення про можливість вилікувати абсцес без операції. Для розтину абсцесу дерматолог направляє пацієнта до хірурга.

Діагностика абсцесу м'яких тканин у Харкові

Абсцес зазвичай діагностується на основі даних фізичного огляду. При підозрі на множинні абсцеси м'яких тканин лікар може направити на УЗД для визначення їх локалізації та кількості. Для виявлення типу патогену лікар може взяти зразок рідини з абсцесу для дослідження.

Видалення абсцесу м'яких тканин у Харкові

Для лікування невеликих постін'єкційних абсцесів, розташованих поблизу поверхні шкіри, лікар може порекомендувати прикладати теплі компреси для забезпечення самостійного «прориву» гнійника. Етапи видалення абсцесу:

  1. Хірург обробляє шкіру над абсцесом антисептичним засобом для запобігання інфікуванню рани.
  2. Лікар використовує місцевий анестетик (лікарський препарат) для знеболювання області втручання.
  3. Лікар робить невеликий розріз у шкірі, отримуючи доступ до гнійного осередку.
  4. Лікар використовує інструменти, щоб відкрити абсцес та забезпечити дренування гнійного вмісту.
  5. Після розтину абсцесу лікар промиває рану антисептичними розчинами для запобігання повторній інфекції та забезпечення очищення рани.
  6. Лікар закриває рану стерильною пов'язкою.

При абсцесі м'яких тканин лікар може призначити антибіотики. Тривалість прийому антибактеріальних препаратів визначається лікарем та залежить від типу патогенного мікроорганізму.

Реабілітація після видалення абсцесу м'яких тканин

Загоєння після розтину абсцесу може зайняти від одного до двох тижнів. Набряк зберігається до трьох-п'яти днів. Після розтину абсцесу перев'язки потрібно робити щодня. До повного загоєння слід уникати тиску на рану, інтенсивних фізичних вправ, прийому гарячих ванн та відвідування лазень.

Для профілактики постін'єкційних абсцесів важливо суворо дотримуватися правил виконання ін'єкцій. Правила включають ретельну обробку шкіри до введення ін'єкції, використання стерильних шприців та голок, а також уникнення повторного використання матеріалів.

Записатися на розтин абсцесу м'яких тканин у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити вартість хірургічного лікування абсцесів можна також на сайті або по телефону в наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар