Logo

МРТ черевної порожнини в Харкові

Магнітно-резонансна томографія – це метод діагностики, який використовують для оцінки локальних патологічних процесів і їх детальної характеристики.

Іншими словами, дане обстеження дозволяє уважно вивчити вже виявлену проблему в кожному окремо взятому органі або виявити приховані ураження.

У черевній порожнині знаходяться такі органи як печінка, селезінка, підшлункова залоза, кишечник. Іноді навіть особистий лікар, направляючи на МР-дослідження черевної порожнини, має на увазі органи малого тазу (гінекологія або урологія). При оцінюванні кожного з цих органів є свої особливості МР-дослідження, використовуються різні протоколи сканування, своя послідовність, площини сканування та протоколи введення контрастної речовини.

Кишечник на цьому тлі – окрема розмова, він перистальтує й дає динамічні артефакти. Щоб його оцінити, потрібна особлива підготовка і навіть особливе положення пацієнта на столі. Якщо знехтувати цими важливими нюансами й відсканувати всі органи черевної порожнини одночасно, за допомогою «усередненого» протоколу сканування, то існує дуже високий ризик недообстежити той чи інший орган і пропустити пухлину.

Саме тому таке усереднене обстеження як МРТ черевної порожнини вважається неінформативним і не рекомендується для оцінювання різних захворювань органів черевної порожнини і малого таза.

Тому, коли не йдеться про онкозахворювання, органи черевної порожнини скануються за спеціалізованими протоколами, такими як:

  • МР холангіопанкреатографія (MRCP)
  • МРТ підшлункової залози (до- і постконтраст + MRCP)
  • МРТ печінки
  • МР ентерографія/колонографія

Інша ситуація з МРТ органів заочеревинного простору, до яких належать надниркові залози та нирки. В даному випадку всі органи розташовані в паравертебральних зонах, і складнощів з їх одномоментним скануванням не виникає.

Ситуація з органами малого таза (пряма кишка, сечовий міхур, матка з придатками у жінок або простата в чоловіків) в ідеалі потребує окремих спеціалізованих протоколів сканування на кожен з органів для їх адекватного оцінювання, але припускає й оглядове сканування для виявлення ураженої ділянки.

Що ж робити, якщо виникає необхідність в МР-обстеженні всієї черевної порожнини?

Існує кілька альтернатив. При планових оглядах і відсутності конкретних скарг найбільш економічним і безпечним методом буде проведення УЗД органів черевної порожнини. Для пацієнтів після 50 років, пацієнтів зі скаргами на дискомфорт у зоні живота або малого таза, або мають онкоспадковість, рекомендується проведення КТ тулуба з внутрішньовенним контрастним посиленням або КТ органів черевної області, або ж заочеревинного простору з внутрішньовенним контрастним підсиленням.

У разі, якщо лікарю необхідна саме МРТ, оптимальним варіантом буде проведення МРТ певної зони з оцінкою поширення в черевну порожнину. Наприклад: МРТ печінки; МРТ підшлункової залози; МРТ онкогінекології; МРТ простати; МРТ сечового міхура + перитонеальне стадіювання.

Таким чином буде проведене сканування тим протоколом, який передбачений саме для зазначеної клінічної задачі, плюс, оцінка ураження очеревини.

ВАЖЛИВО! Завжди, якщо йдеться про підозру на онкозахворювання або вже підтверджений онкопроцес, що потребує детального вивчення, необхідно проводити МРТ ураженого органу з додаванням перитонеального стадіювання!

Ціни на діагностику
Ціни на МРТ черевної порожнини
Ціна
Ціна зі знижкою
МР холангіопанкреатографія (MRCP) 1,5 Тл
4500 грн
4050 грн
МРТ підшлункової залози (до і пост контраст + MRCP) 1,5 Тл
4500 грн
4050 грн
МРТ підшлункової залози (до і пост контраст + MRCP) з контрастуванням 1,5 Тл
5500 грн
4950 грн
МРТ печінки 1,5 Тл
4000 грн
3600 грн
МРТ печінки з контрасуванням 1,5 Тл
5500 грн
4950 грн
МРТ селезінки 1,5 Тл
4000 грн
3600 грн
МРТ селезінки з контрастуванням 1,5 Тл
5500 грн
4950 грн
МР ентерографія / колонографія 1,5 Тл
5500 грн
4950 грн
МР ентерографія / колонографія з контрастуванням 1,5 Тл
7500 грн
6750 грн
МРТ печінки + МР - холангіопанкреатографія жовчних протоків печінки і підшлункової залози з контрастуванням 1,5 Тл
7500 грн
6750 грн

Біль у животі: чому з'являється і як його позбутися?

Біль у животі зазвичай спричинений гастроентерологічними (холециститом, гастритом), гінекологічними (міомою матки) та урологічними (інфекцією сечовивідних шляхів) захворюваннями.... >>

Хто такий онколог і як його вибрати?

За статистикою, у 2020 році було зареєстровано 18,1 млн випадків раку, з яких 9,3 млн у чоловіків та 8,8 млн у жінок.... >>

Аналізи крові: які бувають, що показують і як підготуватися?

Аналізи крові – це лабораторні дослідження, які застосовуються для оцінки стану здоров'я людини та виявлення можливих патологій у функціонуванні внутрішніх органів. Направити на дослідження крові може сімейний лікар або вузькопрофільний спеціаліст (наприклад, кардіолог, уролог, гінеколог, ендокринолог).... >>
pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

  • ✓ Профілактика
  • ✓ Комплексна діагностика
  • ✓ Лікування
  • ✓ Хірургія
  • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар