Logo

МРТ головного мозку в Харкові

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це високотехнологічний неінвазивний метод дослідження. У ньому використовуються радіохвилі та магнітне поле, а зчитувані томографом дані візуалізуються комп'ютером. У результаті доктор отримує докладне зображення органів, тканин і всіх структур тіла людини.

Це зображення можна як вивчати як на моніторі комп'ютера на місці обстеження, так і пересилати по мережі, роздруковувати або зберігати на зовнішні носії, наприклад, флешки або диски.

Отримані знімки надають лікарям безцінну інформацію, що дозволяє точно оцінити стан людських органів і діагностувати хвороби, що не можна виявити іншими діагностичними засобами, наприклад, рентгеном, ультразвуком або комп'ютерним томографом. У наш час МРТ – це найчутливіший метод отримання зображення головного мозку та інших органів і тканин голови.

Ваш лікар може призначити МРТ голови й головного мозку, якщо для точної діагностики йому потрібно побачити й оцінити такі зміни в головному мозку:

  • пухлини;
  • порушення розвитку;
  • судинні аномалії (наприклад, аневризма);
  • патологічні зміни в тканинах мозку в зв'язку з недоумством;
  • інсульт.

Також МРТ голови використовується, якщо необхідно провести оцінку наступних захворювань і станів:

  • захворювання внутрішнього вуха та очей;
  • травми;
  • хронічні захворювання нервової системи (розсіяний склероз);
  • захворювання гіпофіза;
  • головний біль.

Однак МРТ – зовсім не єдиний метод дослідження, який застосовується для діагностики патологій мозку. Часто для цього призначається КТ (комп'ютерна томографія).

Як МРТ, так і КТ дають змогу досліджувати стан найдрібніших структур організму. Однак у них зовсім різні принципи дії, а також чутливість (які тканини при якому обстеженні краще видно).

МРТ головного мозку – метод, що використовується для отримання детальних зображень мозку. Він уловлює магнітні поля, що генеруються тілом людини, і магнітний резонанс атомів водню. Найчастіше лише МРТ-дослідження може надати діагностичне зображення, необхідне для вибору правильного способу лікування. Цей метод дає точні результати при діагностиці розсіяного склерозу, судинних порушень і запалень у головному мозку.

Метод комп'ютерної томографії (КТ) призначається, якщо необхідно провести діагностику травм голови, гострої стадії інсульту. Цей метод ґрунтується на рентгенівських променях. По суті, комп'ютерний томограф – це високоточна рентгенівська установка, трубка якої «бігає» навколо пацієнта і робить знімки-проекції під різним кутом. Далі комп'ютер обробляє отримані знімки і підсумовує їх в об'ємне зображення.

Переваги методу МРТ-діагностики головного мозку:

Цей вид томографії створює чіткі й докладні знімки головного мозку. Тому МРТ – незамінний інструмент ранньої діагностики, а також оцінки численних захворювань, зокрема, пухлинних новоутворень.

З використанням МРТ лікарі мають можливість спостерігати й оцінювати структурні відхилення в головному мозку, одночасно аналізуючи його функції (функціональна МРТ мозку).

МРТ-діагностика – це можливість відстежити патологічні осередки, які можуть бути приховані за кістковою тканиною, і через це невидимі для інших методів обстеження.

МРТ – найчутливіший метод діагностики пухлинних захворювань і новоутворень головного мозку.

Хоча в основі МРТ-діагностики лежить вплив на тіло пацієнта потужного магнітного поля, метод абсолютно нешкідливий. Та оскільки потужне магнітне поле може пошкодити деякі імпланти, МРТ все ж протипоказане категоріям пацієнтів, у тілі яких є:

  • кохлеартні імпланти (функціональні замінники слухових апаратів);
  • кардіостимулятори;
  • стенти всередині судин;
  • кліпси на судинах;
  • штучні клапани серця.

Магнітно-резонансний томограф використовує властивість атомів водню «відгукуватися» у відповідь на магнітне поле, генеруючи сигнал, який розпізнається апаратом. Через те, що тканини (кістки, м'язи, судини та ін.) відрізняються за змістом водню і структурі, то їх сигнал різний. Томограф вловлює ці відмінності та створює на їх основі зображення органів і тканин.

У «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» для МРТ-досліджень використовується магнітно-резонансний томограф MAGNETOMC! Цей апарат допомагає лікарям точно й достовірно виявити патологію.

MAGNETOMC! являє собою сучасний томограф відкритого типу. Виробник, компанія SIEMENS, використовував при його створенні найновітніші розробки. Завдяки високій швидкості процедури час перебування пацієнта в апараті мінімізується. Будова МР-томографа дозволяє підійти до пацієнта практично з будь-якого боку (доступ 270°). Цей томограф дає дуже високу клінічну інформативність. Спеціальні програми та методики, величезний персональний досвід лікарів ЄРЦ забезпечують необхідну діагностичну інформацію.

До того ж, в ЄРЦ проводиться різновид МРТ-діагностики, яка називається «магнітно-резонансна ангіографія головного мозку». Вона видає детальне зображення великих судин мозку, при цьому використання контрастної речовини необов'язкове.

Великою перевагою діагностики в «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» є спеціальні програми і методики МР-томографії для обстеження дітей, зокрема й новонароджених із перших днів життя.

Як проходить обстеження

Під час МРТ головного мозку пацієнт лягає на кушетку томографа. Оскільки сканер під час роботи досить гучний, для запобігання дискомфорту пацієнту пропонують шумоізолюючі навушники. Сканування триває близько 45 хвилин. Для якісного сканування важливо, щоб пацієнт лежав нерухомо. Тому дітям і деяким дорослим може бути запропонована седація. При деяких обстеженнях головного мозку з метою більшої інформативності потрібне застосування контрастного посилення. Для цього пацієнту вводять через внутрішньовенний катетер нетоксичну контрастну речовину. Тканини, в які потрапляє контраст, стають краще видні на томографі. Також чітко візуалізуються пухлини, особливо злоякісні. На відміну від інших методів діагностики, кісткова тканина черепа не впливає на якість.

Контраст при МРТ головного мозку застосовують для діагностики патологій судин головного мозку. Дослідження створює тривимірну модель кровотоку, що дозволяє отримати проекцію окремих судин, роздивитися не лише їх стан, а й стан прилеглих тканин. Ця інформація допомагає поставити діагноз і вибрати правильну стратегію лікування.

Також МРТ головного мозку широко використовується в нейрохірургії та неврології.

Усі дослідження МР-томографії в ЄРЦ проводяться за направленням лікаря та за узгодження з лікарем-рентгенологом Центру.

Біль у животі: чому з'являється і як його позбутися?

Біль у животі зазвичай спричинений гастроентерологічними (холециститом, гастритом), гінекологічними (міомою матки) та урологічними (інфекцією сечовивідних шляхів) захворюваннями.... >>

Хто такий онколог і як його вибрати?

За статистикою, у 2020 році було зареєстровано 18,1 млн випадків раку, з яких 9,3 млн у чоловіків та 8,8 млн у жінок.... >>

Аналізи крові: які бувають, що показують і як підготуватися?

Аналізи крові – це лабораторні дослідження, які застосовуються для оцінки стану здоров'я людини та виявлення можливих патологій у функціонуванні внутрішніх органів. Направити на дослідження крові може сімейний лікар або вузькопрофільний спеціаліст (наприклад, кардіолог, уролог, гінеколог, ендокринолог).... >>
pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

  • ✓ Профілактика
  • ✓ Комплексна діагностика
  • ✓ Лікування
  • ✓ Хірургія
  • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар