Logo

УЗД судин голови та шиї в Харкові

Ультразвукове дослідження – один із найпоширеніших методів обстеження завдяки високій інформативності, безпеці та доступній ціні. Цей вид обстеження проводиться як базова діагностика в якості профілактичних оглядів і для допомоги лікарю у встановленні діагнозу.

УЗД судин шиї – це відмінний неінвазивний метод дослідження, який поєднує високу інформативність і низьку витратність для отримання попередньої інформації про морфологію судин, характер кровотоку і стан навколишніх тканин.

Найчастіше цю область дослідження називають ультразвуковим дослідженням сонних артерій. Безумовно, УЗД сонних артерій з доплерографією проводиться на наявність бляшок і для визначення їх розміру за оцінкою ступеня звуження просвіту (стенозу) і зміни характеру кровотоку, відшарування стінки (диссекції) з визначенням її ступеня і протяжності, зміни ходу артерії та оцінки гемодинамічної значущості (впливу на кровоток) даних змін. Але сонні артерії – це пара артерій, які, хоч і відповідають за основне кровопостачання головного мозку, працюють у комплексі з системою хребетних артерій. Ці артерії не менш важливі. На це вказує сама природа: недарма один із сегментів проходить у хребетному каналі, утвореному поперечними відростками шийних хребців, які «захищають» ці артерії.

Хребетні артерії можуть уражатися атеросклерозом, васкулітами різного походження, але можуть бути залучені в різні вертеброгенні (пов'язані з хребтом) процеси. Причому ці процеси можуть мати як компресійний (стискаючий), так і іррітаційний (подразнюючий, такий, що спричиняє спазм артерії) механізм. Ці процеси можуть мати місце як у звичайному положенні голови, так і при її різних рухах. У цьому допоможе розібратися вивчення хребетних артерій.

Багато в чому поступаючись томографічним методам дослідження даної області, ультразвукове дослідження судин шиї, по-перше, завдяки маловитратності та доступності може бути скринінговим методом (тобто методом відбору пацієнтів для поглибленого томографічного дослідження), по-друге, завдяки доплерографічним технологіям може оцінювати напрямок кровотоку та його швидкісні параметри (а це дає можливість оцінити тип порушень кровотоку, компенсованість виявлених порушень кровообігу).

Таким чином, ультразвукове дослідження дає змогу полегшити лікарю прийняття рішення щодо тактичних та лікувальних заходів, та для повної картини в неординарних випадках і при плануванні хірургічних втручань, звісно ж, потрібні уточнюючі методи обстеження, що включають ЯМРТ і СКТ.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

  • ✓ Профілактика
  • ✓ Комплексна діагностика
  • ✓ Лікування
  • ✓ Хірургія
  • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар