ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Запитати онлайн
Урологія / Онкоурологія

Урологія / Онкоурологія

До урологічної системи належать нирки, сечовід, сечовий міхур, у чоловіків ще передміхурова залоза та зовнішні статеві органи. 

На які симптоми необхідно звертати увагу? Це кров у сечі, часте або рідке сечовипускання, слабкість струменя сечі, зміна кольору сперми, зниження ерективної функції, біль у кістках або попереку, біль при сечовипусканні, схуднення, загальна слабкість. 

Прі лікуванні сечовивідної системи, як і інших патологій, спершу треба розібратися, з якою саме формою захворювання ми маємо справу: загальні проблеми, інфекція чи онкологія.

Усі ці проблеми потребують різних лікувальних підходів і навіть різних лікарів. У випадку з загальними проблемами сечовивідної системи пацієнт потребує лікування у нефроуролога, при інфекціях – у венеролога-інфекціоніста, а при онкології треба звертатися лише до онкоуролога.

Тому перший крок – це безумовно загальна консультація та визначення методів та обсягів діагностики. 

На ранніх стадіях захворювання може протікати без видимих проявів. Тому після 45 років усім чоловікам та жінкам рекомендовано самостійно проходити базову діагностику й негайно звертатися до лікаря за наявності будь-яких тривожних симптомів.

Базова діагностика включає в себе УЗД малого тазу та внутрішніх органів, загальний аналіз крові, онкомаркери, ПСА загальний/вільний.

При підозрі на наявність пухлин лікар може призначити додаткові методи діагностики, такі як КТ/МРТ/біопсія.

Пухлини можуть бути як доброякісними, так і злоякісними, і відповідно до цього потрібна своя тактика лікування. 

У доброякісних пухлин інша будова, вони не мають тенденції до міграції на сусідні органи й найчастіше не несуть особливої загрози для здоров’я. Крім того вони легко видаляються з тканин, і післяопераційна реабілітація протікає з більш позитивною динамікою. До доброякісних утворень слід віднести аденоми та ангіоміоліпоми.

Злоякісні пухлини мають ускладнений характер як у лікуванні, так і в діагностуванні на ранніх стадіях. У чоловіків це пов’язано з передміхуровою залозою, нирками, сечовим міхуром і яєчками. У жінок – з тілом матки та яєчниками. 

Сучасні лабораторні тести на онкомаркери та скринінгові програми діагностики дають змогу виявляти захворювання на початковій стадії та вирішувати проблему малоінвазивними хірургічними методами. Коли пухлина локалізується на обмеженій ділянці, можливість застосування органозберігаючих операцій зростає в рази. Важливе завдання хірургії – не лише провести хірургічне втручання, а й зробити це якісно, максимально безпечно для пацієнта й досягти найкращих показників онкологічного виживання. 

Якщо Вас турбують будь-які проблеми з сечовивідною системою, а Ви ще не знайшли собі професіонального уролога/нефроуролога/онкоуролога, запрошуємо Вас на консультацію до «Європейського Радіологічного Центру», в якому веде прийом один з найкращих фахівців у цій галузі Налбандян Тарон Альбертович.

 

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha