ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Діагностика раку дозволяє онкологу виявити злоякісне новоутворення, виявити кількість, розміри та локалізацію пухлин, а також підібрати курс терапії. Пройти обстеження організму на онкологію у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі»

Як перевіритися на рак?

Чоловікам та жінкам, особливо за наявності генетичної схильності (випадків раку в сімейному анамнезі), після 45 років необхідно проходити регулярне обстеження. Для діагностики онкології на ранній стадії раз на два-три роки після 50 років потрібно проходити КТ (комп'ютерну томографію за онкопротоколом – грудної та черевної порожнин, органів малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням).

Пройти діагностику раку необхідно при виявленні відхилень під час профілактичного огляду, наприклад затемнення на рентгені або змін на УЗД, високих або аномально низьких показників аналізів крові.

 • Показання для перевірки на рак:
 • гострі, тягнучі або ниючі болі в ділянці живота;
 • зміна харчових звичок (відраза від м'ясної їжі);
 • неприємний запах з рота;
 • головний біль, запаморочення та епізоди втрати свідомості;
 • часте, болісне або утруднене сечовипускання;
 • зміна форми та розміру молочних залоз;
 • кров'янисті виділення з сосків;
 • загальне нездужання та підвищена стомлюваність;
 • домішки крові в калі, сечі чи спермі;
 • збільшення лімфатичних вузлів та болючість при їх пальпації;
 • пожовтіння шкірних покривів та білків очей;
 • різка та значна втрата ваги;
 • загальна слабкість, зниження працездатності.

Перевіритися на онкологію необхідно при появі видимих або відчутних при пальпації утворень м'яких тканин. Пройти діагностику раку щитоподібної залози потрібно при вузлику під шкірою в ділянці шиї, появі захриплості, порушенні ковтання, припухлості лімфатичних вузлів та болі в шиї та горлі. Визначити рак допоможуть УЗД, комп'ютерна чи магнітно-резонансна томографії, за потреби – позитронно-емісійна томографія (ПЕТ-КТ), біопсія та гістологія.

Кровотеча з прямої кишки, постійні позиви до дефекації, хронічні діареї чи закрепи вказують на необхідність діагностики колоректального раку. Показаннями до діагностики раку кісток є наявність щільних нерухомих утворень у ділянці кісток чи суглобів, які можуть бути ознакою злоякісного новоутворення – остеосаркоми.

 

 

Аналізи на рак у Харкові

Після виявлення пухлини кишківника, шлунка, легень, молочної залози або іншого органу лікар направляє на лабораторні аналізи для встановлення доброякісної або злоякісної природи новоутворення.

Аналізи на рак:

 • гістологічний аналіз (виконується за допомогою біопсії, під час якої лікар спеціальним апаратом здійснює забір фрагмента тканини пухлини);
 • цитологічний аналіз (виконується за допомогою тонкоголкової біопсії, під час якої лікар голкою бере клітини пухлини на дослідження).

Імуногістохімічне дослідження (ІГХ) дає можливість визначити нозологічний вид пухлини, виявити первинний осередок, а також у низці випадків спрогнозувати варіант перебігу захворювання та ефективність лікування. Так, для діагностики раку молочної залози проводять виявлення рецепторів гормонів, що дозволяє визначити тип пухлини, призначити лікування та спрогнозувати перебіг хвороби (гормонпозитивні пухлини молочної залози мають більш сприятливий перебіг у порівнянні з гормоннегативними, які характеризуються швидким ростом).

Діагностика раку простати включає пальцеве ректальне дослідження та здачу аналізу на простатспецифічний антиген (ПСА, його фракції, загальна та вільна, а також їх співвідношення), який при онкології змінюється. При підозрі на рак простати також виконується трепан-біопсія з утворення, а при підтвердженні онкологічного процесу – МРТ простати з контрастом та КТ за онкопротоколом.

При підозрі на рак крові (лімфому, лейкоз) діагностика включає аналізи крові для перевірки рівня еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів та лейкозних клітин, а також комп'ютерну томографію, біопсію змінених лімфовузлів та кісткового мозку.

Для діагностики раку шлунка призначається відеогастроскопія, під час якої береться біопсія з пухлини та проводиться гістологічне дослідження матеріалу. Призначаються онкомаркери Са 72-4, РЕА. Для діагностики раку кишківника призначається колоноскопія, дослідження крові на раковоембріональний антиген. Для діагностики раку печінки призначається УЗД печінки, і при виявленні підозри на рак проводиться МРТ печінки, а також призначаються онкомаркери РЕА, АФП (альфафетопротеїн).

Діагностика раку яєчників включає первинний огляд у гінеколога, УЗД органів малого тазу, аналіз крові на онкомаркери (CA 125, HE4, індекс ROMA), за необхідності – МРТ органів малого тазу з контрастом та комп'ютерна томографія за онкопротоколом. А при – мазок Папаніколау, який береться під час гінекологічного огляду та тест на ДНК ВПЛ. При раку легень для діагностики призначається комп'ютерна томографія за онкопротоколом, бронхоскопія з цитологічним дослідженням змивів вмісту бронхів та біопсія з гістологічним дослідженням.

Діагностика раку в Харкові

Методи діагностики раку включають комп'ютерну, магнітно-резонансну та позитронно-емісійну томографію. При виявленні пухлини лікар визначає стадію раку згідно з міжнародною класифікацією TNM 8-ї редакції за трьома критеріями оцінки:

 • T – поширення первинної пухлини;
 • N – відсутність або наявність метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах та ступінь їх ураження;
 • M – наявність або відсутність віддалених метастазів.

Лікування онкологічного пацієнта визначає мультидисциплінарна комісія, до якої входять лікар-онколог, онкохірург, лікар-радіолог, хіміотерапевт, спеціаліст з променевої терапії та радіотерапії. Для кожного пацієнта оцінюється можливість хірургічного втручання, променевої терапії чи радіохірургії, підбираються препарати хіміотерапії, прописується програма реабілітації після лікування.

Записатися на діагностику ракових захворювань у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном або на сайті.

 

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha