ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

Здоровим людям необхідно уважно прислухатися до сигналів організму і вчасно проходити профогляд. У разі, якщо виникли підозри на хворобу, важливо пройти повноцінну і якісну діагностику. Це вимагає якісного обладнання, підвищеної відповідальності та професіоналізму лікарів. Для оцінки пухлинних уражень проводиться комп'ютерна або магнітно-резонансна томографії, при необхідності – ПЕТ-КТ, біопсія та гістологія.

При фактичному підтвердженні наявності пухлини важливо розробити правильний алгоритм лікування. В ідеалі це створення мультидисциплінарної комісії, до якої входять лікар-онколог, онкохірург, лікар-радіолог, хіміотерапевт, фахівець з променевої терапії та радіотерапії. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна послідовність дій, оцінюється можливість хірургічного втручання, променевої терапії або радіохірургії, підбираються найбільш ефективні під конкретний тип пухлини препарати хіміотерапії, а також прописується програма реабілітації після лікування.

Кожен етап містить свій внутрішній алгоритм дій, які дуже важливо виконувати.

Профогляд

Щорічний лікарський огляд рекомендований усім людям, а особливо:

 • якщо в родині були випадки онкозахворювань (обтяжений спадковий анамнез);
 • за наявності доброякісних пухлин і схильності до їх розвитку;
 • всім після 40 років;
 • людям зі шкідливими звичками, незбалансованими способом життя та харчуванням;
 • якщо людина піддається постійним стресам.

Всесвітня асоціація охорони здоров'я рекомендує:

 • жінкам, старшим за 35 років – УЗД грудей раз на півтора року;
 • жінкам, старшим за 50 років – мамографія грудей раз на два роки;
 • жінкам – щороку УЗД органів малого таза, щоб виключити патології шийки матки;
 • чоловікам, старшим за 45 років – УЗД простати раз на півтора року;
 • чоловікам і жінкам після 45 за обтяженої спадковості або «шкідливої» професії – УЗД всього організму раз на два роки, а також різні види ендоскопії (гастро-, колоно-) для виключення утворень у шлунково-кишковому тракті.

За бажання раз на 2-3 роки після 50 років можна провести КТ-сканування грудної та черевної порожнин.

ПОШУК ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Проводиться, якщо в пацієнта є якісь скарги на самопочуття, «дивні відчуття» або ж виявлені відхилення під час профогляду, наприклад, затемнення на рентгені або УЗД, погані аналізи крові, різка і значна втрата ваги, видимі оку або навпомацки утворення, загальне нездужання, підвищена стомлюваність, жовтизна шкіри або ж тривалий кашель.

На цьому етапі підтверджується наявність або відсутність утворення і визначається, доброякісне воно чи злоякісне.

При виявленні пухлини проводиться процедура стадіювання згідно з міжнародними протоколами TNM за трьома критеріями оцінювання:

T – поширення первинної пухлини;

N – відсутність або наявність метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах і ступінь їх ураження;

M – наявність або відсутність віддалених метастазів.

Іншими словами, це локальний критерій – оцінюється розмір і щільність пухлини, чи є проростання в сусідні органи, чи є ураження артерій і вен. Це потрібно для оцінювання – можна чи не можна оперувати дану пухлину.

І системний критерій – проводиться аналіз віддалених ділянок (голова, лімфовузли, кишечник), в які теоретично може поширитися (метастазувати) пухлина. Це потрібно для того, щоб під час лікування не пропустити віддалені ураження і вчасно вжити заходів.

Поширення первинних пухлин найчастіше відбувається в такі зони:

 • гінекологія – в лімфовузли та очеревину;
 • легені – в лімфовузли, наднирники та головний мозок;
 • кишечник – в лімфовузли, печінку, легені;
 • підшлункова залоза – в лімфовузли, печінку, очеревину;
 • печінка – в лімфовузли, очеревину, легені;
 • гортань – в лімфовузли, легені;
 • шлунок – в лімфовузли, печінку, очеревину;
 • урологія – в лімфовузли, кістки;
 • молочні залози – в лімфовузли, кістки, легені, головний мозок.

Це важливо знати пацієнтам, щоб не дивуватися, чому лікарі додатково обстежують зовсім не ті області, в яких виявлена проблема.

ОЦІНКА СТАДІЇ ЗАХВОРЮВАННЯ

Дане обстеження виконується на комп'ютерному томографі. Деякі процеси неможливо оцінити повністю на КТ, тоді додатково призначається МРТ (1,5 Тл).

Онкоскринінгу – дуже специфічне обстеження – воно проводиться за спеціально розробленим протоколом, потребує високої якості обладнання і спеціальної підготовки лікарів. В Україні такі обстеження проводять лише в кількох Центрах, а в Харкові їх можна пройти тільки в «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ».

ПІДГОТОВКА ДО ОБСТЕЖЕННЯ

Для найбільш достовірного результату лікарю необхідна повна інформація про скарги пацієнта, результати його аналізів, УЗД, рентгена.

Усі дослідження при підозрі на онкозахворювання завжди проводяться з внутрішньовенним введенням контрастної речовини. Кількість контрасту розраховується індивідуально для кожного пацієнта, виходячи з його ваги.

У більшості випадків обстежуються три зони: грудна, черевна, малий таз. Оскільки багато онкопроцесів поширюються в лімфовузли, обов'язково захоплюються лімфовузли шиї й тазу для оцінки повної картини захворювання.

У разі обстеження черевної порожнини або кишечника проводиться попередня підготовка пацієнта, яка триває 1,5-2 години. У цей час пацієнт п'є воду з додаванням спеціальних препаратів, які необхідні для наповнення досліджуваних органів. Це допомагає розправити стінки сечового міхура або петлі кишечника і дає можливість лікарю оцінити їх структуру. Іноді додатково проводиться чистка кишечника за допомогою проносного або клізми.

У «ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ» важливий комфорт пацієнтів. Тому в нас є ресепшн, зручні крісла для очікування, обладнані санвузли та засоби особистої гігієни.

Після обстеження пацієнту може бути призначене лікування в онколога, онкохірурга або хіміотерапевта.

ОЦІНКА ДИНАМІКИ

Цей етап проходить після проведеного хірургічного або медикаментозного лікування. Оцінка процесу проводиться відповідно до критеріїв RECIST.

Лікар-рентгенолог аналізує зміни процесу, порівнюючи поточне обстеження з попередніми:

 • при незначних змінах у 2-3% стан оцінюється як стабілізація процесу;
 • при видимих покращеннях більше ніж на 20-30% – як часткова відповідь на лікування;
 • при погіршенні на 20-30% – як прогресія захворювання.

При діагностиці та лікуванні онкозахворювань для досягнення максимально позитивного результату лікування необхідна злагоджена робота радіолога, онколога та хіміотерапевта. Саме для цього «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РАДІОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» активно бере участь у мультидисциплінарних консиліумах, під час яких лікарі можуть обговорити всі нюанси обстеження та лікування.

Обираючи Центр для обстежень, пам'ятайте, що будь-яке відхилення від його стандартів і протоколів при онкодіагностиці може обійтися вам втратою дорогоцінного часу та здоров'я.

 

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha