ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Онкодерматологія

Практично в усіх є родимки на тілі. Іноді вони можуть перетворюватися на злоякісні утворення шкіри, і тому їх бажано час від часу перевіряти. Для цього слід знати особливості цієї процедури.

Спочатку лікар повинен оглянути всю поверхню шкіри, а не тільки ті родимки, які вас турбують. Лікар використовує дерматоскоп для огляду, оскільки візуально зовні однакові утворення часто відрізняються й вимагають різного підходу до лікування. За допомогою дерматоскопу потрібно оглядати не всі родимки, а тільки ті, для яких є показання. Дерматоскопія (поверхнева епілюмінесцентна мікроскопія шкіри) — це оптичний метод візуальної діагностики утворень шкіри. Цей метод обстеження неінвазивний, тобто не передбачає ушкоджень шкірних покривів. З його допомогою можна детально розглянути колір і мікроструктуру різних шарів шкіри — епідермісу, дермо-епідермального з’єднання, папілярної дерми.

Обстеження почнеться в затишному кабінеті, де лікар вивчить вашу історію хвороби, вислухає скарги або тривоги, поставить низку запитань, а також відповість на ваші запитання.

Саме обстеження проходить абсолютно безболісно. Спершу лікар візуально оглядає родимку, а далі переходить до обстеження з дерматоскопом. У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РАДІОЛОГІЧНОМУ ЦЕНТРІ використовується сучасний дерматоскоп Heine Delta 30 від світового лідера виробництва діагностичної оптики, який дає можливість проводити огляд на високому рівні. При огляді через дерматоскоп на новоутворення направляється сильне джерело світла, яке здатне просвітити всі шари шкіри. При цьому лікар також може збільшити й детальніше розглянути, чи небезпечне конкретно це утворення, і чи може воно в найближчому майбутньому стати небезпечним. Під час огляду за дерматоскопі також робиться фотографія. Фотографія додається у висновок разом з описом. Це потрібно для повторного обстеження, щоб лікар міг помітити найменшу зміну в структурі утворення й виявити ознаки його переростання у злоякісне.

Потім лікар розповідає про подальші рекомендовані дії для пацієнта. Залежно від результатів обстеження, рекомендації можуть бути різними: це може бути видалення небезпечного утворення, повторні обстеження через певний проміжок часу, а також рекомендації щодо запобігання меланомам через зміну повсякденних звичок. Частота проведення дерматоскопії дуже індивідуальна. Як мінімум, потрібно хоча б раз на рік проводити самообстеження і, якщо є утворення, які вас бентежать, то варто відразу ж звернутися до лікаря на огляд.

Основні переваги дерматоскопії:

  • безпека — обстеження жодним чином не впливає на організм;
  • зручність — не потрібно жодної підготовки;
  • швидкість — огляд одного новоутворення займає всього кілька хвилин.

Проведення дерматоскопії рекомендується:

  • перед видаленням будь-якого шкірного утворення!
  • людям зі світлою шкірою і світлим волоссям (фототип I–II);
  • якщо розмір родимки перевищує 0,5 см;
  • людям зі спадковими ускладненнями (меланома в родичів);
  • людям із наявністю меланоми шкіри в анамнезі;

- при збільшенні родимки в розмірах, ущільненні, зміні в кольорі й рівномірності забарвлення, появі запалення навколо родимки, тріщинах, лущенні, утворенні виразки. Кожна з цих ознак може свідчити про переродження родимки у злоякісне утворення. За допомогою дерматоскопії грамотний фахівець здатний зробити висновок про ступінь безпеки шкірного утворення на основі даних про його форму й колір. Завдяки дерматоскопії можна виявити меланому та інші злоякісні новоутворення на найбільш ранній стадії, що значно збільшує шанси пацієнта на повне одужання.

Деякі родимки лікар сфотографує і збереже в базі. Це необхідно для спостереження за родимкою в динаміці. І якщо вам призначили прийом через кілька місяців — обов’язково приходьте, навіть якщо вас нічого не турбує.

Дерматоскоп — це техніка, він не замінює лікаря. Адже дерматоскопія — це глибокий аналіз отриманих зображень, а не самі зображення.

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha