Logo

Блефаропластика (операція на повіках) в Харкові

Блефаропластика – пластична операція, яка допоможе скоригувати форму та розмір очей, прибрати мішки та грижі під очима, позбутися навислої повіки. Зробити пластичну хірургію верхніх та нижніх повік у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до пластичного хірурга та пластику повік ведеться цілодобово.

Що таке блефаропластика

Блефаропластика – це пластична операція, яка спрямована на покращення зовнішнього вигляду та функціональності, виправлення дефектів та вікових змін повік. Зазвичай пластична операція на повіках включає видалення надлишкової шкіри та жирової тканини з нижньої або верхньої повіки.

Показання до блефаропластики

Блефаропластика потрібна для корекції повік та їх форми, зміни розрізу очей. Показання до блефаропластики:

 • вікові зміни (мімічні зморшки);
 • асиметричність повік;
 • деформація форми та контуру очей;
 • заворот повік (ентропіон);
 • нависання верхньої повіки;
 • надлишок шкіри в області повік;
 • опущені куточки очей;
 • випинання очного яблука;
 • опущення верхньої повіки (птоз);
 • надмірна відкритість слізного каналу.

Блефаропластика в молодому віці може проводитися для корекції вроджених та набутих деформацій повік. Пластична операція також потрібна для усунення мішків під очима, які не зникають самостійно після відновлення режиму харчування та сну. Блефаропластику роблять за наявності жирових гриж в області верхньої або нижньої повіки.

Східні повіки, характерні для азіатської етнічної групи, часто позбавлені природної подвійної складки у верхній повіці. Блефаропластика східних повік дозволяє створити складку, надаючи очам більш відкритого та виразного вигляду. Блефаропластика «лисячих очей» часто застосовується для корекції куточків очей, роблячи їх більш піднятими.

Блефаропластика та підтяжка обличчя – це комбінована хірургічна процедура, спрямована на покращення зовнішнього вигляду очей та контурів обличчя одночасно. У ході процедури проводиться корекція верхніх та нижніх повік, а також підтяжка тканин обличчя для усунення ознак старіння та покращення контурів.

Види блефаропластики

Блефаропластику класифікують залежно від зони проведення пластичної операції.

Види блефаропластики

Тип

Характеристика

Верхня блефаропластика

При верхній блефаропластиці хірург видаляє надлишки шкіри та жирової тканини верхньої повіки. Пластична операція може включати підняття брів. Ціна верхньої блефаропластики залежить від об’єму втручання.

Нижня блефаропластика

При нижній блефаропластиці проводиться корекція нижньої повіки. Процедура може включати підтяжку середньої лицьової частини для покращення контурів обличчя та корекції опущених тканин.

Кругова блефаропластика

Кругова блефаропластика є одномоментною пластикою верхніх і нижніх повік. Процедура може включати корекцію мішків під очима та підтяжку для комплексного покращення зовнішнього вигляду в області очей та обличчя.

Розрізняють два основні методи блефаропластики – класичний та транскон'юнктивальний. Відмінність транскон'юктивальної блефаропластики від звичайної полягає в тому, що доступ до нижньої повіки здійснюється через кон'юнктиву (внутрішній бік повіки).

Яких результатів можна досягти за допомогою блефаропластики

Завдяки блефаропластиці можна прибрати грижі та мішки під очима, видалити навислу повіку. Можливі результати блефаропластики:

 • підтягнутість шкіри навколо очей;
 • усунення зморшок та складок;
 • виражені контури очей;
 • покращення поля зору (за рахунок видалення зайвої шкіри);
 • візуальне збільшення очей.

Усунення надлишкової шкіри та жирової тканини може знизити напруження та дискомфорт, пов'язаний із частим кліпанням та натягнутістю в області очей. Блефаропластика може відновити нормальну функцію повік.

Блефаропластика допомагає усунути асиметрію очей шляхом корекції форми та положення повік. Хірургічне втручання дозволяє вирівняти контури та висоту повік.

Підготовка до блефаропластики

Напередодні пластики верхніх та нижніх повік необхідна консультація пластичного хірурга для визначення побажань пацієнта та виключення протипоказань до операції. Підготовка до блефаропластики:

 • корекція прийому антикоагулянтів за узгодженням із лікарем;
 • відмова від алкоголю за 48 годин до операції;
 • обмеження тютюнопаління (не можна курити в день проведення підтяжки очей та повік);
 • дотримання дієти (відмова від жирного та смаженого за день до процедури);
 • відмова від нанесення декоративної косметики на обличчя.

Лікар також оцінює гостроту зору, тонус повік, стан зорового нерва та окорухових м'язів. За потреби пацієнту призначається консультація офтальмолога.

Аналізи перед блефаропластикою в Харкові

Напередодні кругової, верхньої та нижньої блефаропластики повік пацієнту необхідно здати аналізи та пройти інструментальні дослідження. Аналізи перед хірургічною підтяжкою повік:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • тест на вірус імунодефіциту людини;
 • дослідження крові на сифіліс;
 • тести на гепатити В та С;
 • коагулограма (тест на згортання крові);
 • тести на креатинін та глюкозу.

Для оцінки стану здоров'я пацієнта перед операцією направляють на електрокардіографію (ЕКГ), яка діє протягом одного місяця. ЕКГ допомагає виявити патології серцевого ритму, які можуть вплинути на безпеку проведення блефаропластики однієї або обох повік.

Лабораторні дослідження проводяться для виключення протипоказань до пластичної операції очей та повік. Протипоказання до підтяжки повік:

 • порушення згортання крові;
 • неконтрольований цукровий діабет;
 • підвищений внутрішньочерепний або внутрішньоочний тиск;
 • хронічні захворювання на стадії загострення;
 • інфекційний чи запальний процес в організмі;
 • злоякісні новоутворення;
 • вагітність та період грудного вигодовування;
 • анемія (малокрів’я);
 • підвищений артеріальний тиск (гіпертонія);
 • системні захворювання крові;
 • захворювання щитоподібної залози;
 • порушення структури м'язової тканини (міопатія);
 • тяжкі серцево-судинні патології (наприклад, серцева недостатність).

Блефаропластика та підтяжка брів не проводяться при запаленні рогівки (кератиті), кон'юнктиви (кін'юнктивіті) та століття (блефарит), синдромі «сухого ока». Протипоказання до відкритої та транскон'юктивальної блефаропластики також включають наявність ячменю або халязіону.

Етапи блефаропластики в Харкові

Верхню, нижню та кругову блефаропластику роблять під загальною або місцевою анестезією. Етапи пластичної операції на повіках:

 1. Антисептична обробка повік, щоб уникнути інфікування під час хірургічного втручання.
 2. Введення місцевого анестетика для запобігання болю та дискомфорту.
 3. Хірург маркує області навколо очей, визначаючи точні місця розрізів залежно від мети операції.
 4. Лікар робить невеликі розрізи в області природних складок шкіри (за класичним методом) або отримує доступ через кон'юнктиву (при транскон'юктивальному методі).
 5. Хірург акуратно видаляє надлишки шкіри, жирової тканини та м'язів, коригує форму та розмір повік, розріз очей.

Після завершення блефаропластики лікар накладає шви. Тривалість пластичної операції на повіках залежить від типу та методу втручання, цілей блефаропластики, проте зазвичай не перевищує однієї години.

Ймовірність наслідків після операції мінімальна. Ускладнення після блефаропластики можуть включати набряк та невеликі синці протягом тижня. Інших ускладнень при правильно виконаній операції немає.

Кругова блефаропластика в Харкові

Кругова блефаропластика – це пластична операція, спрямована на корекцію верхніх та нижніх повік. Ефект операції включає усунення ознак старіння в області очей та повік, візуальне омолодження обличчя. Пацієнти відзначають покращення контурів повік, зменшення набряклості та усунення мішків під очима.

Реабілітаційний період після кругової блефаропластики триває близько місяця. Реабілітація після кругової блефаропластики включає відмову від різких рухів (наприклад, нахилів голови), нанесення косметики, зайвого тертя та тиску на область повік, прийому гарячого душу та ванни протягом трьох-чотирьох днів після операції. Уточнити ціну кругової блефаропластики можна на сайті «Європейського Радіологічного Центру» або по телефону.

Верхня блефаропластика в Харкові

Верхня блефаропластика допоможе покращити зовнішній вигляд верхніх повік і надати очам більш відкритого вигляду шляхом видалення надлишків шкіри та жирової тканини. Пластична операція дасть можливість покращити поле зору, звільнивши область верхніх повік від опущених тканин, які можуть заважати видимості.

Блефаропластика проводиться для формування «погляду Клеопатри», ефект досягається за допомогою невеликого підняття зовнішнього куточка очей. У результаті форма очей стає мигдалеподібною та більш відкритою.

Блефаропластика при птозі спрямована на підйом опущеної верхньої повіки, щоб відновити її нормальне положення та забезпечити правильну функцію зору. У ході операції хірург видаляє надлишки шкіри, жирової тканини і, за необхідності, коригує м'язи, щоб верхня повіка знову піднялася до потрібного рівня. Уточнити ціну корекції верхньої повіки можна по телефону в наших операторів або на сайті «Європейського Радіологічного Центру».

Нижня блефаропластика в Харкові

Нижня блефаропластика виконується для корекції ознак старіння в області нижніх повік, допомагає усунути мішки та зменшити набряклість шляхом видалення надлишків шкіри та жирової тканини. За допомогою нижньої жирозберігаючої блефаропластики можна покращити контур і форму нижніх повік.

Видалення гриж під очима за допомогою блефаропластики допомагає усунути опуклість у ділянці нижніх повік. Під час операції хірург видаляє зайві жирові відкладення та підтягує шкіру, що дозволяє згладити ділянку під очима та відновити природний контур обличчя.

Відкрита нижня блефаропластика в Харкові

Відкрита нижня блефаропластика – це хірургічна операція, спрямована на виправлення дефектів та вікових змін на нижніх повіках. Проводиться за наявності великої кількості шкіри. Під час операції лікар проводить видалення надлишків шкіри, жирової тканини, а також здійснює підтяжку для покращення зовнішнього вигляду, зменшення набряклості або тьмяності в області нижньої повіки.

Транскон'юктивальна блефаропластика в Харкові

Трансконьюктивальна нижня блефаропластика – це вид пластичної операції нижньої повіки. Особливість техніки проведення транскон'юктивальної блефаропластики полягає в отриманні доступу через кон'юнктиву (внутрішній бік повіки), що дозволяє уникнути зовнішніх розрізів. Транскон'юктивальна блефаропластика робиться під загальною анестезією.

Транскон'юктивальна блефаропластика часто використовується для видалення надлишків жирової тканини та покращення контуру нижньої повіки. Через внутрішній доступ мінімізується ризик шрамів та дефектів шкіри. Показання для транскон'юктивальної блефаропластики – це мішки під віками без зайвої шкіри.

Транскон'юктивальна блефаропластика з ліпофілінгом – це хірургічна процедура, коли надлишки жирової тканини видаляються через внутрішній бік повіки. Потім проводиться ліпофілінг, при якому зібраний жир вводиться в область під очима для заповнення зморшок, зменшення опуклості або корекції нестачі об'єму. Транскон'юктивальна блефаропластика з перерозподілом жирових пакетів допомагає досягти природного та довготривалого покращення зовнішнього вигляду очної зони.

Відновлення після транскон'юктивальної блефаропластики триває близько тижня. Реабілітація після транскон'юктивальної блефаропластики передбачає відмову від носіння контактних лінз, тиску та тертя в області очей, нанесення декоративної косметики, ламінування вій. Уточнити ціну транскон'юктивальної блефаропластики у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна по телефону або на сайті.

Корекція мішків під очима в Харкові

Малярні мішки (суфи) – це утворення, які складаються з підшкірно-жирової клітковини, зазвичай локалізуються в області вилиць. Також мішки під очима можуть знаходитися в області нижніх повік. Блефаропластика допомагає позбутися малярних мішків завдяки видаленню надлишків жирової тканини з висіченням або без висічення шкіри.

Зміна форми та розміру очей у Харкові

Блефаропластика допоможе змінити форму та розмір очей шляхом видалення надлишкової жирової тканини та розтягнутої шкіри, проведення корекції та підтяжки в області повік. У результаті покращується контур, а очі стають виразнішими.

Усунення навислої повіки в Харкові

Блефаропластика допомагає прибрати навислу повіку шляхом видалення надлишків шкіри, жирової та м'язових тканин в області верхньої повіки. Блефаропластика дозволяє підтягнути шкіру в ділянці повіки й повернути її у правильне положення.

Реабілітація після блефаропластики в Харкові

Після блефаропластики пацієнт може відчувати дискомфорт та біль в області проведення операції. Набряк є нормою, зазвичай наростає через 48-72 години після операції через реакцію організму на ушкодження тканин. Виражені набряки минають через 7-10 днів.

У перші кілька днів після блефаропластики у чоловіків і жінок можуть спостерігатися синці, сльозоточивість, підвищена чутливість до світла, двоїння в очах. Термін реабілітації після блефаропластики зазвичай не перевищує двох-чотирьох тижнів.

Після блефаропластики пацієнту потрібно дотримуватися деяких обмежень, які допоможуть прискорити одужання та запобігти розвитку ускладнень (наприклад, інфекції). Тривалість обмежень визначається лікарем індивідуально, проте зазвичай становить чотири-сім днів. Реабілітація після блефаропластики:

 • відмова від інтенсивних фізичних навантажень та підняття важких предметів;
 • обмеження різких рухів (кивків та нахилів голови);
 • утримання від нанесення на область повік та вій косметики;
 • відмова від алкогольних напоїв та куріння;
 • уникнення тиску та тертя очей;
 • відмова від відвідування саун, лазень, соляріїв;
 • уникнення купання в басейнах та відкритих водоймах.

Відразу після відкритої та закритої блефаропластики не можна сідати за кермо через ризик помутніння, двоїння в очах, сльозоточивості. Рекомендується відмовитися від носіння контактних лінз до повного загоєння повік.

При проведенні блефаропластики влітку важливо захистити шкіру від інтенсивного сонячного випромінювання. З собою рекомендується взяти сонцезахисні окуляри, які потрібно буде надіти одразу після операції та носити протягом кількох днів після неї.

Повіки після блефаропластики зазвичай повністю загоюються протягом місяця (за умови дотримання всіх рекомендацій лікаря). Шрам після блефаропластики не видно, оскільки він захований у природній складці шкіри.

Записатися на консультацію пластичного хірурга та корекцію повік у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну блефаропластики в Харкові можна також на сайті або по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар