Logo

Реконструктивна ринопластика (відновлення хрящів носа) в Харкові

Відновити хрящі носа після травми або опіку, скоригувати носову перегородку, кінчик та крила носа допоможе пластична операція. Зробити реконструктивну ринопластику в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до лікаря та хірургічне відновлення носа проводиться цілодобово.

Що таке реконструктивна ринопластика

Реконструктивна ринопластика – це хірургічна операція, спрямована на корекцію носа після травм, захворювань чи вроджених дефектів. Реконструкція носової перегородки, кінчика та крил носа може включати корекцію структури носа для покращення дихання або відновлення його нормальної форми та функціональності. Ціна реконструктивної ринопластики варіюється в залежності від складності операції.

Показання до реконструктивної ринопластики (відновлення хрящів носа)

Ринопластика допомагає при кривому хрящі носа, коригуючи його форму та положення, щоб відновити нормальну анатомію носа та покращити його функцію. Інші показання до реконструктивної ринопластики:

  • уроджені патології кістково-хрящових тканин;
  • виражена горбинка на носі;
  • асиметричний, відвислий, потовщений або роздвоєний кінчик носа;
  • травма (наприклад, перелом носа зі зміщенням);
  • утруднене носове дихання;
  • викривлення носової перегородки;
  • пошкодження тканин носа (наприклад, через термічний або хімічний опік);
  • великі ніздрі чи розширені крила носа;
  • набута чи вроджена деформація раковин носа;
  • асиметрія носової кістки.

Клацання хряща в носі можуть виникати через порушення його нормального руху, тертя або нестабільності хрящових структур. Ринопластика допоможе позбутися клацань, коригуючи форму і положення хрящів, зміцнюючи їх і усуваючи джерела тертя або зміщення, що сприяє покращенню функціональності та зменшенню дискомфорту.

Які тканини використовуються для реконструкції хрящів носа в ЄРЦ

Для реконструкції хрящів носа під час реконструктивної ринопластики можна використовувати різні типи тканин. Найчастіше для пересадки хряща в ніс застосовуються автотрансплантати (власні тканини пацієнта): хрящі з носової перегородки, вушної раковини або ребер. У деяких випадках можуть використовуватися синтетичні матеріали або донорські хрящі, якщо це необхідно для досягнення бажаного результату та забезпечення міцності й функціональності носа (наприклад, при нестачі хрящів носа пацієнта).

Яких результатів можна досягти за допомогою реконструктивної ринопластики

Реконструктивна ринопластика допоможе відновити нормальну форму та функцію носа після травм чи хірургічних втручань. Також операція дозволить виправити вроджені дефекти, покращити дихальні функції, скоригувати викривлення носової перегородки, зробити реконструкцію кінчика та крил носа.

Підготовка до реконструктивної ринопластики

Напередодні операції обов'язковою є консультація пластичного хірурга, який проведе фізикальний огляд, призначить лабораторні та інструментальні дослідження. Підготовка до реконструктивної ринопластики:

  • рентген. Рентгенографічне дослідження допомагає оцінити стан кісткових структур носа, виявити можливі переломи, аномалії або зміни, які можуть вплинути на операцію. Рентгенографія дозволяє хірургу спланувати оперативне втручання та уникнути пошкоджень кісткових елементів;
  • магнітно-резонансна томографія МРТ дозволяє отримати детальне зображення хрящів та м'яких тканин носа. Дослідження допомагає у плануванні операції, виявленні потенційних проблем та визначенні точного об’єму реконструкції;
  • електрокардіографія. ЕКГ використовується для оцінки стану серцево-судинної системи пацієнта, що є важливим для безпечного проведення анестезії. Дослідження дозволяє виявити можливі проблеми з серцем та спланувати хід операції.

Перед операцією важливо повідомити лікаря про прийом антикоагулянтів (препаратів, що впливають на згортання крові). За необхідності пластичний хірург призупинить їх прийом або змінить дозування препарату для запобігання кровотечам під час операції.

За 24 години до хірургічного втручання важливо відмовитись від алкогольних напоїв, за три-чотири години – від куріння. Від їжі та води потрібно утриматися за шість годин до операції.

Аналізи перед реконструктивною ринопластикою в Харкові

Для виключення протипоказань до операції лікар призначає лабораторні дослідження. Аналізи перед реконструктивною ринопластикою:

  • загальний аналіз крові;
  • тести на гепатити В та С;
  • дослідження на сифіліс;
  • аналіз на вірус імунодефіциту людини;
  • коагулограма (тест на згортання крові);
  • дослідження на глюкозу.

Реконструктивна ринопластика не проводиться при неконтрольованому цукровому діабеті, порушеннях згортання крові, загостренні хронічних захворювань, гіпертонії третього ступеня. Вірусні та бактеріальні інфекції, запалення придаткових пазух носа, вагітність є тимчасовими протипоказаннями до операції.

Етапи реконструктивної ринопластики в Харкові

Перед корекцією деформації носа обов'язково проводиться оцінка ушкоджень. На консультації перед реконструктивною ринопластикою пластичний хірург проводить фізичний огляд та призначає візуалізаційні дослідження (рентген чи МРТ). Це допомагає хірургу визначити рівень ушкодження та спланувати хід операції. Етапи реконструктивної ринопластики:

  1. Планування операції. На основі оцінки ушкодження хірург розробляє план операції. На етапі планування лікар обирає техніку хрящової трансплантації чи реконструкції, а також визначає тип анестезії.
  2. Трансплантація хряща. При сильному пошкодженні чи руйнуванні хряща носа можлива реконструктивна ринопластика з забором реберного чи вушного хряща, з використанням синтетичних матеріалів. Хірург формує трансплантат відповідно до анатомічних особливостей носа пацієнта.
  3. Хірургічна корекція деформації носа. Під час операції хірург здійснює доступ до пошкодженої ділянки через невеликі розрізи. Лікар вставляє та фіксує трансплантат або реконструює існуючий хрящ, щоб виправити форму та відновити функцію носа.
  4. Фіксація та загоєння. Після реконструкції крил носа хірург фіксує ніс спеціальними шинами або пов'язками, щоб забезпечити правильне загоєння та мінімізувати рух.

Найчастіше реконструктивну ринопластику роблять під загальною анестезією. Реконструктивна ринопластика триває від двох до чотирьох годин.

Залежно від локалізації доступу виділяють відкриту та закриту ринопластику. При відкритій реконструктивній ринопластиці хірург робить розріз через колумелу (перемичку між ніздрями), що дає змогу отримати прямий доступ до внутрішніх структур носа. Зазначений метод забезпечує відмінну видимість і точність при корекції складних деформацій та реконструкції хрящів. Закрита реконструктивна ринопластика проводиться через внутрішні розрізи в ніздрях, що мінімізує видимі шрами.

Реконструктивна ринопластика при вроджених патологіях у Харкові

Реконструктивна ринопластика при вроджених патологіях допомагає виправити структурні дефекти носа (наприклад, щілину губи та піднебіння, відсутність або деформацію носових хрящів і кісток). Операція спрямована на відновлення нормальної анатомії та функції носа, що включає корекцію форм та розмірів носових структур для покращення дихання та зовнішнього вигляду. У разі вроджених патологій ринопластика часто проводиться у дитячому віці, щоб мінімізувати психологічний дискомфорт та сприяти нормальному розвитку лицьових структур.

Вторинна (повторна) реконструктивна ринопластика в Харкові

Вторинна реконструктивна ринопластика проводиться для виправлення чи покращення результатів попередньої операції, яка не дала бажаних результатів або спричинила ускладнення. Повторна реконструктивна ринопластика може бути необхідна через асиметрію, дефекти, що залишилися, рубцеву тканину або функціональні проблеми (наприклад, утруднене дихання).

Повторна ринопластика є складнішою, тому що вона часто включає виправлення рубцевої тканини та змін, спричинених першою операцією. Хірург стикається з обмеженими ресурсами хряща та шкіри, що потребує використання додаткових трансплантатів (наприклад, реберного хряща). Також підвищена складність пов'язана з необхідністю відновити та скоригувати вже змінені анатомічні структури.

Реконструктивна ринопластика після опіків та травм у Харкові

Реконструктивна ринопластика після опіків і травм допомагає відновити форму та функцію носа, який може бути деформований через термічні та хімічні опіки, переломи, глибокі рани чи інші травматичні ушкодження. Процедура включає корекцію та реконструкцію кісткових та хрящових структур, а також відновлення шкіри та м'яких тканин.

Операція особливо ефективна після опіків, що пошкодили зовнішні та внутрішні шари носа, та травм, що спричинили значні зміни в анатомії носа. В результаті пацієнти можуть не лише покращити зовнішній вигляд носа, а й відновити нормальне дихання та нюхові функції.

Реконструктивна ринопластика з забором реберного хряща в Харкові

Реконструктивна ринопластика з забором реберного хряща проводиться у випадках, коли потрібна значна кількість хрящового матеріалу для відновлення або корекції носа (наприклад, при складних деформаціях чи після травм). Особливість процедури полягає в тому, що хрящ береться з ребра пацієнта, що забезпечує достатню міцність та гнучкість для формування нових структур носа.

Операція проводиться у два етапи під загальною анестезією. На першому етапі хірург робить невеликий розріз на грудях, щоб отримати доступ до ребра, акуратно видаляє частину хряща, зберігаючи його цілісність для подальшого використання. На другому етапі хрящ трансплантують у ніс, формуючи та зміцнюючи необхідні структури, щоб досягти бажаного естетичного та функціонального результату.

Реабілітація після реконструктивної ринопластики

Після реконструктивної ринопластики можливі припухлість, синці, біль та дискомфорт в області носа. Набряк після реконструктивної ринопластики виникає через запальну реакцію організму на хірургічне втручання, що призводить до накопичення рідини в тканинах.

Відновлення після реконструктивної ринопластики може тривати від двох тижнів до трьох-чотирьох місяців. Прискорити загоєння та уникнути ускладнень (наприклад, інфекцій, рубців) після реконструктивної ринопластики допоможуть дотримання всіх рекомендацій лікаря після операції. Реабілітація після реконструктивної ринопластики:

  • захист шкірних покривів від інтенсивного сонячного проміння;
  • заміна окулярів контактними лінзами до повного загоєння тканин носа;
  • обмеження алкоголю та тютюнопаління;
  • утримання від тиску та тертя тканин;
  • відмова від вживання холодних напоїв;
  • утримання від переміщення літаком;
  • сон на спині (на боці чи животі спати не можна);
  • відмова від відвідування громадських басейнів;
  • утримання від купання у відкритих водоймах (річках, озерах);
  • відмова від нанесення на обличчя декоративної косметики.

Після реконструктивної ринопластики не можна робити різких нахилів і поворотів головою, займатися інтенсивною фізичною активністю. Протипоказанням після реконструктивної ринопластики також є відвідування лазні та сауни, тому що висока температура та пара можуть посилювати набряк, підвищувати ризик інфекції та уповільнювати процес загоєння. Тепло також може негативно впливати на свіжі шви та відновлені тканини, що може призвести до ускладнень.

Реабілітація по днях після реконструктивної ринопластики варіюється в залежності від складності операції. Через рік після реконструктивної ринопластики ніс виглядає повністю загоєним, має контури та форму, визначені хірургом.

Записатися на консультацію пластичного хірурга та реконструктивну ринопластику крил та кінчика носа в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну реконструктивної ринопластики в Харкові можна також на сайті або по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар