- >
- >
- >
Абдомінопластика (підтяжка живота) в Харкові
За допомогою пластичної операції можна змінити розмір та контури живота, сформувати талію, виправити дефекти. Прибрати живіт хірургічним шляхом у Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до пластичного хірурга та підтяжку шкіри живота ведеться цілодобово.
Що таке абдомінопластика
Абдомінопластика – це хірургічна процедура, спрямована на виправлення дефектів та вікових змін у ділянці живота. Під час операції видаляється надлишок шкіри та жирової тканини з області живота, а також може проводитися підтягування м'язів черевної стінки (ушивання діастазу) для покращення контурів тіла.
Операція на животі зазвичай використовується для корекції фігури після втрати ваги чи вагітності, а також для покращення зовнішнього вигляду та самопочуття пацієнта. Часто класична абдомінопластика поєднується з ліпосакцією – операцією з видалення надлишкових жирових відкладень.
Показання до абдомінопластики
Абдомінопластика проводиться для корекції розтяжок (стрій) – змін у структурі шкірних покривів, що проявляються у вигляді ліній різної довжини, ширини та кольору. Показання до абдомінопластики:
- асиметрія живота;
- в'ялість шкірних покривів;
- наявність жирових складок;
- діастаз прямих м'язів живота;
- вроджені чи набуті дефекти шкіри;
- птоз шкірних покривів (наприклад, через вікові зміни);
- надлишок шкіри над пупком;
- низький тургор підшкірної клітковини;
- розслаблення м'язово-апоневротичного шару;
- наявність рубців та шрамів (наприклад, після операції чи травми);
- деформація передньої стінки живота;
- пупкова або навколопупкова грижа;
- порушення м'язового корсету.
Абдомінопластика проводиться при втраті тонусу шкіри, яка можлива після вагітності та пологів, різкої втрати ваги. Показанням до абдомінопластики в чоловіків є «пивний» живіт, що спричинений зниженням тонусу м'язів передньої черевної стінки.
Види та категорії абдомінопластики в ЄРЦ
Абдомінопластику класифікують залежно від об’єму хірургічного втручання та типу використовуваного розрізу.
Види абдомінопластики | |
Тип | Характеристика |
Повна (класична) абдомінопластика | Являє собою хірургічну процедуру, спрямовану на видалення надлишку шкіри та жиру від лобкової кістки до області вище пупка. Під час абдомінопластики хірург робить поперечний розріз у нижній частині проблемної області та розріз навколо пупка. Зазначений метод відновлює м'язовий корсет та зміцнює його, що дозволяє досягти плоского живота та виразних контурів талії. Абдомінопластика проводиться з переміщенням пупка на нове місце. |
Кругова (обширна) абдомінопластика | Абдомінопластика, яка застосовується не лише для видалення великого живота, а й видалення надлишку шкіри на стегнах і талії. Вона часто використовується для корекції так званого абдомінального фартуха, коли шкіра та жир утворюють велику складку внизу живота. У процесі обширної абдомінопластики хірург робить розрізи навколо області живота, стегон і талії, щоб видалити надлишкові тканини й досягти більш гармонійних контурів тіла. |
Міні-абдомінопластика | Застосовується для видалення незначного об'єму надлишкової шкіри в області живота, особливо при достатньому тонусі черевних м'язів. Зазначений метод зазвичай використовується для покращення контурів нижньої частини живота, особливо за наявності випинання або в'ялості шкіри нижче пупка. Абдомінопластика проводиться без перенесення пупка. |
Середня абдомінопластика | Проводиться для видалення складок шкіри з підшкірною жировою клітковиною у здухвинних та пахвинних областях, над лоном. |
Якірна абдомінопластика | Хірург робить розріз уздовж лінії бікіні, а також додаткові розрізи навколо пупка й по вертикальній лінії вниз від пупка до області лобка, утворюючи так званий «якір». Зазначений метод дозволяє видалити надлишок шкіри та жиру по всій ширині та довжині живота. |
Абдомінопластика живота з ліпосакцією | Пластичний хірург починає з ліпосакції, яка спрямована на видалення надлишкового жиру з живота. Після цього хірург переходить до абдомінопластики, видаляючи надлишок шкіри та за необхідності коригуючи м'язи живота для створення більш плоского контуру. Зазначений підхід дозволяє досягти комплексного результату, забезпечуючи зменшення об'єму живота за рахунок ліпосакції і покращення його форми та тонусу завдяки абдомінопластиці. |
Залежно від складності операції та об’єму хірургічного втручання визначається категорія абдомінопластики: 1, 2 або 3. Категорія впливає на тривалість та вартість операції.
Яких результатів можна досягти за допомогою абдомінопластики
Абдомінопластика для чоловіків і жінок дозволяє досягти бажаної форми, контуру та розміру живота. Можливі результати абдомінопластики:
- відновлення лінії талії;
- відсутність складок та провисань шкіри;
- корекція дефектів в області живота.
Абдомінопластика допоможе виправити шрами та рубці на животі шляхом видалення надлишкової шкіри та тканин в області, де вони знаходяться. В результаті рубці стають менш помітними або зовсім приховуються через зміну положення шкіри.
Підготовка до абдомінопластики
Напередодні пластики живота проводиться консультація з пластичним хірургом, під час якої лікар визначає цілі та побажання пацієнта, а також ставить запитання та призначає дослідження для виключення протипоказань до хірургічного втручання. Підготовка до операції абдомінопластики:
- корекція прийому антикоагулянтів (препаратів для розрідження крові) за узгодженням із лікарем;
- відмова від їжі за 12 годин до операції;
- утримання від паління за два тижні до хірургічного втручання;
- відмова від води вранці перед операцією.
Важливо повідомити лікаря про препарати, біологічні добавки та вітаміни, що приймаються. Також потрібно повідомити пластичного хірурга про відомі алергічні реакції, хронічні захворювання (у разі їх наявності).
Аналізи перед абдомінопластикою в Харкові
Перед пластичною операцією лікар призначає лабораторні дослідження для виключення протипоказань до проведення хірургічного втручання. Перед абдомінопластикою призначаються загальні аналізи крові та сечі, тести на гепатити В та С, сифіліс, ВІЛ, коагулограма (дослідження на згортання крові) та аналіз на рівень глюкози.
Операція на животі не проводиться при бактеріальній, вірусній, грибковій або паразитарній інфекції. Протипоказання до абдомінопластики живота:
- порушення згортання крові;
- неконтрольований цукровий діабет;
- загострення хронічних захворювань;
- порушення серцево-судинної системи;
- патології щитоподібної залози;
- планування чи поточна вагітність;
- ендокринні захворювання;
- ниркова недостатність;
- тяжкі порушення психіки.
Операція з видалення зайвої шкіри не проводиться при алергії на препарати для наркозу. Підтяжка живота тимчасово відкладається за наявності висипки, спричиненої хронічними захворюваннями шкіри (дерматитом, акне, псоріазом, екземою).
Етапи абдомінопластики в Харкові
Техніка операції залежить від типу абдомінопластики та об’єму хірургічного втручання. Хід операції абдомінопластики:
- Антисептична обробка шкіри. Перед початком операції хірург проводить антисептичну обробку шкірних покривів в області оперативного втручання, щоб запобігти інфекціям та забезпечити стерильні умови під час процедури.
- Наркоз. Перед абдомінопластикою пацієнту надається загальний наркоз для забезпечення комфортніших умов та забезпечення відсутності болю під час операції.
- Розмітка. Лікар проводить маркування області живота, визначаючи розміри та контури майбутнього розрізу.
- Розрізи шкіри. За допомогою скальпеля пластичний хірург робить розрізи за попередньо проведеною розміткою.
- Видалення надлишку шкіри з прилеглою жировою клітковиною. Хірург акуратно відокремлює надмірну шкіру та жирову тканину від підлягаючих тканин, і видаляє їх.
- Ліпосакція (за потреби). При наявності небажаних жирових відкладень хірург може провести ліпосакцію для корекції розмірів та контурів живота.
- Фіксація шкіри передньої черевної стінки в новому положенні. Хірург підтягує шкіру, що залишилася, і фіксує її в новому положенні, забезпечуючи більш підтягнутий вигляд живота.
- Корекція м'язів черевного пресу. За необхідності хірург проводить корекцію слабких або розслаблених м'язів черевного преса, що допомагає досягти більш плоского контуру живота.
- Формування нового пупка. При проведенні повної абдомінопластики лікар переносить пупок на нове місце.
Після завершення операції лікар закриває розрізи за допомогою спеціальних швів. Шрам після абдомінопластики зазвичай розташовується над лобком і згодом стає менш помітним. Абдомінопластика триває протягом двох-чотирьох годин.
Абдомінопластика після пологів у Харкові
Абдомінопластика після пологів проводиться для відновлення контурів живота, усунення надлишкової шкіри та розтягнутих м'язів, які можуть виникнути внаслідок вагітності. Процедура допомагає зменшити випинання живота, покращити тонус шкіри та повернути більш підтягнутий та естетичний вигляд тілу після пологів. Показання включають наявність розтяжок, надмірної шкіри та м'язової деформації в ділянці живота, які не вдається виправити без хірургічного втручання.
Абдомінопластика після кесаревого розтину допомагає зменшити видимість рубців та шрамів після операції. Шляхом видалення надлишкової і підтяжки шкіри, що залишилася, хірург може зробити рубці менш помітними або приховати їх, що дозволяє покращити зовнішній вигляд живота.
Абдомінопластика при діастазі живота в Харкові
Діастаз живота – це ослаблення та розходження прямих м'язів живота, яке часто виникає у жінок під час вагітності через розтягнення м'язів та зв'язок, що виникає через ріст плода. Для усунення діастазу проводиться операція.
Абдомінопластика допоможе прибрати діастаз шляхом зміцнення та перешивання прямих м'язів живота. У ході операції хірург вирівнює прямі м'язи та зміцнює білу лінію живота, відновлюючи правильне положення м'язів. Операція при діастазі також сприяє покращенню контурів живота та поверненню його функціональності.
Міні-абдомінопластика в Харкові
Міні-абдомінопластика – це менш інвазивний варіант пластики живота, який зазвичай використовується для виправлення дефектів у нижній частині черевної стінки. Міні-абдомінопластика застосовується для видалення невеликих надлишків шкіри та жирової тканини, а також для підтягування м'язів у зазначеній ділянці. Є хорошим варіантом для пацієнтів, які хочуть покращити контур свого живота.
Повна абдомінопластика в Харкові
Повна абдомінопластика – це хірургічна процедура, спрямована на зміну розміру та корекцію форми живота. У ході процедури лікар робить поперечний розріз у нижній частині живота й навколо пупка, видаляє надлишкові тканини та підтягує шкіру, що залишилася, щоб створити більш плоский контур живота.
Реабілітація після абдомінопластики
Період повного відновлення після абдомінопластики триває п'ять-шість місяців. Після операції пацієнт має перебувати в стаціонарі протягом одного-двох днів. Реабілітація по днях після абдомінопластики:
- дотримання постільного режиму протягом дня;
- видалення дренажу через 24-48 годин;
- збереження шва у сухості протягом п'яти-семи днів;
- зняття швів через 8-10 днів;
- носіння компресійної білизни після абдомінопластики чотири-шість тижнів;
- обмеження фізичних навантажень до трьох місяців;
- відмова від відвідування лазень, саун, прийняття гарячої ванни чи душу протягом трьох місяців.
Протягом місяця після операції важливо обробляти шви антисептичним засобом (наприклад, перекисом водню) двічі на день. Відновлення після абдомінопластики також передбачає дотримання дієти. Під час реабілітації після абдомінопластики важливо виключити вживання алкогольних напоїв та відмовитися від паління.
Набряки та синці після операції є нормальним явищем, що минає самостійно протягом одного-двох місяців. Перший ефект після абдомінопластики можна оцінити через 1-3 місяці, остаточний – через рік після операції.
Записатися на консультацію пластичного хірурга та абдомінопластику в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну абдомінопластики в Харкові можна також на сайті або по телефону.