Logo

Реконструктивна пластика грудей (мамопластика) в Харкові

Відновити форму та розмір, змінити зовнішній вигляд молочних залоз після травми чи операції на грудях (наприклад, мастектомії) допоможе реконструктивна хірургія. Зробити операцію з реконструкції молочної залози в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке реконструктивна пластика молочних залоз

Реконструктивна пластика грудей (реконструктивна мамопластика) – це операція з відновлення молочної залози після хірургічного лікування чи травми (зокрема механічної, термічної, електричної). Корекція молочної залози може проводитись одночасно з мастектомією (одномоментна реконструкція грудей) або через деякий час після операції (відстрочена реконструкція молочних залоз).

Показання до реконструкції грудей

Операція з відновлення грудей проводиться для корекції форми та розміру грудей. Основні показання до реконструктивно-пластичної операції грудей:

  • психологічний дискомфорт через повне або часткове видалення молочної залози;
  • помітна асиметрія молочних залоз;
  • зміщення ареоли чи соска;
  • втрата колишньої форми молочної залози.

Пластика після видалення груді проводиться через появу патологічних змін у кістково-м'язовій системі через нерівномірний розподіл навантаження. Операція з відновлення молочної залози проводиться при вроджених та набутих патологіях грудей.

Види реконструктивної хірургії молочних залоз (мамопластики)

Залежно від часу проведення відновлення молочної залози після мастектомії виділяють два типи реконструктивної мамопластики. Одномоментна мамопластика передбачає виконання операції з корекції форми та розміру молочних залоз під час мастектомії, відстрочена – здійснення реконструкції груді через кілька місяців або років після видалення грудної залози.

Відстрочена реконструкція молочних залоз

Відстрочена реконструкція молочних залоз – це хірургічна процедура, спрямована на відновлення грудей, що виконується після завершення всіх етапів лікування раку, включаючи операцію з видалення пухлини, а також курс хіміотерапії та променевої терапії. Зазвичай відстрочена реконструкція грудей проводиться через рік після мастектомії, проте зазначений термін може змінюватись залежно від індивідуальних медичних показань та стану здоров'я пацієнтки.

Одномоментна реконструкція молочних залоз

Одномоментна реконструкція молочних залоз – це хірургічна процедура, при якій корекція розміру та форми проводиться одночасно з видаленням ракової пухлини та видаленням тканин молочних залоз. У ході мастектомії з реконструкцією видаляється пухлина, жирова клітковина та уражені лімфовузли в пахвовій області. Потім лікар проводить пластичну операцію, відновлюючи груди за допомогою клаптів або імплантів.

Методи реконструктивної мамопластики

Залежно від способу проведення реконструктивної мамопластики виділяють три методи оперативного втручання. Корекція розміру та форми грудей можлива за допомогою використання власної тканини пацієнта (клаптів), імплантатів або комбінування зазначених методів.

Реконструкція грудей імплантами

Реконструкція грудей імплантами показана пацієнткам з достатнім об'ємом тканин для покриття протезу, а також у разі збереження грудного м'яза після попереднього хірургічного втручання з видалення пухлини та молочних залоз. Етапи ендопротезування молочних залоз:

  1. Обробка шкірних покривів антисептичним розчином для знезараження операційного поля та запобігання інфікуванню рани.
  2. Пацієнтка вводиться в стан наркозу, анестезіолог контролює глибину сну та рівень знеболювання, щоб забезпечити комфорт та безпеку протягом усієї операції.
  3. Хірург здійснює розріз, зазвичай по рубцях від попередньої операції, щоб мінімізувати додаткове травмування тканин та зберегти естетичний вигляд.
  4. Лікар формує «кишеню» під грудним м'язом або над ним, залежно від обраної методики та анатомічних особливостей пацієнтки. «Кишеня» слугуватиме місцем для встановлення імпланту або експандера грудної залози.
  5. У сформовану «кишеню» встановлюється постійний імплант або тканинний експандер. Еспандер для молочної залози використовується, якщо потрібне поступове розтягування шкіри та тканин для подальшого встановлення постійного імпланту.
  6. У разі встановлення постійного імпланту (без використання еспандера) хірург може використовувати підтримуючий «гамак» із синтетичної сітки або целюлярного дермального матриксу для фіксації та підтримки імпланту. Це дозволяє зменшити ризик зміщення імпланту та покращити естетичний результат.
  7. Після встановлення імпланту чи еспандера хірург зашиває операційну рану.
  8. На операційну область накладається стерильна пов'язка для захисту та підтримки. За необхідності можуть бути встановлені дренажі для видалення надлишкової рідини та запобігання утворенню сероми.

Для відтворення форми грудей можуть застосовуватися силіконові імпланти. За бажанням пацієнтки одночасно з реконструкцією молочних залоз може проводитися аугментаційна мамопластика (збільшення грудей).

Реконструкція молочних залоз клаптями (власною тканиною)

Реконструкція молочної залози власними тканинами показана пацієнткам, у яких об'єм тканини недостатній для покриття імпланту. Реконструкція грудей клаптем також проводиться після променевої терапії.

Для проведення операції попередньо здійснюється забір тканин пацієнтки. Шматки можуть бути взяті з живота, спини, стегна або сідниць. Основні типи клаптів представлені в таблиці.

Види клаптів для реконструкції грудей

Назва

Місце забору тканини

Склад тканини

Тип

Примітки

DIEP-клапоть

Передня черевна стінка

Шкіра, кровоносні судини, жир

Вільний

Не включає м'язи, знижує ризик грижі

Клапоть найширшого м'яза спини (LD)

Середина та бік спини

Шкіра, м'язи, кровоносні судини

Клапоть на живлячій ніжці

Використовується також для інших типів реконструкцій тіла

Клапоть SIEA (SIEP)

Передня черевна стінка

Шкіра, кровоносні судини, жир

Вільний

Не включає м'язи, не підходить для багатьох жінок через недостатність кровоносних судин

TRAM

Нижня частина передньої черевної стінки

Шкіра, м'язи, кровоносні судини

Клапоть на живлячій ніжці 

Клапоть ТРАМ може використовуватися на ніжці або вільним клаптем

IGAP

Сідниці

Шкіра, кровоносні судини, жир

Вільний

Клапоть не містить м'язів

PAP

Верхня внутрішня частина стегна

Шкіра, кровоносні судини, жир

Вільний

Не включає м’язи

SGAP

Сідниці

Шкіра, кровоносні судини, жир

Вільний

Використовує інший набір кровоносних судин у порівнянні з IGAP

TUG

Верхня внутрішня частина стегна

Шкіра, м'язи, кровоносні судини

Шкіра, м'язи, кровоносні судини

Включає м’язи

 Хід операції залежатиме від типу клаптя. Етапи реконструктивної пластики грудей за допомогою клаптів TRAM або DIEP:

  1. Антисептична обробка. Лікар обробляє як області, з яких здійснюватиметься забір клаптів, так і зону молочних залоз антисептиком, щоб знизити ризик мікробного забруднення.
  2. Наркоз. Для запобігання болю та забезпечення комфорту під час процедури пацієнта вводять у стан наркозу.
  3. Формування клаптя. На животі, нижче пупка, формується шкірно-жировий (DIEP) або шкірно-жировий-м'язовий (TRAM) клапоть. Виділяються живлячі кровоносні судини, що забезпечують необхідне кровопостачання тканини.
  4. Підготовка реципієнтної області. На грудях виділяються приймаючі (реципієнтні) кровоносні судини, які будуть з'єднані з судинами клаптя для забезпечення його життєздатності.
  5. Перенесення клаптя. DIEP клапоть або повертається клапоть на живлячій ніжці (TRAM) переноситься на груди, де проводиться мікрохірургічна операція. Судини, що живлять клапоть, з'єднуються з кровоносними судинами на грудях за допомогою мікрохірургічної техніки, щоб відновити кровопостачання тканин.
  6. Формування нових грудей. З клаптя формуються нові груди, дозволяючи лікарю сформувати бажану форму та розмір.

Після завершення операції лікар накладає шви й закриває рани стерильними пов'язками. За бажанням пацієнтки пластичний хірург може поєднати реконструктивну мамопластику з іншою операцією, в тому числі з мастопексією (підтяжкою грудей).

Комбінована реконструкція молочних залоз

Комбінована реконструкція молочних залоз – це метод, при якому використовуються як імплантати, так і власні тканини пацієнта для відновлення грудей. Техніка дозволяє досягти більш природного вигляду та відчуття грудей, забезпечуючи додатковий об'єм та форму за допомогою імплантатів, а також покращене кровопостачання і м'якість за рахунок використання клаптів.

Підготовка до реконструкції молочних залоз

Перед реконструкцією грудей власними тканинами або імплантами призначається консультація пластичного хірурга, який направляє пацієнта на дослідження, щоб уникнути протипоказань до відновлення форми грудей. Підготовка до пластики грудей:

  • мамографія;
  • ультразвукова діагностика молочних залоз;
  • флюорографія;
  • електрокардіографія (ЕКГ);
  • загальні аналізи крові та сечі.

Перед протезуванням грудної залози пацієнту слід здати тест на згортання крові (коагулограму) для оцінки ризиків кровотечі під час реконструкції молочної залози після мастектомії або травми, а також ймовірності утворення тромбів після операції. Перед підшкірною мастектомією з реконструкцією також потрібно здати аналізи крові на сифіліс, тести на гепатити В та С, вірус імунодефіциту людини, а також дослідження на групу крові та резус-фактор.

Напередодні операції важливо відмовитися від нанесення макіяжу та використання косметичних засобів, зняти прикраси з шиї. Від їжі та води потрібно утриматися протягом восьми годин перед хірургічним втручанням.

До проведення реконструктивної мамопластики є відносні та абсолютні протипоказання, які унеможливлюють оперативне втручання. Обмеження можуть бути тимчасовими чи постійними. Протипоказання до відновлення грудей після раку чи травми:

  • неконтрольований цукровий діабет;
  • тяжкі захворювання серця та судин;
  • планування чи поточна вагітність;
  • годування груддю (лактація);
  • порушене згортання крові;
  • інфекційні процеси в організмі;
  • тяжкі психічні порушення.

Реконструкція молочної залози після онкологічних операцій або травм може бути відкладена через наявність висипу (пустул, папул, кіст, псоріатичних бляшок) в області грудей. Хірургічне втручання відкладається до загоєння шкірних покривів.

Етапи відстроченої реконструкції грудей

Відстрочена реконструкція грудей зазвичай проводиться через деякий час після первинного хірургічного втручання. Пацієнту проводиться дві операції: мастектомія, що передбачає видалення тканин молочних залоз, та реконструктивна пластика, спрямована на відновлення форми та розміру грудей. Відстрочена реконструкція грудей може проводитися за допомогою використання клаптів або імплантів.

Етапи одномоментної реконструкції грудей

Одномоментна реконструкція грудей передбачає видалення молочних залоз та відновлення форми грудей за одну операцію. Етапи одномоментної реконструкції грудей:

  1. Ретельна антисептична обробка операційного поля та навколишніх ділянок шкіри для запобігання інфекції.
  2. Введення пацієнта у стан наркозу для запобігання болю та дискомфорту під час процедури.
  3. Видалення ураженої молочної залози, включаючи необхідну кількість здорових тканин залежно від стадії та типу раку. У деяких випадках можливий варіант збереження шкірного покриву грудей (соска та ареоли).
  4. Формування, перенесення та прикріплення клаптя з відновленням кровопостачання тканин.

Після завершення операції лікар накладає шви, стерильну пов'язку та компресійний трикотаж. Пластичний хірург також дає рекомендації, яких потрібно дотримуватися для відновлення та швидкого загоєння тканин.

Реконструктивна пластика грудей після мастектомії в Харкові

Реконструктивна пластика грудей після мастектомії – це хірургічна процедура, спрямована на відновлення форми та зовнішнього вигляду грудей, втрачених внаслідок їх видалення через рак або травму. Основні цілі операції полягають у відновленні симетрії та естетичного вигляду грудей, що сприяє покращенню психоемоційного стану пацієнтки, підвищенню її самооцінки та поверненню до нормального життя після хвороби та лікування.

Реконструктивна мамопластика після раку грудей у Харкові

Реконструктивна мамопластика після радикальної мастектомії – це хірургічна процедура, спрямована на відновлення форми та зовнішнього вигляду грудей після їх видалення внаслідок онкологічного захворювання. Зазвичай реконструкція молочної залози рекомендується після проходження курсу хіміотерапії чи променевої терапії.

Реабілітація після реконструктивної мамопластики

Після реконструкції грудей пацієнт перебуває у стаціонарі протягом одного-трьох днів. Повне загоєння після односторонньої або двосторонньої мастектомії може тривати до півроку.

Відновлення після реконструкції грудей після раку або травми включає догляд за ранами, фізіотерапію (сприяє нормалізації рухливості) та психологічну підтримку. Рекомендації після пластичної операції грудей:

  • відмова від відвідування саун, лазень, соляріїв;
  • сон на спині протягом двох-трьох тижнів;
  • відмова від відвідування басейнів та купання у відкритих водоймах;
  • уникнення важких фізичних навантажень;
  • відмова від різких нахилів та поворотів;
  • захист шкірних покривів від інтенсивного сонячного проміння.

Для відновлення кровопостачання, попередження тромбів та скупчення рідини у тканинах пацієнту потрібно носити компресійну білизну протягом шести-восьми тижнів. За необхідності пластичний хірург може призначити прийом знеболювальних та антибактеріальних препаратів.

Записатися на консультацію до пластичного хірурга та реконструктивну операцію на молочній залозі в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну реконструкції молочної залози можна також по телефону в наших операторів або на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар