Logo

Отопластика (підтяжка вух) в Харкові

Що таке отопластика

Отопластика – це хірургічна процедура, спрямована на виправлення форми чи розміру вух за допомогою моделювання хрящів. Зазвичай отопластику роблять для корекції великих, виносних чи непропорційних вух, а також для усунення вроджених чи набутих дефектів. Також зробити пластику вух можна з метою реконструкції вуха після травм та опіків.

Під час процедури хірург може виконати надрізи на задній стороні вуха, змоделювати хрящі та видалити надмірну шкіру та хрящі для досягнення бажаного вигляду. Отопластика є безпечною процедурою, яка може покращити зовнішній вигляд і самопочуття пацієнта.

Отопластика (підтяжка вух)

Показання до отопластики

Отопластика на одне або обидва вуха може проводитися за естетичними або медичними показаннями. Основні показання до пластики вух:

  • вроджена відсутність зовнішньої частини вуха;
  • травмування вушної раковини;
  • порушення будови вуха;
  • аномалії розвитку вушної раковини;
  • асиметрія форми та розміру вух.

Отопластика проводиться при капловухості, яка може бути викликана надмірною висотою вушної чаші або недорозвиненістю природної складки вушної раковини. Маленька мочка або «усихання» вуха з віком можуть бути показаннями до операції.

Види та категорії отопластики в ЄРЦ

Залежно від цілей проведення операції виділяють естетичну та реконструктивну отопластику. Інші види отопластики:

  • двостороння отопластика. Корекція проводиться на обох вухах з метою корекції їх форми чи  розміру, усунення асиметрії;
  • одностороння отопластика. Пластична операція робиться на одному вусі (зазвичай виправлення вроджених чи набутих дефектів).

Також пацієнтам може проводитися вторинна отопластика, спрямована на додаткову корекцію після проведеної раніше операції. Для проведення отопластики використовується хірургічне втручання. Залежно від складності операції виділяють дві категорії отопластики.

Яких результатів можна досягти за допомогою отопластики

За допомогою отопластики можна змінити форму та розмір одного або обох вух, усунути асиметрію та деформацію вушних раковин та мочки. Також отопластика допоможе позбутися капловухості та дефектів вух.

Підготовка до отопластики

Перед корекцією вух необхідно повідомити лікарю про лікарські засоби, що приймаються, за необхідності лікар змінить дозування або тимчасово призупинить прийом ліків. Підготовка до пластики вушних раковин:

  • корекція прийому ліків для розрідження крові (антикоагулянтів) за погодженням із лікарем;
  • обмеження паління за два дні до підтяжки вух;
  • відмова від алкоголю за два-три дні до операції.

Для оцінки функції серця та виключення патологій лікар призначає електрокардіографію (ЕКГ). Також у пацієнт перед пластичною корекцією вух має пройти флюорографія, термін дії якої один рік.

Аналізи перед отопластикою в Харкові

Перед пластичною корекцією вушних раковин лікар призначає лабораторні дослідження для виключення протипоказань до отопластики. Аналізи перед отопластикою:

  • загальні аналізи крові та сечі;
  • дослідження на гепатити В та С;
  • тест на сифіліс.

Кожному пацієнту перед отопластикою вух проводиться коагулограма (тест на згортання крові) для оцінки ризиків кровотечі під час пластичної корекції вух та ймовірності появи тромбів після хірургічного втручання. Перед операцією з корекції вух також проводиться дослідження на групу крові та резус-фактор.

Отопластика чоловікам та жінкам не проводиться при загостренні хронічних захворювань до нормалізації стану. Інші протипоказання до операції зі зменшення вух:

  • неконтрольований цукровий діабет;
  • захворювання щитоподібної залози;
  • порушення згортання крові;
  • ниркова недостатність;
  • порушення психіки;
  • патології серця та судин;
  • ендокринні захворювання;
  • злоякісні пухлини.

Отопластика мочки вуха також не проводиться за наявності в області вушних раковин висипу або пошкоджень шкіри. Зменшення вух може відкладатися за наявності запального процесу, спричиненого бактеріями, вірусами, грибками чи паразитами.

Етапи отопластики в Харкові

Отопластика може проводитися під місцевою чи загальною анестезією. Хід операції отопластики:

  1. Антисептична обробка операційної області. Медичний персонал проводить антисептичну обробку шкіри в області вуха та хряща для запобігання інфікуванню.
  2. Розмітка операційного поля. Хірург проводить розмітку на шкірі для визначення розташування місць розрізів.
  3. Анестезія. Після антисептичної обробки та розмітки робиться анестезія для знеболювання та зменшення дискомфорту пацієнта під час операції.
  4. Отримання доступу. Хірург робить невеликий розріз на задній стороні вуха, щоб отримати доступ до хряща.
  5. Відкриття доступу до хряща. Лікар акуратно розділяє тканини та підшкірну клітковину.
  6. Моделювання хряща. За допомогою інструментів хірург моделює форму хряща задля досягнення бажаного естетичного результату.
  7. Фіксація хряща. Після моделювання хряща лікар накладає фіксатори на вухо.
  8. Завершення операції. Лікар накладає шви та стерильну пов'язку.

Тривалість корекції вух зазвичай не перевищує однієї години. Отопластика проводиться з 18-річного віку.

Естетична отопластика в Харкові

Естетична отопластика – це хірургічна процедура, спрямована на корекцію форми та розміру вух з метою покращення їх зовнішнього вигляду. Операція також проводиться для виправлення вроджених чи набутих деформацій вух.

Реконструктивна отопластика в Харкові

Реконструктивна отопластика – це хірургічна процедура, яка проводиться для відновлення форми та функції вух після травми, обширної операції чи вродженого дефекту. Вона спрямована на відновлення анатомічних структур вух (наприклад, хряща та мочки), а також корекцію деформацій.

Реабілітація після отопластики

Отопластика загоюється протягом трьох тижнів. Після пластичної операції зазвичай не з'являються синці, гематоми, зовнішні набряки. Отопластика спричиняє появу внутрішніх набряків, які минають протягом місяця. Рекомендації для післяопераційного періоду після отопластики:

  • обмеження інтенсивних фізичних навантажень;
  • носіння компресійної пов'язки на вуха;
  • утримання від відвідування лазень, саун та прийняття гарячих ванн;
  • захист шкірних покривів від інтенсивного сонячного проміння;
  • відмова від купання у відкритих водоймах;
  • сон на спині.

У період відновлення після отопластики рекомендується відмовитися від частого миття голови (не частіше ніж один раз на два дні). Реабілітація після отопластики також передбачає носіння спеціальних фіксаторів на вухах протягом двох-трьох тижнів.

Шви після операції знімаються за тиждень. Шрамів після отопластики не видно, оскільки розрізи під час операції робляться за вушною раковиною. Остаточний результат отопластики можна оцінити після завершення періоду реабілітації – через два-три тижні після операції.

Записатися на консультацію пластичного хірурга та отопластику в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну отопластики в Харкові можна також на сайті або по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар