Logo

Мастопексія (підтяжка грудей) в Харкові

Пластична корекція грудей може включати зміну розміру (збільшення або зменшення) та форми молочних залоз, а також їх реконструкцію після отримання травми або мастектомії. Зробити редукційну чи аугментаційну мамопластику, підтяжку грудей (мастопексію) в Харкові можна у «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке мастопексія?

Мастопексія – це пластична операція, спрямована на зміну форми та підйом молочних залоз. При мастопексії проводиться підтяжка молочних залоз, видалення надмірної кількості шкіри, перенесення сосків. За бажанням пацієнтки мастопексія може поєднуватися з ендопротезуванням для збільшення грудей за допомогою силіконових імплантів.

Показання до підтяжки грудей (мастопексії)

Мастопексія проводиться при птозі грудей, що характеризується опущенням молочних залоз. Залежно від положення субмамарної складки розрізняють три ступені птозу молочних залоз. Також виділяють гландулярний птоз та псевдоптоз, які характеризуються гіперплазією (збільшенням) залізистої тканини та зміщенням соска. Інші показання до підтяжки грудних залоз:

  • асиметрія правої і лівої груді;
  • порушення контурів молочних залоз;
  • розтягування тканин грудей;
  • гіпоплазія молочних залоз;
  • вікові зміни.

Підтяжка молочних залоз може бути показана жінкам після вагітності та лактації (грудного вигодовування) через втрату пружності та зміну форми грудей. Аугментаційна мастопексія може проводитися після різкої та суттєвої втрати ваги, через яку зменшується об’єм молочних залоз.

Підтяжка грудей не проводиться під час вагітності та лактації, оскільки може вплинути на вироблення молока та процес годування. Інші протипоказання до мастопексії:

  • порушене згортання крові;
  • інфекційний процес в організмі;
  • захворювання шкіри (псоріаз, екзема) під час загострення;
  • злоякісні пухлини.

При захворюваннях ендокринної системи (наприклад, при наявності цукрового діабету) хірург-мамолог перед підтяжкою грудей може направити пацієнтку на консультацію до ендокринолога. Аугментаційна та редукційна мастопексія молочних залоз також може бути протипоказана при серцево-судинних патологіях. Рішення про можливість проведення мастопексії при мастопатії приймається хірургом-мамологом індивідуально, залежить від форми захворювання (вузлова чи дифузна), стадії та стану пацієнтки.

Підготовка до мастопексії (підтяжки грудей)

Перед мастопексією лікар питає пацієнтку про бажаний розмір і форму грудей, ставить запитання і за необхідності направляє на додаткові обстеження для виключення протипоказань до операції. Підготовка до мастопексії може включати:

  • консультацію анестезіолога та мамолога;
  • мамографію або УЗД молочних залоз;
  • консультацію вузькопрофільних фахівців за потреби (наприклад, ендокринолога, кардіолога);
  • флюорографію;
  • електрокардіограму;
  • лабораторні дослідження.

Перед аугментаційною та редукційною мастопексією необхідно повідомити лікаря про прийняття лікарських препаратів, вітамінні комплекси та добавки. За необхідності хірург-мамолог змінить дозування або призупинить прийом лікарського засобу до операції. Лікар також повідомить про необхідність відмовитися від куріння до хірургічного втручання.

Аналізи перед мастопексією (підтяжкою грудей) у Харкові

Лабораторні дослідження перед мастопексією маленьких грудей призначаються для виключення протипоказань. Аналізи перед мастопексією:

  • загальний аналіз крові та сечі;
  • тестування на сифіліс;
  • дослідження на антитіла до гепатиту С та антигени до гепатиту В;
  • аналіз на антитіла до ВІЛ.

Лікар також направляє пацієнтку на здачу коагулограми. Дослідження необхідне для оцінки згортання крові для визначення ризиків утворення тромбів та кровотечі під час операції.

Як проходить операція з підтяжки грудей (мастопексія)

Незалежно від виду операції мастопексія проводиться під наркозом (загальною анестезією).

Види та техніки проведення мастопексії

Тип операції

Опис підтяжки грудей

Периареолярна мастопексія

При периареолярній циркулярній мастопексії лікар робить розріз навколо ареоли, відсікає надлишкову тканину й накладає шви. Мастопексія дозволяє уникнути зменшення чутливості сосків, рубці після зняття швів практично непомітні. Периареолярна мастопексія може проводитися без імплантів або з їх встановленням (при бажанні пацієнтки збільшити груди).

Вертикальна мастопексія

При вертикальній мастопексії (підтяжці) лікар робить розріз під соском вертикально до субмамарної складки. За необхідності в процесі операції хірург-мамолог може видалити надлишок шкіри до 15-17 см. Під час мастопексії здійснюється робота з залізистою тканиною, після завершення операції на шкірі залишається невеликий вертикальний рубець.

Якірна (Т-подібна) мастопексія

Під час Т-подібної мастопексії лікар може зробити розріз, характерний для вертикальної підтяжки грудей, і доповнити його розрізом уздовж підгрудної складки. Також хірург-мамолог може використовувати «якірний» спосіб підтяжки грудей, зробивши розріз навколо ареоли по підгрудній складці.

Ендоскопічна мастопексія

При ендоскопічній підтяжці грудей лікар робить невеликі проколи в субмамарній ділянці, через які вводить спеціальні інструменти. Хірург-мамолог відсікає надлишкові тканини, відстежуючи всі дії на моніторі. Ендоскопічна мастопексія дозволяє зробити операцію без шрамів на грудях.

Дермальна мастопексія

Під час операції лікар видаляє зайві шкірні покриви, піднімає груди та коригує форму ареоли (за бажанням пацієнтки). Дермальна мастопексія робиться без імплантів, показана при опущенні молочних залоз після лактації або різкого схуднення.

 При поєднанні мастопексії зі встановленням імплантів хірург-мамолог погоджує з пацієнткою тип та розмір протезів. Також лікар розповідає про можливі наслідки мастопексії при недотриманні всіх рекомендацій під час відновлювального періоду. Ускладнення мастопексії можуть включати тривале загоєння, інфікування тканин, усунення імплантів, асиметрію та зміну контурів грудей.

Реабілітація після мастопексії (підтяжки грудей) у Харкові

Дотримання рекомендацій лікаря після операції важливе для швидкого сходження набряку та запобігання ускладненням. Реабілітація після мастопексії може включати:

  • носіння компресійної білизни;
  • відмова від сну на боці та на животі;
  • уникнення вживання алкогольних напоїв та куріння;
  • обмеження тертя та тиску на молочні залози;
  • відмова від гарячих ванн, сауни та лазні.

Для запобігання гіперпігментації слід уникати потрапляння інтенсивного сонячного випромінювання на ділянку грудей. Лікар також може призначити лікарські препарати для зняття болю та зниження ризику інфекції.

Записатися на консультацію хірурга-мамолога та мастопексію молочної залози в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті. Уточнити ціну мастопексії в Харкові можна також по телефону в наших операторів або на сайті Центру.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар