ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Запитати онлайн

КТ суглобів

Необхідність у проведенні КТ того чи іншого суглоба (плечового, ліктьового, променево-зап’ясткового, колінного, тазостегнового, гомілковостопного) виникає при підозрі на наявність патологій, які важко діагностувати за допомогою інших методів, а також для уточнення діагнозу.

У якому випадку призначається

Направлення на дослідження дає терапевт або хірург у разі, якщо має місце:

 • підозра на отримання травми;
 • біль незрозумілого походження;
 • обмеження рухливості суглоба.

Захворювання, які допомагає діагностувати КТ:

 • артрит;
 • остеоартроз;
 • подагра;
 • спондиліт;
 • остеомієліт;
 • туберкульоз;
 • мієлономна хвороба;
 • пухлинні утворення у кістках або хрящах.

Також КТ показане для виявлення сторонніх предметів, планування та оцінки результатів оперативних втручань, уточнення показань рентгенографії, УЗД.

Що дивляться

Суглоб оглядається по колу. Вивчаються його анатомічні особливості, виявляються відхилення від норми. Якщо є така необхідність, також оцінюється стан судин, що забезпечують кровопостачання в цій області, і м'яких тканин.

 

 

 

Переваги методу

Комп'ютерна томографія – сучасний високоточний метод обстеження. Лише він дає можливість виявити новоутворення у кістковій тканині. Крім того, при контрастному посиленні можна оглянути також прилеглі м'які тканини та судини, що сприяє встановленню точнішого діагнозу.

Проходити КТ можна навіть при наявності встановлених у тілі металевих імплантатів, тоді як робити МРТ в цьому випадку категорично не можна.

Метод заснований на використанні властивостей рентгенівських променів. Та на відміну від рентгенографії, променеве навантаження при КТ мінімальне (в сучасних комп'ютерних томографах є також функція його зменшення до граничного низького рівня).

До переваг методу належать також швидкість і доступність обстеження.

Як підготуватися

До дослідження без контрасту підготовка не потрібна. Перед КТ з контрастуванням потрібно здати аналіз крові на креатинін. При його підвищеному рівні проводити процедуру протипоказано.

Як роблять

На обстеження слід прийти в обумовлений при запису час. Після реєстрації медсестра проводить вас відразу в кабінет КТ, якщо процедура не передбачає контрастного посилення, або, якщо передбачається використання контрасту, до спеціальної кімнати. Там вам буде встановлений у вену на згині ліктя катетер (венфлон) і за допомогою інжектора введений контрастний розчин.

Для проходження сканування потрібно лягти на пересувний стіл. Він поступово переміщається вперед під кільцем КТ-сканера, що пропускає через досліджувану ділянку рентгенівські промені. В результаті на екран комп'ютера виводяться пошарові зображення.

Лікар-рентгенолог спостерігає за процесом з суміжної кімнати через скло й аналізує отримані кадри. Він може попросити пацієнта ненадовго затримати дихання, щоб вони вийшли більш чіткими.

Процедура займає близько 20 хвилин.

Де пройти

У «Європейському Радіологічному Центрі» створено всі умови для проведення якісної діагностики стану суглобів за допомогою комп'ютерної томографії. Дослідження проводиться на сучасному 64-зрізовому томографі відкритого типу SOMATOM Definition AS. Висновок за результатами дослідження дається лікарями вищої категорії.

Крім того, ви можете розраховувати на клієнтоорієнтований сервіс, що означає максимальну зручність і увагу до кожного пацієнта.

Апарат відкритого типу дозволяє пройти діагностику навіть пацієнтам зі страхом закритого простору і дуже великою вагою.

Ціна КТ суглобів у Центрі включає в себе вартість витратних матеріалів (контрастна речовина – при необхідності використання, рентгенівська плівка – для роздрукування знімків, комп'ютерний диск – для запису процесу сканування), а також підготовку висновку, який складається й підписується двома фахівцями. Пацієнт отримує на руки знімки, диск та висновок.

 

 

 

Маєте інші запитання? Поставте їх лікарю

  Refresh Captcha  
 
Інші матеріали категорії: КТ одного з сегментів кінцівки »
Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha