ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Ендоскопія

Види ендоскопії у «Європейському Радіологічному Центрі»:

 • відеоезофагогастродуоденоскопія (ВЕГДС) – ендоскопічне дослідження шлунку, стравоходу та дванадцятипалої кишки;
 • відеоколоноскопія – ендоскопія товстого кишечника.

На відміну від фіброендоскопії, під час відеоендоскопії використовується ендоскоп із відеокамерою, яка дозволяє отримувати зображення внутрішніх органів високої роздільної здатності, показувати цифрові знімки на екрані монітора та зберігати результати дослідження. При відеоендоскопії ендоскоп оснащений джерелом світла, завдяки якому в процесі дослідження вдається оцінити будь-які зміни органів шлунково-кишкового тракту.

На ендоскопію шлунку, стравоходу та кишечника може направити гастроентеролог, хірург та лікар-онколог. При лікуванні лікарі «Європейського Радіологічного Центру» використовують стандарти та настанови (гайдлайни) Європейської спільноти ендоскопістів ESGE, Об'єднаної спільноти гастроентерологів Європи UEG, Американської спільноти ендоскопістів ASGE, а також рекомендації Японської спільноти ендоскопістів JG. Результати біопсії оцінюються за системами OLGA/OLGIM та Сіднейською системою.

Що показує ендоскопія

Ендоскопія показує осередки запалення, подразнення та ушкодження (наприклад, виразки, ерозії) слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту. Також ендоскопічні методи дослідження застосовуються для визначення локалізації, розміру та кількості доброякісних (поліпи) та злоякісних (рак) утворень стравоходу та кишечника, їх діагностики та можливості видалення. Показання до ендоскопії:

 • часта відрижка та печія;
 • дискомфорт, печіння та біль при ковтанні;
 • нудота та блювання;
 • почуття важкості після їжі;
 • неприємний запах з рота;
 • біль у верхній частині живота;
 • неприємний присмак у роті (кислий, гіркий);
 • відсутність апетиту;
 • різка втрата ваги.

Ендоскопія кишечника може проводитися при кровотечі з ануса, болю та печінні під час дефекації, відчутті неповного випорожнення кишечника, домішках слизу та крові в калі, запорах і діареї. Ендоскопія проводиться при грижі стравохідного отвору діафрагми (виході частини шлунку з черевної порожнини в грудну клітину через діафрагму) для визначення її типу та підбору курсу терапії. За результатами ендоскопії необхідна консультація гастроентеролога для встановлення діагнозу та підбору курсу лікування.

Ендоскопія органів шлунково-кишкового тракту проводиться для взяття біопсії (забору клітин) пошкоджених тканин з метою визначення їх природи (доброякісна чи злоякісна). Лікар-ендоскопіст також проводить ендоскопію дванадцятипалої кишки, стравоходу та товстого кишечника для видалення поліпів і злоякісних новоутворень невеликого розміру.

Підготовка до ендоскопії

Перед проведенням ендоскопії необхідно повідомити гастроентеролога про ліки, вітаміни та харчові добавки (лікар може призупинити прийом або змінити дозування, якщо препарати можуть вплинути на результат дослідження). Підготовка до ендоскопії:

 • гастроскопія – відмова від їжі за 12 годин та від пиття за 4–6 годин до процедури;
 • колоноскопія – очищення кишечника за допомогою проносного препарату (ввечері перед дослідженням) та дотримання дієти (протягом 24-72 годин).

Тип та дозування проносного препарату встановлюється лікарем залежно від симптомів, діагнозу та віку пацієнта. Рекомендації щодо харчування перед колоноскопією також дає лікар (залежать від цілі проведення ендоскопії).

Ендоскопія у Харкові

Ендоскопія шлунку та кишечника проводиться під внутрішньовенною седацією (пацієнт під час процедури знаходиться у медикаментозному сні). Ендоскопію роблять, вводячи зонд через задній прохід (при колоноскопії). У процесі введення зонда у пряму кишку або стравохід лікар-ендоскопіст використовує вуглекислий газ.

Тривалість ендоскопії варіюється від 10 хвилин до години, залежно від виду та мети дослідження (діагностика, взяття зразка тканин для біопсії, видалення новоутворення). Висновок після ендоскопії видається пацієнту протягом години, результат біопсії – через 5-7 днів.

Після обстеження кишечника через задній прохід у пацієнта може спостерігатися почуття здуття протягом кількох годин. Після ковтання зонда (гастроскопія) можуть відчуватися оніміння у роті та дискомфорт у горлі.

Дізнатися ціну ендоскопії можна на сайті «Європейського Радіологічного Центру». Ендоскопічне обстеження органів шлунково-кишкового тракту проводить лікар-ендоскопіст Виноградов Богдан Олександрович. Записатися на ендоскопію у Харкові можна за телефоном, зазначеним на сайті.

 

Задать вопрос врачу

  Refresh Captcha  
 
Залишити відгук

  Refresh Captcha