Logo

Ринопластика в Харкові

За допомогою пластичної операції можна скоригувати форму та розмір носа. Зробити пластичну корекцію носа в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі». Запис на прийом до пластичного хірурга та ринопластику носа ведеться цілодобово.

Що таке ринопластика

Ринопластика – це хірургічна процедура, спрямована на виправлення форми та контурів, зміну розміру, а також нормалізацію функцій носа. Під час ринопластики хірург може зменшити або збільшити ніс, скоригувати дефекти перегородки для полегшення дихання.

Ринопластика

Показання до ринопластики

Ринопластику роблять за естетичними (за бажанням пацієнта) та медичними (за наявності дефектів та патологій) показаннями. Основні показання до ринопластики:

 • вроджена чи набута асиметрія;
 • деформація носа, що утруднює дихання;
 • викривлення носової перетинки;
 • патології кістково-хрящових тканин носа;
 • недостатні або збільшені розміри носа;
 • наявність поліпів у носі;
 • розширені або звужені ніздрі.

Ринопластика може проводитися для корекції широкого, довгого чи надто вузького носа. Ринопластика допоможе скоригувати потовщений, широкий, краплеподібний, загострений, гачкуватий або сідлоподібний кінчик носа. Ринопластику крил носа проводять при їх несиметричності, наявності горбинки чи дефектів (наприклад, після травми чи хірургічного втручання).

Види та категорії ринопластики в ЄРЦ

Залежно від способу отримання доступу до тканин виділяють закриту та відкриту ринопластику. При закритій ринопластиці лікар здійснює ендоназальний доступ, при якому всі розрізи робляться безпосередньо в носовій порожнині. Розрізи при відкритій ринопластіці виконуються в області природних складок носа (в основі ніздрі та між ними).

Види ринопластики

Тип

Характеристика

Эстетична ринопластика

Проводиться для зміни зовнішнього вигляду носа з метою покращення його форми чи корекції розміру. Ринопластика може включати зменшення або збільшення носа, виправлення горбинки, зміну форми кінчика носа, корекцію форми (наприклад, якщо ніс має форму «картоплі»).

Реконструктивна ринопластика

Проводиться з метою відновлення носа після травми, вродженої вади розвитку, видалення поліпів. Реконструктивна ринопластика може включати пересадку тканин, реконструкцію хрящових структур та відновлення функцій носа.

Септоринопластика

Спрямована на корекцію деформацій перетинки носа. Процедура проводиться з метою усунення перешкод для дихання, покращення аеродинаміки носа та забезпечення загального комфорту при диханні.

Редукційна ринопластика

Здійснюється для зменшення розміру носа, усунення горбинки, зменшення ширини чи зміни форми носа. Процедура включає маніпуляції для досягнення бажаного зовнішнього вигляду (наприклад, видалення зайвих тканин, корекцію хрящових структур).

Функціональна ринопластика

Спрямована на покращення дихальних функцій носа. Процедура може включати розширення дихальних шляхів, усунення обструкцій (звужень), корекцію деформацій, які можуть перешкоджати нормальному диханню, а також відновлення носових функцій після травми або інших пошкоджень.

Залежно від локалізації виділяють пластику кінчика, крил, носової перетинки, колумели носа. Пластику носа також класифікують залежно від складності хірургічного втручання. Категорії ринопластики:

 • ринопластика 1 категорії. Це відносно проста операція, під час якої виправляються невеликі дефекти носа;
 • ринопластика 2 категорії. Це складніша маніпуляція, яка передбачає корекцію значних дефектів носа (наприклад, прибирання горбинки);
 • ринопластика 3 категорії. Це складна операція, що застосовується при серйозних вроджених або набутих дефектах носа (наприклад, при значній деформації або пошкодженні хрящів і кісток). До пластики носа третьої категорії відносять ринопластику з забором реберного хряща.

Від типу, об’єму, мети та категорії ринопластики залежить тривалість та ціна операції. Уточнити інформацію про категорію операції можна безпосередньо у пластичного хірурга на прийомі.

Яких результатів можна досягти за допомогою ринопластики

За допомогою ринопластики можлива корекція великого носа. Інші результати, яких можна досягти за допомогою пластики носа:

 • виправлення асиметрії крил носа;
 • покращення контурів обличчя;
 • зміна чи звуження кінчика носа;
 • корекція зовнішнього вигляду ніздрів;
 • нормалізація носового дихання.

Ринопластика дозволяє позбутися горбинки на носі шляхом видалення або корекції хрящової та кісткової тканини, що дозволяє досягти більш гладенького профілю та бажаної форми носа. При операції можна відновити спинку носа після западання, спричиненого втратою або пошкодженням кістково-хрящового каркасу, забезпечивши його правильну форму та структуру. Після ринопластики ніс набуває бажаної форми та розміру.

Підготовка до ринопластики

На консультації перед ринопластикою пластичний хірург направляє пацієнта на електрокардіографію (ЕКГ) для перевірки регулярності серцевого ритму. Підготовка до пластики носа:

 • корекція прийому антикоагулянтів (за погодженням із лікарем);
 • відмова від їжі та води за шість годин до операції;
 • утримання від куріння за три-чотири години до операції;
 • відмова від алкоголю за добу до пластики носа.

За необхідності (наприклад, при наявності хронічних патологій) пластичний хірург може направити пацієнта на консультації до вузькопрофільних фахівців (кардіолог, отоларинголог). Перед пластикою пацієнту також необхідно зробити флюорографію для виключення патологій легень.

Аналізи перед ринопластикою в Харкові

Перед ринопластикою лікар направляє пацієнта на загальний аналіз крові, дослідження на сифіліс, антитіла до гепатитів В та С, вірус імунодефіциту людини. Також важливо пройти тест на згортання крові (коагулограму) та здати аналіз на глюкозу.

Етапи ринопластики в Харкові

Ринопластика часто виконується мультидисциплінарною командою лікарів, до якої входить пластичний хірург, ЛОР-хірург та щелепно-лицьовий хірург (за необхідності). Операція проводиться під місцевою чи загальною анестезією залежно від об’єму хірургічного втручання. Етапи ринопластики:

 1. Пластичний хірург обробляє операційне поле антисептичним засобом.
 2. Лікар вводить анестетик для запобігання болю чи дискомфорту під час процедури.
 3. Хірург робить розмітку в носі для подальшого втручання.
 4. Під час операції лікар робить розрізи всередині або вздовж носа (залежно від методу), щоб отримати доступ до кісток та хрящів носа.
 5. Потім відбувається моделювання та корекція структур носа для досягнення бажаного розміру та форми носа.
 6. Лікар накладає шви, фіксує область носа за допомогою гіпсової пов'язки та пластиру.

Після ринопластики часто проводиться тампонування носа, що допомагає контролювати кровотечу, утримувати нову форму носа та зменшувати набряк. Носити тампони потрібно протягом трьох-чотирьох днів. Операція триває одну-дві години, тривалість ринопластики залежить від типу та об’єму пластики.

Операція з корекції носа не проводиться неповнолітнім через недостатньо сформований хрящ. Протипоказання до ринопластики горбинки та крил носа:

 • неконтрольований цукровий діабет;
 • порушення згортання крові;
 • запальний процес в організмі;
 • порушення функції нирок та печінки;
 • патології серцево-судинної системи;
 • злоякісні процеси в організмі;
 • психічні розлади;
 • вірусні та бактеріальні інфекції;
 • підвищений артеріальний тиск (гіпертонія);
 • запалення придаткових пазух носа;
 • захворювання щитоподібної залози.

Пластична операція тимчасово відкладається за наявності в області носа почервоніння або висипу, що спричинені хронічними дерматологічними захворюваннями (акне, дерматит). Ринопластика не проводиться під час вагітності.

Естетична ринопластика (корекція носа) в Харкові

Естетична ринопластика спрямована на зміну форми, розміру та пропорцій носа для досягнення більш гармонійного зовнішнього вигляду обличчя. Під час процедури хірург може зменшити або збільшити ніс, виправити горбинку, покращити форму кінчика або скоригувати розмір ніздрі, забезпечуючи пацієнту бажаний естетичний результат.

Реконструктивна ринопластика у Харкові

Реконструктивна ринопластика є процедурою, спрямованою на виправлення вроджених або набутих дефектів носа (наприклад, викривлення перетинки, втрата тканин через травми або опіки). Операція дозволяє відновити носове дихання, змінити розмір та форму носа, а також досягти природного зовнішнього вигляду. При реконструктивній ринопластиці перевага надається власним тканинам пацієнта, завдяки їх сумісності та здатності до швидшого загоєння.

Вторинна ринопластика в Харкові

Вторинна ринопластика – це операція, яка проводиться для корекції або покращення результатів попередньої ринопластики. Процедура може бути необхідна, якщо пацієнт не задоволений початковими результатами операції, має ускладнення після неї або бажає змінити форму або функцію носа. Повторна ринопластика може бути складнішою, оскільки лікарю доводиться працювати з уже зміненими тканинами та структурами носа, а також враховувати попередні хірургічні втручання.

Септоринопластика в Харкові

Септоринопластика – це хірургічна процедура, спрямована на корекцію деформацій перетинки носа. Під час естетичної септоринопластики хірург може виконувати різні маніпуляції: видалення вигнутих чи деформованих ділянок перетинки, відновлення її прямої форми та усунення перешкод для нормального дихання.

Післяопераційний період після септоринопластики триває один-два місяці. Реабілітація після септоринопластики може включати відмову від куріння, носіння компресійної пов'язки, утримання від тертя та тиску.

Реабілітація після ринопластики

Реабілітація після ринопластики може тривати від 10 днів до чотирьох місяців, залежно від об’єму хірургічного втручання. Для правильного відновлення після ринопластики слід виконувати всі рекомендації пластичного хірурга.

Після ринопластики тимчасово може повернутися горбинка, яка самостійно зникне протягом чотирьох-п'яти місяців. Набряк та невеликі гематоми після ринопластики є нормальним явищем, вони минають самостійно протягом 7-10 днів. Протипоказання після ринопластики:

 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • прийом засобів для розрідження крові;
 • вживання алкогольних напоїв;
 • відвідування басейнів та купання у відкритих водоймах;
 • нанесення декоративної косметики на обличчя;
 • тертя та тиск на шкірні покриви;
 • вживання холодних напоїв;
 • носіння сонцезахисних окулярів;
 • переміщення літаком (протягом двох-трьох годин після операції).

Після ринопластики не можна робити пілінги або маски для обличчя, піддавати шкірні покриви інтенсивному сонячному випромінюванню та відвідувати солярії. Після ринопластики можна спати лише на спині, на боку та животі спати не рекомендується до повного загоєння тканин.

Пластирі після ринопластики знімаються протягом тижня. Якщо відходить гіпс після ринопластики, необхідно звернутися до пластичного хірурга.

Шрам після ринопластики зазвичай не залишається. Оцінити перший ефект після ринопластики можна через 10 днів, проте для загоєння тканин може знадобитися 3-4 місяці. Остаточний ефект після ринопластики видно за рік.

Записатися на консультацію пластичного хірурга та ринопластику в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну ринопластики в Харкові можна також на сайті або по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар