Logo

Лікування ліпоми молочної залози в Харкові

Ліпома – це повільно зростаюча доброякісна пухлина, що складається з жирової тканини. На діагностиці, лікуванні та профілактиці ліпоми молочної залози спеціалізується мамолог.

Причини виникнення ліпоми молочної залози

Причиною виникнення ліпоми може бути генетична схильність або сімейний множинний ліпоматоз (генетичне захворювання, що спричиняє одну або кілька ліпом). У групі підвищеного ризику утворення ліпоми перебувають люди, які мають синдроми Гарднера, Коудена і Маделунга.

Ліпогранульома молочної залози (жировий некроз, олеогранульома) – доброякісне новоутворення, що розвивається в місці ушкодження і відмирання клітин жирової тканини. Причиною ліпогранульоми є травма або оперативне втручання.

Симптоми ліпоми молочної залози

Ліпома може бути будь-якого розміру. Симптоми ліпоми молочної залози:

  • м'яка на дотик пухлина під шкірою;
  • рухливе ущільнення (легко переміщується під час натискання пальцем);
  • гладке новоутворення, що має чіткі контури.

Ліпоми не болять і не завдають дискомфорту. Ліпома молочної залози не перетворюється на рак молочної залози і не збільшує ризик його виникнення.

Олеогранульома є більш щільною на дотик, ніж ліпома. Під час пальпації молочної залози ліпогранульома рухлива, не спричиняє дискомфорту чи болю.

Лікування ліпоми молочної залози в Харкові

Вибір тактики та методу лікування залежить від характеру утворення молочної залози. Діагностика ліпоми молочної залози:

  • збір анамнезу та аналіз скарг пацієнтки;
  • огляд тканин молочної залози;
  • пальпація молочної залози та пахвових лімфатичних вузлів.

За результатами огляду і пальпації лікар може призначити МРТ або УЗД молочних залоз. Лікування ліпоми та ліпогранульоми без операції не проводиться, оскільки медикаментозно позбутися новоутворення неможливо. Видалення ліпоми показане в разі великого розміру новоутворення, прискореного росту пухлини, а також у разі деформації контурів молочної залози.

У разі невеликих розмірів утворень і відсутності клінічної симптоматики оперативне лікування ліпоми молочної залози не потрібне. Для своєчасного виявлення зміни в розмірах новоутворення і підбору тактики лікування необхідно раз на рік проходити УЗД або МРТ молочних залоз.

Записатися на консультацію до мамолога і лікування ліпоми й ліпогранульоми в  «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар