Logo

Лікування фіброаденоми молочної залози в Харкові

Фіброаденома – це доброякісна пухлина, яка складається зі сполучної та залізистої тканин. Види фіброаденоми:

• периканалікулярна фіброаденома (пухлина локалізується навколо молочної протоки);

• інтраканалікулярна фіброаденома (ріст новоутворення направлений у просвіт молочної протоки).

Також розрізняють листоподібну фіброаденому, яка має шарувату форму й може швидко збільшуватись у розмірах. Листоподібна фіброаденома може перероджуватись у саркому молочної залози. Пройти лікування фіброаденоми молочної залози в Харкові можна у відділенні мамології «Європейського Радіологічного Центру».

Причини фіброаденоми

Причиною розвитку фіброаденом є підвищення рівня естрогену. Через зміни гормонального фону фіброаденоми можуть збільшуватися під час вагітності та годування груддю. Фіброаденома може розвинутися в одній чи обох молочних залозах. Розмір більшості фіброаденом не перевищує одного-трьох сантиметрів у діаметрі. Симптоми фіброаденоми молочної залози:

  • овальне або округле утворення у молочній залозі;
  • гладеньке та тверде на дотик ущільнення;
  • рухлива при пальпації пухлина;
  • підвищена чутливість тканин молочної залози.

Фіброаденома може збільшуватися з часом. Фіброаденоми не болять, проте болючі відчуття можуть з'являтися перед менструаціями через зміну рівня гормону естрогену.

Фіброаденома не перетворюється на рак молочної залози та не збільшує ризик його виникнення. Фіброаденоми не розсмоктуються самостійно, для контролю та лікування новоутворення необхідно проконсультуватися з мамологом.

Лікування фіброаденоми в Харкові

Лікування фіброаденоми без операції не проводиться. Показанням до видалення фіброаденоми є її швидкий ріст. При невеликих розмірах пухлини та відсутності болю видаляти новоутворення не потрібно. Для своєчасного виявлення змін у розмірах фіброаденоми необхідно проходити УЗД молочних залоз та МРТ молочних залоз щороку.

Після видалення фіброаденоми можна відвідувати лазні та сауни. Лікар може обмежити фізичні навантаження до повного загоєння.

Записатися на консультацію мамолога та лікування фіброаденоми молочної залози в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар