Лазерна терапія дає змогу позбутися новоутворень на шкірі та слизових оболонках, а також вилікувати судинні патології.
Які утворення можна видаляти лазером
Хірургічний лазер дозволяє видаляти пігментні плями, новоутворення та судинні патології шкіри. Показання для лікування лазером:
- доброякісні новоутворення шкіри (невуси, гемангіоми, дерматофіброми, атероми, пігментовані та старечі гіперкератози, плоскі та вульгарні бородавки, гострі кондиломи, папіломи);
- судинні патології шкіри (телеангіектазія, купероз, гемангіома).
Лазерне випромінювання добре поглинається гемоглобіном крові, у результаті лазери ефективні для видалення судинних патологій. Уражені судини під його впливом легко та швидко коагулюються (склеюються) з мінімальною травматизацією навколишніх тканин.
Протипоказання до видалення лазером
Лазерна коагуляція не проводиться при новоутвореннях шкіри нез'ясованої етіології (походження).
Інші протипоказання до лікування лазером:
- онкологічні захворювання шкіри (базаліома, плоскоклітинний рак, меланома);
- активно виражений запальний процес шкіри;
- індивідуальна непереносимість лазерного випромінювання (підвищена чутливість шкіри).
Тяжкі супутні захворювання та похилий вік пацієнтів зазвичай не є протипоказанням для лазерної хірургії. Перед лікуванням лазером постакне, видаленням родимок та бородавок необхідно проконсультуватися з дерматологом.
Лазерне видалення родимок у Харкові
Родимка (невус) – новоутворення шкіри темно-коричневого кольору, яке викликане скупченням пігментоутворюючих клітин (меланоцитів).
Діагностика родимок обов'язкова при:
- асиметричності новоутворення;
- нерівних або розмитих краях родимки;
- неоднорідності кольору новоутворення;
- появі на родимці відтінків білого, синього, чорного або червоного кольору;
- збільшення розміру невуса.
Видалення родимок лазером дозволяє запобігти переходу новоутворення з доброякісного в злоякісне. Перед видаленням родимку оглядає онкодерматолог, щоб виключити її злоякісність.
Лазерне видалення бородавок у Харкові
Бородавка – доброякісне шкірне новоутворення, що має зернисту текстуру, невеликий розмір, коричневий, чорний, сірий або бежевий колір.
Причини появи бородавок:
- прямий шкірний контакт із бородавкою;
- дотик до предметів, які заражені вірусом папіломи людини (ВПЛ);
- незахищений статевий контакт.
Лазерне видалення бородавок дає змогу позбутися звичайних, пласких, генітальних, підошовних, навколонігтьових та піднігтьових новоутворень. Видаляти бородавки необхідно через високий ризик їх травмування, що може призвести до інфікування рани, що утворилася.
Лазерне видалення кондилом та папілом у Харкові
Кондиломи та папіломи – новоутворення шкіри, які можуть виникнути на обличчі, тілі та статевих органах. Причини появи папілом достовірно невідомі, але найчастіше з'являються в місцях тертя шкіри та підвищеної пітливості. Сприяючим чинником є зайва вага, цукровий діабет та інші ендокринні захворювання.
Причини появи кондилом:
- вірус папіломи людини;
- ослаблена імунна система;
- незахищений секс;
- венеричні захворювання;
- зниження місцевого імунітету.
Лазерне видалення бородавок та кондилом дає змогу запобігти поширенню вірусу папіломи людини на здорові тканини та появі нових новоутворень. Видалення кондилом лазером дозволить запобігти механічному травмуванню новоутворення.
Лазерне видалення гемангіом у Харкові
Гемангіома – доброякісне новоутворення шкіри, що виникає через зміну клітин судинної стінки. Видалення гемангіоми лазером дозволяє запобігти її травматизації та утворенню виразки, яка може призвести до болю, кровотечі, рубцювання та інфекції. Гемангіому необхідно видаляти при її швидкому рості та механічному травмуванні.
Лазерне видалення атероми в Харкові
Атерома – це доброякісне внутрішньошкірне утворення, яке виникає внаслідок закупорки вивідної протоки сальної залози. Атерома знаходиться в капсулі, якою є стінка сальної залози і яка постійно виробляє шкірне сало. Тому важливо видалити атерому разом із капсулою повністю, щоб запобігти розвитку нової атероми.
Лазерне видалення атероми показане при швидкому рості та великому розмірі утворення. При технічних труднощах повного видалення капсули атероми хірургічно використовується лазер, за допомогою якого коагулюється капсула, що залишилася. Необхідність видалення кісти сальної залози визначає дерматолог після огляду атероми.
Лазерне видалення дерматофіброми в Харкові
Дерматофіброма – щільне утворення червоно-коричневого кольору зі сполучної тканини. Зазвичай дерматофіброма локалізується в ділянці стегон та становить від півтора до одного см в діаметрі. Лазерне видалення дерматофіброми показане при її свербінні, збільшенні чи пошкодженні.
Лазерне видалення судини патологій у Харкові
Лазерне видалення судин дає змогу позбутися дрібних підшкірних капілярів та судинних патологій.
Види судинних захворювань:
- телеангіектазія (стійке розширення дрібних судин шкіри);
- купероз (збільшення капілярів з потовщенням та зниженням еластичних властивостей судин);
- гемангіома (доброякісне новоутворення з кровоносних судин).
Лікування куперозу лазером може застосовуватися з косметичною метою або при прогресуванні захворювання. Кількість необхідних процедур визначає дерматолог залежно від розміру та типу судинної патології. У «Європейському Радіологічному Центрі» також проводять лікування розацеа лазером, за допомогою якого можна усунути хронічне дерматологічне захворювання, що характеризується почервонінням шкіри та розширенням дрібних судин.
Принцип роботи лазерної хірургії
Лазерна хірургія – це методика видалення шкірних утворень з хорошим косметичним ефектом. Існують такі утворення шкіри, які видаляти можна й потрібно, а є такі, які видаляти лазером категорично не можна за жодних обставин. Щоб уникнути негативних наслідків, перед тим, як скористатися послугами лазерної хірургії, необхідно проконсультуватися з лікарем-дерматологом, який за допомогою дерматоскопії має визначити характер утворення.
Методи впливу лазерного випромінювання:
- безконтактний (дистанційний) метод – вплив лазером без дотику кінчика світловода до поверхні тканин. Використовується для лікування судинних утворень без травмування шкіри над ними (лазерне видалення гемангіоми, телеангіектазії);
- контактний метод – вплив лазером на тканини при безпосередньому контакті світловода з поверхнею ураженої ділянки (дозволяє точно локалізувати зону впливу). Лазерні операції, що проводяться контактним методом, здійснюються безкровно або з мінімальним крововтратою, низьким ступенем травмування здорових навколишніх тканин;
- комбінований метод (дистанційно-контактний) – спосіб впливу на тканини, що поєднує переваги контактного та безконтактного методів (лазерне видалення жировиків, атером, кіст, гігром).
Вибір методу визначає лікар-дерматолог. Кожен метод реалізується за допомогою спеціальних насадок. У лазері, який використовується в «Європейському Радіологічному Центрі», є всі необхідні насадки, щоб забезпечити будь-яку з перерахованих вище методик.
Дія хірургічних лазерів на тканини полягає у перетворенні енергії поглиненого лазерного випромінювання на тепло. Клітини тканин руйнуються внаслідок «закипання» внутрішньоклітинної рідини. Загоєння рани після лазерної терапії відбувається швидко, безболісно та здебільшого без утворення рубця.
Інші переваги лазерної терапії:
- точний локальний вплив у зоні оперативного втручання. Лазер впливає на новоутворення, не пошкоджуючи здорові тканини;
- мінімальний ризик кровотечі. Розсікаючи тканину, лазерний промінь одночасно коагулює (згортає) кров на стінках розрізу, забезпечуючи тим самим надійний гемостаз (властивість крові, яка полягає у збереженні рідкого стану, зупинці кровотечі та розчиненні тромбів);
- ефективність оперативного втручання. Після лазерного видалення новоутворень низький ризик рецидивів;
- відсутність шрамів та рубців після дії лазером;
- легкий та короткий післяопераційний період (зазвичай не перевищує 7 днів).
Використання лазерного випромінювання як хірургічного інструменту забезпечує стерильність післяопераційної рани. Після лікування вугрового висипу, новоутворень та судинних патологій лазером не розвиваються післяопераційні гнійні ускладнення.
До ускладнень лазерного видалення судинної сіточки та новоутворень шкіри належать еритема (почервоніння), помірні болючі відчуття, гіпер- або гіпопігментація шкіри. Зазначені ускладнення спостерігаються при порушенні методик впливу лазера та недотриманні пацієнтами правил післяопераційного періоду.
Записатися на консультацію до дерматолога та лазерне лікування у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном: