Logo

Видалення новоутворень шкіри в Харкові

Доброякісні пухлини шкіри – новоутворення, що складаються з клітин, у яких не порушена здатність до диференціювання. Великі новоутворення м'яких тканин можуть стискати сусідні органи, проте не здатні до малігнізації (перетворення на злоякісну пухлину) та утворення метастазів. Прибрати новоутворення шкіри в Харкові можна в «Європейському Радіологічному Центрі».

Що належить до новоутворень

До новоутворень належать шкірні нарости (папіломи, кондиломи) та пухлини, що виникають із судин (гемангіома, лімфангіома), сальних залоз (атерома), сполучної тканини (дерматофіброма) та нервів (шваннома).

Види новоутворень на шкірі

Тип

Зовнішній вигляд

Родимка (невус, родима пляма)

Доброякісне пігментне утворення шкіри, що зазвичай має овальну або круглу форму, жовтуватий або коричневий колір, чіткі межі. Новоутворення на тілі може бути опуклим, піднятим, плоским (і знаходитися на рівні шкіри або бути піднятим на ніжці). Невуси та родимки мають гладку та рівну поверхню.

Себорейна кератома

Вікове новоутворення на шкірі з чітким контуром, зазвичай овальної або округлої форми від тілесного до сіро-коричневого кольору з лусочками на поверхні

Гемангіома

Судинна пухлина, яка утворюється з клітин кровоносних судин. Новоутворення може мати колір від червоного до синюшно-чорного, бути плоским або бути піднятим над поверхнею шкіри.

Бородавка

Утворення у вигляді невеликого вузлика, зазвичай на широкій основі (ніжці). Зазвичай мають невеликий розмір, зернисту й шорстку текстуру, є грубими на дотик. На поверхні бородавки можуть бути чорні крапки (маленькі закупорені кровоносні судини)

Папілома

Доброякісне новоутворення на шкірі тілесного кольору, частіше на тонкій основі (ніжці). Папіломи мають рожевий або пігментований колір, можуть бути плоскі або підняті над здоровою шкірою.

Шкірний ріг

Щільне конусоподібне утворення на шкірі, що росте зі шкіри. Розмір та форма наросту на шкірі варіюється в широких межах, але найчастіше має кілька міліметрів у довжину. Є передраком, у разі переродження на злоякісне новоутворення плоскоклітинний рак виникає в основі рога.

Лімфангіома

Вроджена пухлина зі стінок лімфатичних судин. Розташовуються поверхнево або в порожнинах організму і можуть досягати великих розмірів. Має бугристу текстуру, синюшне або червоно-буре забарвлення.

Атерома

Пухлина сальної залози утворюється через закупорку вивідної протоки. В результаті секрет накопичується в порожнині залози, стає густим, утворюючи «шишку» під шкірою. Не виникає в області долонь та стоп через відсутність сальних залоз. При приєднанні вторинної інфекції може розвинутися запалення та абсцес.

Дерматофіброма

Утворення зі сполучної тканини. Зовні виглядає як кулька, що виступає над поверхнею шкіри.

Шваннома

Пухлина з клітин оболонок нервів, зовні нагадує щільний горбок

Гломусна пухлина (гломангіома, пухлина Барре-Масона)

Доброякісне невелике новоутворення шкіри, що виникає в області нігтьових фаланг. Розвивається з нервово-м'язового вузла шкіри, що називається «гломусом». Його особливістю є сильний пекучий біль, що виникає навіть при легкому дотику.

 До видів новоутворень на обличчі відносять папіломи, бородавки, родимки, кератоми, фіброми та гемангіоми. Новоутворення повік можуть включати ксантелазми (мають жовтий колір), молі (пухлини коричневого або чорного кольору), невуси. У поодиноких випадках на шкірі обличчя можуть з'являтися утворення, що розвиваються з волосяних фолікулів (трихоепітеліома) та епітелію потової залози (сірінгоаденома).

Причини новоутворень шкіри

Новоутворення в області шиї, обличчя та тулуба (бородавки) виникають у разі вірусу папіломи людини (ВПЛ). Можливі причини інших новоутворень шкіри:

  • генетична схильність;
  • надмірна дія ультрафіолетового випромінювання;
  • ослаблена імунна система;
  • вплив хімічних подразників;
  • травми (порізи, укуси) шкіри;
  • вірусні та бактеріальні інфекції;
  • вікові зміни;
  • гормональні порушення;
  • хронічний стрес.

Новоутворення на шкірі (лімфангіоми) у дітей розвиваються у віці до п'яти років. Новоутворення під шкірою викликане генетичними захворюваннями (синдромами Тернера, Дауна та Нунана, а також трисомією).

Симптоми утворень шкіри

Найчастіше доброякісні новоутворення шкіри не викликають болючих відчуттів, протікаючи безсимптомно. Пухлини можуть виникати на обличчі, шиї, у пахвових западинах, на голові, в області паху. Можливі ознаки шкірних утворень:

  • зміна кольору шкіри на темніший або світліший;
  • наріст на шкірі від двох-трьох міліметрів до кількох сантиметрів;
  • м'яке чи тверде ущільнення під шкірою;
  • кровоточивість новоутворення;
  • поява виразок на поверхні шкіри;
  • свербіння та печіння шкірного покриву.

Також можуть виникати підвищена чутливість або біль, які посилюються при дотику, пальпації чи терті. Новоутворення під оком може викликати труднощі з розплющуванням та заплющуванням ока, порушення зору. В області шиї – порушення ковтання. На злоякісні новоутворення можуть вказувати зміни форми та кольору, нечіткі межі, а також швидкий ріст пухлини.

Діагностика наростів та утворень шкіри в Харкові

Перед початком лікування пухлин шкіри дерматолог визначає тип та причину захворювання. Діагностика новоутворень шкіри:

  • збирання анамнезу. Лікар вивчає особистий (перенесені захворювання, операції) та сімейний (для виявлення генетичних мутацій або спадкової схильності) анамнези пацієнта;
  • аналіз скарг. Дерматолог уточнює час появи наростів чи ущільнень, швидкість росту, а також наявність інших симптомів (наприклад, болю чи печіння);
  • огляд шкірних покривів. Лікар оглядає всю шкіру пацієнта, включаючи здорові та уражені ділянки. Під час огляду оцінюється колір, розмір та форма новоутворення;
  • пальпація пухлини. Дерматолог пальпує уражену ділянку для визначення текстури (у разі наявності наросту на поверхні шкіри), розміру та рухливості (при знаходженні пухлини під шкірою);
  • дерматоскопія. Дозволяє оглянути уражену ділянку шкіри за допомогою збільшувального приладу – дерматоскопа. Дерматолог оцінює пігментні зміни та судинні структури;
  • лабораторні дослідження. Лікар може направити на аналізи крові (наприклад, для виявлення вірусу ВПЛ, тест на гормони).

При підозрі на злоякісне новоутворення онкодерматолог проводить біопсію – забір уражених тканин на гістологічне дослідження. Аналіз дозволяє визначити природу новоутворення (доброякісне чи злоякісне).

Видалення новоутворень шкіри в Харкові

Залежно від розміру, локалізації та типу новоутворення лікар підбирає спосіб його видалення. Варіанти видалення новоутворень:

  • хірургічне видалення новоутворень шкіри. Для видалення наросту використовується скальпель;
  • лазерне видалення новоутворень. Під час операції на пухлину відбувається точковий вплив, при якому не зачіпаються здорові тканини. Під впливом високої температури лазер випаровує, руйнує чи коагулює новоутворення.

Шкірні новоутворення зазвичай видаляються під місцевою анестезією чи наркозом. Після видалення лікар накладає шви (за потреби) і дає рекомендації щодо догляду за раною. Залежно від розміру та виду новоутворення догляд може включати обробку рани антисептичними засобами, носіння пов'язки, захист від ультрафіолетового випромінювання та води, прийом антибактеріальних препаратів (для запобігання інфекції).

Записатися на видалення новоутворень на голові та тілі в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар