Logo

Видалення атероми в Харкові

На шкірі людини можуть виникати різні види доброякісних утворень, серед яких атероми, ліпоми, папіломи, родимки та бородавки. Атероми можуть з'являтися на будь-якій частині тіла (в тому числі на обличчі, голові, спині, грудях, у паху), крім підошв і долонь.

Лікування атероми без операції за допомогою лікарських препаратів є неефективним, для видалення застосовується хірургічне втручання. Видалити атерому на волосистій частині голови та тілі в Харкові можна у відділенні хірургії «Європейського Радіологічного Центру».

Що таке атерома

Атерома (епідермальна кіста) – це доброякісне новоутворення, що виникає внаслідок закупорки вивідної протоки сальної залози шкіри та скупчення в ній її секрету. Незапалені атероми на голові та тілі мають тілесний колір, діаметр від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.

Причини атероми

Поверхня шкіри (епідерміс) складається з тонкого захисного шару клітин, які в нормі постійно відшаровуються. Фактори ризику твердих атером:

  • пошкодження шкіри (подряпина, опік, поріз);
  • наявність ран після операції;
  • захворювання шкіри (наприклад, акне);
  • синдром Фавра-Ракушо;
  • сімейний аденоматозний поліпоз (синдром Гарднера);
  • синдром Горліна (синдром базально-клітинного невуса).

Підвищити ризик атером під шкірою може безконтрольний прийом лікарських засобів (наприклад, інгібіторів серин-треонін кінази). Також атерома може розвинутися після проколювання вух у разі пошкодження голкою волосяного фолікула. При появі пухлини або ущільнення на шкірних покровах необхідна консультація дерматолога, лікар поставить діагноз та підбере курс терапії.

Симптоми та стадії розвитку атероми

Основною ознакою атероми на грудях та обличчі є шишка під шкірою круглої або куполоподібної форми. Інші симптоми атероми шкіри можуть включати:

  • зміну кольору шкіри (від рожевого до червоного) при запаленні атероми;
  • тверде на дотик новоутворення;
  • підвищення локальної температури та набряк у ділянці пухлини (при запаленні новоутворення);
  • рухливість пухлини під час пальпації.

У центрі атероми часто є чорна точка – невеликий вугор, який закупорює центральний отвір кісти. Темний колір точки обумовлений окисленням кератину під впливом повітря.

Атерома зазвичай не болить і не завдає дискомфорту. Больовий синдром з'являється у разі запалення чи інфікування атероми. Епідермальні кісти містять жовту густу рідину з неприємним запахом, що може виділятися з атероми.

Види та локалізація атером

Епідермальні кісти класифікують залежно від розташування новоутворення. Можливі локалізації атером:

  • голова;
  • спина;
  • груди;
  • шия;
  • ноги.

Атероми можуть з'являтися на обличчі (наприклад, за вухом та на лобі). Епідермальні кісти також можуть розвиватися в області геніталій. Поява атером у паху підвищує ризик їх травмування під час статевих контактів.

Діагностика атероми в Харкові

У більшості випадків дерматолог діагностує атерому на основі фізичного огляду шкірних покривів та новоутворення. Лікар пальпує кісту для визначення її розмірів, текстури, рухливості. Почервоніння, набряк, болючість і підвищення температури шкірних покривів у ділянці кісти може вказувати на запалену або нагноєну атерому.

Хірургічне видалення атероми в Харкові

Лікування запалення сальної залози та епідермальних кіст проводиться хірургічним шляхом. При запаленні атероми лікар може на якийсь час відкласти операцію через гострий запальний процес, для зняття якого пацієнту призначаються лікарські препарати. Етапи видалення атероми:

  1. Лікар обробляє шкіру над атеромою антисептичним препаратом для знезараження зони впливу.
  2. Пацієнту в шкірні покриви навколо новоутворення вводиться місцевий анестетик для знеболювання.
  3. Хірург робить невеликий розріз і витягує капсулу з вмістом, не пошкоджуючи кісту.
  4. Лікар оглядає кісту на предмет розривів, за необхідності очищає рану після хірургії атероми.
  5. Після завершення операції лікар накладає косметичні шви та стерильну пов'язку.

У разі розтину нагноєної атероми після операції лікар може призначити антибактеріальні препарати. Антибіотики при абсцесі атероми необхідні для усунення та запобігання поширенню бактеріальної інфекції на здорові тканини.

Невеликі атероми на обличчі можуть видалятися хірургічно в комбінації з лазером. Під час хірургічного втручання лікар використовує вузькоспрямований промінь для руйнування клітин та тканин, коагуляції кровоносних судин. Переваги операції включають атравматичність (не пошкоджуються здорові тканини), низький ризик ускладнень (кровотечі та інфекції), швидке відновлення. Ціна лазерного видалення залежить від розміру, кількості та локалізації атером.

У перші дні після операції можуть зберігатися біль та набряк у ділянці впливу. Якщо після видалення атероми залишилося ущільнення, необхідно звернутися до лікаря. Атерома може з'являтися повторно (наприклад, якщо залишилася капсула після попереднього видалення).

Реабілітація після видалення атероми в Харкові

У післяопераційний період після видалення атероми необхідно регулярно змінювати пов'язки та пити призначені лікарем лікарські препарати для запобігання інфікуванню рани. Важливо уникати тертя та тиску на післяопераційну рану, обмежити фізичні навантаження. При видаленні атероми на мочці вуха також не можна носити сережки до повного загоєння.

Профілактика атероми полягає в захисті шкірних покривів від ушкоджень та травм. Косметологічні процедури та медичні маніпуляції (у тому числі проколювання вух) потрібно робити в спеціалізованих установах.

Записатися на консультацію до хірурга-дерматолога та видалення атероми в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму онлайн-запису. Уточнити вартість видалення атероми можна також на нашому сайті або в операторів по телефону.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар