Logo

Анестезія дітям в Харкові

Анестезія використовується для проведення діагностичних процедур та лікувальних маніпуляцій без болю та стресу. Анестезія дитині в Харкові проводиться дитячим анестезіологом у «Європейському Радіологічному Центрі».

Що таке дитяча анестезія

Дитяча анестезія – це процедура, яка передбачає використання анестетика (лікарського препарату), введення якого забезпечує знеболювання. Анестезія застосовується під час операцій, медичних маніпуляцій та діагностичних досліджень у дітей та підлітків.

Види дитячої анестезії

Залежно від впливу анестетика на організм виділяють місцеву та загальну анестезії. При місцевій анестезії знеболюється певна частина тіла (наприклад, ротова порожнина, нижні кінцівки), при загальній дитина перебуває у стані медикаментозного сну.

Види місцевої анестезії

Тип

Характеристика

Спинальна анестезія

 

Анестетик вводиться в цереброспінальну рідину в ділянці попереку. Зазначений метод анестезії блокує чутливість та рухові функції у нижній половині тіла. Застосовується при хірургічних втручаннях на ногах, у ділянці тазу, сечового міхура, кишківника.

Епідуральна анестезія

 

Препарат для знеболювання вводиться в епідуральний простір, що знаходиться між внутрішньою поверхнею хребта та зовнішньою поверхнею твердого спинного каналу. Епідуральна анестезія робиться жінці під час пологів для зменшення болю, що не впливає на дитину.

Провідникова анестезія

 

Місцевий анестетик вводиться в параневральний простір блокування передачі нервового імпульсу. Використовується для знеболювання великої ділянки тіла, може застосовуватись для діагностики невралгії.

Інфільтраційна анестезія

Анестетик вводиться безпосередньо навколо нервових закінчень, забезпечуючи знеболювання в обмеженій ділянці тіла. Часто використовують для лікування зубів.

Торусальна анестезія

Місцевий анестетик вводиться в нижньощелепний валик для зниження чутливості язичного, щічного та нижньолуночкового нервів.

Місцева анестезія зазвичай проводиться шляхом ін'єкції, під час якої вводиться анестетик. Наркоз для дітей може здійснюватися через крапельницю (у вену) або через вдихання анестетика (через ніс та рот).

Де застосовується загальна анестезія дітям?

Наркоз дітям робиться при операціях та медичних процедурах для забезпечення безболісності та комфорту. Застосування загальної анестезії для дітей:

 • хірургічні втручання. У дитячій хірургії може використовуватися місцева або загальна анестезія залежно від об’єму та мети операції, віку та загального стану здоров'я дитини;
 • медичні маніпуляції. Анестезія може робитися при болючих або неприємних процедурах (наприклад, при постановці центрального катетера, заборі тканин для біопсії).

У деяких випадках анестезія застосовується для виконання діагностичних досліджень. Дитині може проводитися МРТ з анестезією (наприклад, при страху закритих просторів або неможливості лежати нерухомо через вік).

Чи безпечна анестезія для дитини?

Дитяча анестезія має ризики та побічні ефекти (особливо при тривалому використанні). Місцева анестезія грудній дитині вважається безпечнішою за загальну через відсутність системного впливу на організм.

У «Європейському Радіологічному Центрі» використовують оригінальні сертифіковані медичні препарати, що дозволяє знизити ймовірність побічних ефектів.

Можливі ускладнення дитячої анестезії

У групі підвищеного ризику ускладнень перебувають новонароджені та немовлята, а також діти з декомпенсованими хронічними захворюваннями та вадами розвитку. Можливі ускладнення дитячої анестезії:

 • подразнення слизових оболонок дихальних шляхів;
 • ушкодження очей (може розвинутися в недоношених дітей);
 • алергічна реакція;
 • проблеми з диханням.

Побічні ефекти анестезії включають нудоту, блювання, біль. Також можливий тимчасовий делірій – синдром, який характеризується порушенням уваги та свідомості, пам'яті, мислення, циклів сну та неспання. Анестезія для дитини 6 місяців також може призвести до запаморочення, головного та м'язового болю.

Анестезія дитині в Харкові

Напередодні проведення операції або медичної процедури з анестезією дитячий лікар-анестезіолог збирає особистий анамнез пацієнта з метою оцінки його стану, виявлення можливих алергій з метою підбору найбезпечнішого методу знеболювання. Етапи підготовки та проведення анестезії:

 1. Здача лабораторних аналізів та проходження інструментальних обстежень (наприклад, УЗД, ЕКГ) для виявлення протипоказань.
 2. Спілкування з батьками чи опікунами для роз'яснення етапів проведення процедури, можливих ризиків та ускладнень.
 3. Введення дитини в стан медикаментозного сну (при загальній анестезії, наркозі) або ін'єкції з анестетиком (при місцевій анестезії).
 4. Моніторинг стану пацієнта під час анестезії – контроль життєво важливих функцій організму (артеріального тиску, пульсу та рівня кисню, дихання).

Після процедури або операції дитина перебуває в медичному центрі, тривалість перебування під спостереженням лікарів залежить від типу анестезії. Лікар також розповідає батькам про догляд вдома за потреби. Наприклад, для зняття болю після операції (після закінчення дії анестезії) лікар може призначити знеболювальні препарати.

Записати дитину на проведення медичної процедури з анестезією у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті.

pro-clinic-bg
Лого Клініка доказової медицини

Клініка доказової медицини:

 • ✓ Профілактика
 • ✓ Комплексна діагностика
 • ✓ Лікування
 • ✓ Хірургія
 • ✓ Реабілітація
Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар