Logo

Лікування простатиту в Харкові

Простатит – це урологічне захворювання, спричинене запаленням передміхурової залози. Неправильне або несвоєчасне лікування простатиту може спричинити зниження лібідо, імпотенцію, виникнення синдрому хронічного тазового болю, розлади сечовипускання.

Причини простатиту

Розвиток простатиту зазвичай спричинений потраплянням у передміхурову залозу інфекції з сечівника, прямої кишки лімфатичним або гематогенним шляхом.

Інші причини простатиту:

  • генетична схильність;
  • порушення гормонального фону;
  • хронічні травми промежини (можуть бути спричинені їздою на велосипеді, верховою їздою);
  • венеричні захворювання (наприклад, кандидоз, хламідіоз, уреаплазмоз);
  • алкоголь та куріння;
  • вроджені та набуті аутоімунні захворювання;
  • важкі форми ангіни, пневмонії;
  • захворювання вірусної природи (наприклад, урогенітальний герпес, грип);
  • хронічні запори;
  • гіпоактивність чи гіперактивність сечового міхура;
  • рефлюкс сечі (викликає хімічне ураження простати);
  • надлишкова маса тіла;
  • переохолодження області малого тазу.

Причиною розвитку простатиту також можуть бути застій крові та секрету у вивідних протоках залоз, викликані особливостями будови передміхурової залози та її венозної мережі, нервово-рефлекторних зв'язків із прямою кишкою та сечовим міхуром. Підвищений ризик розвитку простатиту спостерігається у людей, які ведуть малорухливий або сидячий спосіб життя, мають фізичне або нервове перенапруження.

Симптоми простатиту

Першими ознаками простатиту зазвичай є біль у промежині, порушення сечовипускання (печіння, біль, слабкий потік сечі) та ерекції. Симптоми простатиту варіюються залежно від його типу та форми перебігу. Види простатиту:

бактеріальний простатит. З'являються проблеми з сечовипусканням (слабкий або тонкий струмінь, «краплинний» вихід сечі), гострий біль у промежині (області між мошонкою та прямою кишкою), домішки крові або гною в сечі, висока температура тіла;

конгестивний (застійний) простатит. При конгестивному простатиті можуть спостерігатися часткова або повна відсутність ерекції, дискомфорт в області промежини та яєчок;

калькульозний простатит (зазвичай розвивається у чоловіків віком понад 50 років). Характеризується слабкою ерекцією або її цілковитою відсутністю, кров'ю в сечі.

Симптомами простатиту також є утруднене або часте сечовипускання, біль у м'язах, озноб, каламутна сеча, болісна еякуляція і дефекація, домішки крові в спермі. При простатиті біль може локалізуватися навколо основи статевого члена, за мошонкою, в промежині або нижній частині живота, в області яєчок, заднього проходу та попереку. Кров'янисті та гнійні виділення у чоловіків при простатиті можуть свідчити про наявність статевої інфекції.

Залежно від форми перебігу розрізняють гострий та хронічний простатит. При гострому простатиті симптоми розвиваються раптово та є яскраво вираженими. Хронічний простатит діагностується при болях у промежині, еректильній дисфункції, болісній еякуляції або дискомфорті в ділянці тазу після статевого контакту протягом двох-трьох місяців.

Діагностика простатиту в Харкові

На прийомі уролог збирає анамнез (запитує пацієнта про симптоми та час їх появи, перенесені захворювання). Діагностика простатиту в чоловіків включає:

  • пальцеве ректальне обстеження;
  • лабораторне дослідження секрету передміхурової залози;
  • аналіз на статеві інфекції;
  • простатспецифічний антиген (ПСА);
  • УЗД простати, органів малого тазу, пеніса та мошонки.

За результатами пальцевого ректального дослідження або підвищеного ПСА (> 4 нг/мл) уролог проводить біопсію, під час якої здійснює забір тканин передміхурової залози для гістологічного дослідження. При виявленні злоякісних клітин лікар направляє на комп'ютерну та магнітно-резонансну томографію, остеосцинтіграфію (для визначення кількості та розміру метастазів у кістках).

Лікування простатиту в Харкові

Вилікувати простатит назавжди допоможе уролог після проведення діагностики та визначення виду та форми перебігу хвороби. Медикаментозне лікування простатиту включає:

  • знеболювальні засоби;
  • антибактеріальні препарати;
  • засоби поліпшення кровопостачання статевого члена, очищення судин простати від токсинів і шлаків.

Лікування простатиту також включає регулярний дренаж передміхурової залози для запобігання застою секрету в її тканинах та фізіотерапевтичні процедури. Аденома при простатиті лікується медикаментозним чи хірургічним шляхом залежно від стадії захворювання.

Для зняття загострення хронічного простатиту уролог може призначити знеболювальні препарати (для зменшення болю) та альфа-блокатори (для лікування утрудненого сечовипускання). У поодиноких випадках при хронічному простатиті лікування може включати хірургічне втручання (часткове або повне видалення передміхурової залози).

Профілактика простатиту полягає у дотриманні інтимної гігієни, контрацепції для запобігання розвитку венеричних захворювань, підтримці водного балансу.

Також для зниження ризику розвитку простатиту необхідно обмежити споживання гострої їжі, кофеїну та алкоголю (викликають запалення сечового міхура та сечовивідних шляхів).

Записатися на консультацію до онкоуролога-хірурга вищої категорії Налбандяна Тарона Альбертовича та лікування простатиту в Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, зазначеними на сайті.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар