Logo

Міостимуляція в Харкові

Методи фізіотерапії займають значну частину сучасного лікування пацієнтів. Їх використовують у фізичній реабілітації, запобіганні травмам, оздоровленні та для підвищення фізичної витривалості.

У «Європейському Радіологічному Центрі» доступні три методи фізіотерапії: фонофорез, електроміостимуляція та ударно-хвильова терапія. Записатися на міостимуляцію у Харкові в ЄРЦ можна цілодобово.

Що таке електроміостимуляція

Міостимуляція – це метод фізіотерапії, при якому використовується електричний струм для стимуляції м'язових скорочень. Цей процес досягається шляхом прикріплення електродів до шкіри поблизу цільових м'язів, через які проходить електричний імпульс.

Для чого потрібна електроміостимуляція

Електроміостимуляція викликає скорочення м'язів, сприяючи їх зміцненню, підвищенню тонусу та сили. Інші ефекти міостимуляції м'язів:

  • знеболювальний ефект. Електроміостимуляція може блокувати передачу больових сигналів у нервовій системі за рахунок стимуляції сенсорних нервових волокон. Також стимуляція м'язів може сприяти виробленню природних анальгетиків (наприклад, ендорфінів);
  • міорелаксуючий ефект. Електроміостимуляція нижніх кінцівок та спини може використовуватися для досягнення розслаблення та покращення тонусу м'язів (особливо корисно у випадках, коли м'язи перенапружені або затиснуті).

Електроміостимуляція обличчя та тіла покращує кровообіг тканин у зоні проведення. Прискорення кровотоку підвищує надходження кисню та поживних речовин у тканини. В результаті міостимуляція підтримує загальне здоров'я та функцію тканин, сприяє прискореному обміну речовин, лімфодренажу та виведенню токсинів.

Принцип дії електроміостимуляції

Принцип дії міостимуляції ґрунтується на використанні дозованого електричного струму для стимуляції м'язових скорочень. Під час мікрострумової міостимуляції використовуються низькочастотні (1-200 Гц) імпульсні струми різних параметрів залежно від збудливості тканин та їх функціонального стану. Механізм дії електростимуляції:

  1. Електроди. Для електроміостимуляції використовуються електроди (невеликі подушечки), які розміщуються на шкірі поблизу м'язів, що підлягають стимуляції. Електроди проводять електричний струм через шкіру в м'язи.
  2. Струм. Імпульсний електричний струм, що генерується електростимулятором, при проходженні через тканини змінює концентрацію іонів у клітинних мембранах, приводячи клітину в стан збудження. Електричні імпульси імітують потенціал дії, що надходить від центральної нервової системи, змушуючи м'язи скорочуватися.
  3. М'язове скорочення. Коли електричний струм досягає м'язів, він активує нервові клітини та викликає скорочення відповідних м'язів.

Також виділяють іншу форму електричної стимуляції. TENS (черезшкірна електрична стимуляція нервів), діє на нерви, а не на м'язи. Переважно використовується для управління або блокування сигналів болю в мозку. TENS-терапія може спричинити електричну стимуляцію на хвилях різної довжини для різних цілей (розслаблення, кровообіг, блокування болю). Кількість необхідних сеансів електростимуляції спини або кінцівок визначається лікарем.

Проведення електроміостимуляції в домашніх умовах протипоказане через відсутність знань щодо контролю ефективності процедури. Неправильно встановлені електроди або неправильно підібрана частота імпульсів може призвести до проходження струму через серцевий м'яз і викликати раптову зупинку серця. Шкідливість електроміостимуляції також може полягати у пошкодженні шкірних покривів (при неправильному встановленні електродів або використанні неякісного обладнання).

Показання до електроміостимуляції

Електроміостимуляція, ударно-хвильова терапія та фонофорез використовуються при лікуванні захворювань кістково-м'язової системи, реабілітації ушкоджень зв'язок, сухожиль м'язів та периферичних нервів. Показання до міостимуляції:

  • порушення тонусу та трофіки м'язів (через захворювання або травми периферичної нервової системи);
  • відновлення м'язів після іммобілізації чи операцій кістково-суглобової системи;
  • асептичні запалення м'язів і сухожиль у підгострому періоді (тендініти, міозити, міофасциїти, тендо-вагініти);
  • збільшення еластичності м'язів при захворюваннях сполучної тканини (ревматичний артрит, хвороба Бехтерєва).

Стимуляція м'язів струмом проводиться з метою покращення периферичного артеріального та венозного кровообігу, лімфовідтоку. Електростимуляція діафрагми та м'язів передньої черевної стінки необхідна для покращення дихання.

Електроміостимуляція тіла проводиться для зменшення болю та тонусу глибоких м'язів тазу та тулуба. Електрична стимуляція також показана для збільшення периферичного кровообігу та м'язової маси при тренуваннях.

Електроміостимуляція суглобів у Харкові

Електроміостимуляція допомагає відновити еластичність капсули суглобів і сухожиль м'язів, що кріпляться до неї. Також сприяє зменшенню болю при запальних та дегенеративних змінах у суглобах. Додаткове використання міостимуляції перед та після операції допомагає швидше повернутися до активних рухів.

Електроміостимуляція м'язів та сухожиль у Харкові

Електроміостимуляція має подвійний вплив на м'язи. По-перше, вона сприяє скороченню м'язових волокон, що приводить до зміцнення та відновлення м'язів. По-друге, методика допомагає у знятті м'язового напруження та больових відчуттів, що особливо важливо при реабілітації та управлінні хронічним болем, а також для відновлення спортсменів.

Міостимуляція також впливає на сухожилля, покращуючи їх функцію та допомагаючи у відновленні після пошкоджень. Тому електроміостимуляція призначається після травм та при запальних процесах у сухожиллях (при тендинітах).

Протипоказання до електроміостимуляції

Міостимуляція може бути шкідливою при епілепсії в стадії короткої ремісії, оскільки електричні імпульси, що генеруються під час процедури, можуть підвищити ризик епілептичного нападу. Інші протипоказання до електроміостимуляції:

  • кардіостимулятори, слухові апарати, металеві імпланти;
  • доброякісні та злоякісні новоутворення у зоні проведення терапії;
  • лихоманка та загальна інтоксикація організму;
  • порушення зсідання крові (гемофілія);
  • підшкірні гематоми та рани в зоні проведення терапії;
  • гіпертонічна хвороба 3 ступеня;
  • інфекції (наприклад, туберкульоз, остеомієліт);
  • тромбофлебіт у місці проведення терапії;
  • гострі запальні процеси м'яких тканин;
  • гнійничкові інфекції шкіри в місці дії.

Міостимуляція протипоказана у третьому триместрі вагітності, оскільки процедура може спричинити скорочення матки та призвести до передчасних пологів. Нейром'язова електростимуляція також не проводиться при алергічній непереносимості струму.

Записатися на лікування електростимуляцією у Харкові в «Європейському Радіологічному Центрі» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Уточнити ціну міостимуляції можна також на сайті або по телефону в наших операторів.

Відгук
Відгук
Рейтинг
Тип відгуку
Задати питання
Кому питання
Питання
Запис онлайн
Виберіть послугу
Додатковий коментар